Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Форма і зміст касаційної скарги.

Касаційна скарга подається у письмовій формі. Відповідно до ст.326 ЦПК у касаційній скарзі повинно бути зазначено:

1) найменування суду, до якого подається скарга;

2) ім'я (найменування) особи, яка подає скаргу, її місце проживання або місцезнаходження;

3) ім'я (найменування) осіб, які беруть участь у справі, їх місце проживання або місцезнаходження;

4) рішення (ухвала), що оскаржується;

5) в чому полягає неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права;

6) клопотання особи, яка подає скаргу;

7) перелік письмових матеріалів, що додаються до скарги.

Касаційна скарга підписується особою, яка подає скаргу, або її представником.

До касаційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.

До касаційної скарги додаються копії скарги та доданих до неї матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також копії оскаржуваних рішень (ухвал) судів першої та апеляційної інстанцій.

Як було зазначено у листі Верховного Суду України від 22.08.2006, "Щодо вимог до змісту та оформлення касаційних скарг" з огляду на те, що значна частина цих скарг не відповідає вимогам ЦПК України, суддям Верховного Суду України доводиться вживати відповідних процесуальних заходів, зокрема надавати термін для усунення недоліків, здійснювати контроль за дотриманням цих термінів, вирішувати питання щодо визнання скарги неподаною та про її повернення. Наслідком цього є те, що проблема дотримання розумних процесуальних строків при розгляді Судовою палатою у цивільних справах касаційних скарг дедалі загострюється. Це може в окремих випадках призвести до порушення Україною взятих на себе зобов'язань, що випливають з міжнародних договорів, зокрема з Конвенції про захист прав і основних свобод людини щодо забезпечення права на справедливий судовий розгляд впродовж розумного строку, внаслідок чого існує потенційний ризик втрати Україною коштів з Державного бюджету України за рішеннями міжнародних судових установ.

Відповідно до ч.2 ст.324 ЦПК України підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Обґрунтування у чому полягає неправильне застосування судом норм матеріального або процесуального права, є обов’язковою вимогою до змісту касаційної скарги (п.5 ч.2 ст.326 ЦПК України). Наслідком порушення цієї вимоги є відмова у відкритті касаційного провадження (п.5 ч.2 ст.328 ЦПК України).

Разом з цим, згідно з ч.4 ст.328 ЦПК неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права є підставою для відкриття касаційного провадження незалежно від обґрунтованості скарги.

Копії оскаржуваних судових рішень, що додаються до касаційної скарги, мають бути підписані та скріплені гербовою печаткою суду.

Разом із тим, з урахуванням п. 7 ч. 2, 5 ст. 326 ЦПК України про те, що до касаційної скарги може бути додано письмові матеріали відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, це можуть бути докази, які підтверджують/спростовують не обґрунтованість судового рішення, а його законність (наприклад, документи, що підтверджують: наявність у сторони пільг щодо сплати судового збору; порушення судом установлених законом правил про належне повідомлення сторін про дату судового засідання; порушення правил належності та допустимості доказів; порушення правил виключної підсудності тощо). Ці документи не повинні стосуватися вирішення матеріально-правового спору по суті.

Суд касаційної інстанції не перевіряє додаткові матеріали, додані до касаційної скарги, якщо вони стосуються обґрунтованості судового рішення.

Якщо в касаційній скарзі заявляється клопотання про скасування судового рішення апеляційного суду та залишення в силі судового рішення суду першої інстанції, до скарги мають бути додані як судове рішення апеляційного суду, яке оскаржується, так і судове рішення суду першої інстанції, оскільки залишити його в силі, не перевіривши на предмет законності, неможливо.

Відсутність у касаційній скарзі прохання про скасування рішення суду апеляційної інстанції, яким залишено без змін рішення суду першої інстанції, а апеляційну скаргу без задоволення, не є перешкодою для розгляду судом касаційної скарги по суті, навіть якщо у ній не ставиться питання про скасування рішення апеляційного суду. Однак, якщо апеляційний суд ухвалив нове рішення або закрив провадження чи залишив заяву без розгляду, касаційна скарга на рішення суду першої інстанції, яка містить прохання про скасування цього рішення і не містить прохання про скасування рішення суду апеляційної інстанції, не може бути розглянута та підлягає залишенню без руху з вказівкою причин залишення без руху.

Якщо касаційна скарга за формою і змістом не відповідає вимогам, встановленим ст. 326 ЦПК України, перелік яких є вичерпним (зокрема, якщо у скарзі не зазначено у чому саме полягає неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права), суддя-доповідач відповідно до ч.2 ст. 328 ЦПК України застосовує положення ст. 121 ЦПК України та ухвалою залишає касаційну скаргу без руху. В ухвалі суду мають бути наведені підстави залишення касаційної скарги без руху та визначений строк для усунення недоліків з урахуванням реальної можливості отримання заявником копії ухвали та виправлення недоліків (зокрема, підписання скарги, подання довіреності, оригіналів документів про сплату судового збору, завірених копій судових рішень), який не може перевищувати 5 днів із дня отримання ухвали особою, яка подала касаційну скаргу. В ухвалі має бути зазначено про наслідки невиконання вимог щодо усунення недоліків (ч.2 ст. 121 ЦПК України).

У разі невиконання вимог закону, наведених в ухвалі про залишення скарги без руху, суддя-доповідач постановляє ухвалу про визнання касаційної скарги неподаною та її повернення.

Згідно з п.п. 9, 14 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір з касаційних скарг на рішення сплачується у розмірі 70 %ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви й скарги, а з майнових спорів – ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми, а з касаційних скарг на ухвали суду – 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.

Якщо під час судового розгляду справи виявлено, що судовий збір сплачено не в повному розмірі, стягнення недоплачених сум з відповідної особи проводиться при ухваленні судового рішення.

 




Переглядів: 1038

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Строк і порядок касаційного оскарження. | Порядок розгляду цивільних справ судом касаційної інстанції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.