Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Природно - кліматичні ресурси

РОЗДІЛ 1. ТУРИСТИЧНІ РЕСУРСИ КРАЇНИ

Офіційна назва – Республіка Індія. Столиця – Нью-Делі. Площа – 3, 2 млн. км2 (7-ме місце у світі). Населення — 1 млрд. 132 млн осіб (2- ге місце). Державна мова - гінді та англійська. Грошова одиниця -індійська рупія.

Індія розташована у Південно-Східній Азії, найбільш заселеній території Землі, на півострові Індостан.

До складу Індії входять Лаккадівські, Аміндівські, Андаманські й Нікобарські острови

Майже 60% території країни лежить в гірських районах. Більшу частину центру і півдня півострова займає нагір'я Декан, обмежений з двох сторін Східними та Західними Гатамі, а з півночі - горами Сатпура і плато Малва. Загальна висота цих районів над рівнем моря невелика - близько 600 метрів, однак окремі гірські масиви здіймаються на висоту до півтори тисячі метрів (Пушпагірі - 1713 м, Калаубал - 1646 м, Астамба - 1325 м, Кхундабола -1255 міт. Д.). Крім того, на півдні Декана зустрічаються невеликі гірські масиви (Араван, Анамаллай, Нілагірі, Паланати, Шіварой та ін), окремі вершини яких сягають 2300-2800 м. Узбережжя обрамлене вузькою стрічкою рівнин і щільно заселене.

Північно-східним кордоном Індії служить колосальна стіна Гімалаїв (довжина понад 2400 км, ширина до 350 км) - найвища гірська система планети. Ці молоді гори утворюють по ходу з півдня на північ 3 ступені. З півночі Гангську низовина обмежують невисокі (до 2000 м) гори Сива-лик (Передгімалаїв), рясно порослі тропічними вічнозеленими і дощовими лісами. Біля підніжжя тягнеться сильно заболочена рівнина Тераї (Тера), покрита мангровими лісами, топямі і посівами рису. Ще на північ починається смуга Малих Гімалаїв (хребти Пір-Панджал, Дхаоладхар та ін), чия висота вже досягає 3500 м, а рослинність представлена ​​листопадними і вічнозеленими гірськими лісами. Ця гірська країна досить сильно розчленована і рясніє тектонічними западинами (Катманду, Кашмірська та ін), в яких зосереджені великі міста і сільськогосподарські райони. А ще північніше починаються високогірні райони Великих Гімалаїв, утворені цілою низкою гірських хребтів з висотами до 7000 м - Ассамська, Непальські, Кумаонскіе, пенджабські Гімалаї та ін.Тут вже типове «царство» високогірних лугів, альпійських пусток і пустель, обрамлених льодовиками (загальна площа заледеніння понад 33 тис. кв. км). (див.Додаток А).

Найбільші ріки: Годоварі, Ганг, Годаєарі, Махі, Кавері. У Індії знаходиться найвологіше місце на Землі — плато Шіллонг, тут випадає до 12 000 мм опадів в рік.

Територія лежить переважно в тропічному і субекваторіальному поясах. Клімат — мусонний. Середньодобові температури навіть у прохолодний сезон (жовтень — лютий) на північних рівнинах перевищують 18°С. Кількість опадів у цілому значна, але дуже різниться за сезонами року і за територіями. Три сезони: сухий холодний — з жовтня по березень (вважається за кращий час для відвідин країни), сухий жаркий, — з квітня по червень і вологий жаркий — з липня по вересень. Найбільше їх випадає у вологий сезон (червень — вересень) і найменше в жаркий і посушливий (березень — червень). На північному сході і на узбережжях випадає за рік до 3000 мм опадів, на заході, в пустелі Тар, — менше 100 мм. У Індії знаходиться найвологіше місце на Землі — плато Шіллонг, тут випадає до 12 000 мм опадів в рік(див.Додаток Б).

Величезний інтерес становлять національні парки країни - Казіранга, Джалдапара, Манас, Дачігам, Джавхар (включає парки Бандіпур, Нагархол, Мудумалай і Ваянад). Цікаві оригінальні заповідники птахів - Го-вінд Сагар, Кеолоадео Гана, Канха, Пойнт-Калімера, Пулікат, Ведантхангал, Нал Саровар. Унікальні тигрові заповідники розташовані в Сундербанс і Сіміліпал.

Крім цього, в Індії діє понад 460 різних музеїв, головними серед яких є музеї Мадраса - урядовий музей і Національна картинна галерея. У Нью-Делі Національний музей. У Варанасі-Музей Сарнат. У Калькутті - Музей Індії (колекція експонатів з археології та природної історії); технологічний музей Бірла. У Бомбеї - Музей Західної Індії. Крім цього, в Індії величезна кількість пам'ятників історії і архітектури. У НьюДелі - кілька індуїстських храмів, головними серед яких є Балкеш і Лакшмінарасі. У Калькутті - меморіал Вікторії у парку Майдан; Радж-Бхаван (будинок уряду); собор св. Павла; ботанічний сад. У Агре - всесвітньо знаменитий мавзолей Тадж-Махал; Перлова мечеть, побудована в XVII столітті; мармуровий мавзолей Джахангрі-Махал. У Бомбеї - парк Вікторія Гарднз, в якому розташований зоопарк; печери Канхері з наскельними барельєфами II -1 X століть; кілька храмів VII століття. У Варанасі (одна з головних святинь індуїстів) - 1500 храмів, самим священним серед яких є Золотий Храм (Бішешвар). У Патна (священне місто сикхів, так як тут народився їхній теперішній гуру) - безліч сикхських храмів; мечеть 1499 року. У Делі - Червоний форт (1648); Велика мечеть; Зал громадських прийомів Великих Моголів, мармурові стіни якого прикрашені коштовностями; палац Ранг-махал; Перлова мечеть; башта XII століття Кутб-Мінар; зоопарк. У Амрітсарі (головна святиня сикхів)-Золотий Храм, оточений священним водоймищем безсмертя (сікхи купаються у водоймі, щоб отримати духовне очищення).У списку ЮНЕСКО – 29 об’єктів:

1. Форт в Аґрі;

2. Печери Аджанти;

3. Печери Еллори;

4. Тадж-Махал;

5. Група пам'ятників у місті Махабаліпурам;

6. Храм сонця в Конарку;

7. Національний парк Казіранґа;

8. Національний парк Кеоладео;

9. Національний парк та заповідник Манас;

10. Храми і монастирі Гоа;

11. Фатехпур-Сікрі;

12. Група пам'ятників у Хампі;

13. Пам'ятники Кхаджурахо;

14. Печерні храми острова Елефанта;

15. Храми Чоли;

16. Пам'ятники Паттадакала;

17. Національний парк Сундарбанс;

18. Національні парки Нанда-Деві і Долина Квітів;

19. Буддистські пам'ятники Санчі;

20. Гробниця Хумаюна;

21. Мінарет Кутб-Мінар;

22. Гірські залізниці Індії;

23. Храм Махабодхі;

24. Скельні укриття в Бхімбетці;

25. Археологічний парк Чампанер-Паваґадх;

26. Вокзал Чхатрапаті-Шіваджі;

27. Червоний форт;

28. Джантар-Мантар;

29. Західні Гати.




Переглядів: 437

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОБОЧЕ МІСЦЕ ПЕРУКАРЯ | Культурно-історичні ресурси.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.