МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів Контакти
Тлумачний словник |
|
|||||||
Приклади розв’язання задач
Задача 1. Яку масу калію фосфату і води потрібно взяти, щоб приготувати розчин масою 250 г з масовою часткою К3РО4 - 8% ? Розв’язок . Використовуючи формулу (1) визначаємо, яка маса солі потрібна для приготування розчину з w (К3РО4)=0,08 (8%) масою 250 г: m (К3РО4)= mрω(К3РО4); m (К3РО4)= 250۬ 0,08 = 20 г. Знаходимо масу води, необхідну для приготування розчину: m (Н2О) = mр - m (К3РО4); m (Н2О) = 250 – 20 = 230 г. Відповідь: 20 г калію фосфату і 230 г води. Задача 2. При випарюванні розчину натрію сульфату сіль виділяється у вигляді кристалогідрату Na2SO4 10 H2O. Яку масу кристалогідрату можна добути з розчину об’ємом 200 мл з масовою часткою натрію сульфату 15%, густина якого становить 1,14 г/см3? Розв’язок. Маса розчину натрію сульфату дорівнює: mр = Vρ , де V - об’єм розчину; ρ – густина розчину. mр = 200۬ 1,14 = 228 г. Обчислюємо масу Na2SO4 , яку можна добути з розчину масою 228 г: m(Na2SO4) = mр ω (Na2SO4); m(Na2SO4) = 228۬ 0,15 = 34,2 г. Визначаємо кількість речовини натрію сульфату : n (Na2SO4) = m(Na2SO4)/ М(Na2SO4); n (Na2SO4) = 34,2/142 = 0,241 моль. З формули кристалогідрату Na2SO4 *10 H2O випливає: n ( Na2SO4 *10 H2O) = n (Na2SO4) = 0,241 моль. Визначаємо масу кристалогідрату, яку можна добути: m (Na2SO4 *10 H2O) = n ( Na2SO4 *10 H2O) М(Na2SO4 *10 H2O); m (Na2SO4 *10 H2O) =0,241*322 = 77,6 г.
Відповідь: 77,6 г кристалогідрату Na2SO4 *10 H2O.
Задача 3. Визначте молярну концентрацію розчину , отриманого під час розчинення натрію сульфату масою 42,6 г у воді масою 300 г, якщо густина добутого розчину дорівнює 1,12 г/мл. Розв’язок. Визначаємо масу добутого розчину: mр = m(Na2SO4) + m (Н2О); mр = 42,6 + 300 = 342,6 г. Обчислюємо об’єм розчину: V = mр/ ρ; V = 342,6 / 1,12 = 306 мл = 0,306 л. Кількість речовини натрію сульфату дорівнює: n(Na2SO4) = m(Na2SO4)/ М(Na2SO4); n(Na2SO4) = 42,6 / 142 = 0,3 моль. Визначаємо молярну концентрацію розчину: с(Na2SO4) = n(Na2SO4)/V; с(Na2SO4) =0,3 / 0,306 = 0,98 моль/л.
Відповідь: 0,98 М.
Задача 4.Який об’єм розчину з масовою часткою сірчаної кислоти 9,3%(густина 1,05 г/мл) потрібно взяти, щоб приготувати розчин 0,35 М Н2SO4 об’ємом 40 мл (0,04л). Розв’язок. Визначаємо кількість речовини Н2SO4, за формулою (3) необхідну для приготування розчину 0,35 М Н2SO4 об’ємом 40 мл: n(Н2SO4) = c (Н2SO4) V; n(Н2SO4) =0,35 ۬ 0,04 = 0,014 моль. Знаходимо масу розчиненої речовини: m(Н2SO4) = n(Н2SO4)۬ ۬М(Н2SO4); m(Н2SO4) =0,014۬ 98 = 1,372 г. Визначаємо масу розчину з ω(Н2SO4) = 0,093 (9,3%), в якому міститиметься Н2SO4 масою 1,372 г: m р = m(Н2SO4)/ ω(Н2SO4)=1,372/0,093 = 14,75 г. Обчислюємо потрібний об’єм розчину: V=m/ρ; V = 14,75/1,05 = 14,05 мл.
Відповідь: 14,05 мл розчину Н2SO4.
|
||||||||
|