Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Відкриття провадження у справі про відновлення втраченого судового провадження

 

Відновлення втраченого повністю або частково судового провадження в цивільній справі, закінченого прийняттям рішення або за яким провадження закрите, проводиться в порядку, встановленому ЦПК (ст. 402 ЦПК).

Відновлення втраченого судового провадження в цивільному процесі є самостійною категорією цивільних справ, що відрізняються від справ інших видів проваджень (позовного, наказного, окремого провадження). Тому прядок відновлення втраченого судового провадження має свої особливості, властиві лише йому.

У разі втрати судового провадження у цивільній справі, воно може бути відновлене за заявою осіб, які беруть участь у справі, або за ініціативою суду.

Особами, що беруть участь у справі, можуть бути сторони, треті особи, заявники, зацікавлені особи, їх представники, органи та особи, яким закон надав право захищати права та інтереси інших осіб.

Заява про відновлення втраченого судового провадження за підсудністю подається до суду, який прийняв рішення по суті справи або постановив ухвалу про припинення провадження у справі.

Ухвалення рішення по суті справи означає, що суд приймає рішення на підставі норм матеріального і процесуального права, обставин, встановлених в ході розгляду справи в судовому засіданні. Ухвали про закриття провадження у справі суд постановляє з підстав, передбачених ст. 205 ЦПК.

Вимоги до змісту заяви про відновлення втраченого судового провадження встановлені ст. 405 ЦПК. У заяві повинно бути зазначено:

1) про відновлення якого саме провадження просить заявник;

2) чи було у справі ухвалено рішення по суті справи або постановлена ухвала про закриття провадження;

3) якою саме особою з числа осіб, які беруть участь у справі, був заявник;

4) хто конкретно і в якості кого брав участь у справі;

5) місце проживання або місце перебування цих осіб;

6) що відомо заявнику про обставини втрати провадження;

7) про місце знаходження копій документів провадження або відомостей про них;

8) відновлення яких саме документів заявник вважає необхідним;

9) для якої мети необхідне відновлення документів.

До заяви про відновлення втраченого судового провадження додаються документи (наприклад, судові повістки, рішення, ухвали, письмові докази, ін.), А також їх копії, що збереглися у заявника або у справі. Суд приймає документи та їх копії, навіть якщо вони не завірені в установленому порядку.

Недотримання вимог до змісту заяви про відновлення втраченого судового провадження сприяє виникненню певних правових наслідків.

Якщо в заяві не вказані мета відновлення провадження або відомості, необхідні для його відновлення, суд залишає заяву без руху, про що постановляє ухвалу. В ухвалі суд встановлює строк, необхідний для усунення недоліків. За аналогією ст. 121 ЦПК, якщо заявник у встановлений термін усуне ці недоліки, заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається заявнику.

Законодавець також встановив, що якщо мета звернення до суду, зазначена заявником, не пов'язана із захистом його прав та інтересів, суд своєю ухвалою відмовляє у відкритті провадження у справі про відновлення провадження або залишає заяву без розгляду, якщо провадження було відкрито (ч. 2 ст. 406 ЦПК).

Не підлягає відновленню судове провадження, втрачене до закінчення судового розгляду. У цьому випадку заявник може пред'явити новий позов. Про цю обставину повинно бути обов'язково зазначено в ухвалі суду про відкриття провадження у новій справі у зв'язку з втратою незакінченого провадження (ч. 3 ст. 406 ЦПК).

 




Переглядів: 329

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА 22. Відновлення втраченого судового провадження | Порядок розгляду і вирішення справи про відновлення втраченого судового провадження

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.