Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Робота №9 : визначення нормальної крутості цементного тіста.

Загальні відомості:

Цементним тістом називають суміш цементу з водою. Від кількос­ті води в суміші залежать пластичність цементного тіста і міцність затвердлого цементного каменя. Тому дуже важливо знайти нормальне співвідношення між цементом і водою і дотримуватися його при всіх наступних випробуваннях в’яжучої речовини. Нормальна крутість цемент­ного тіста характеризується масовою часткою води від маси цементу, визначається з точністю до 0,25% і для різних видів цементів лежить у межах 21...40%. Визначення нормальної крутості цементного тіста зводиться до встановлення кількості води, необхідної для надання тісту умовного ступеня пластичності, коли товкачик приладу Вика при зануренні не доходить до скляної пластинки на 5...7 мм.

 

 

Порядок виконання роботи:

Опустити стержень приладу так, щоб товкачик торкнувся скляної пластинки. Перевірити, чи стоїть стрілка на нульовій поділці пікали. Підняти стержень з товкачиком в крайнє верхнє положення і закріпити гвинтом.

Відважити 400 г цементу у фарфоровій чашці. Цемент висипати у металеву чашку сферичної форми, протерту перед цим вологою тканиною, і вробити лопаткою заглиблення в ньому. Для пробного замішування взяти 100 г води. Воду за один раз вилити у заглиблення, зроблене у цементі. За допомогою лопатки засипати заглиблення цементом.

Через ЗОс цемент і воду обережно перемішати, потім енергійно розтерти тісто лопаткою поперемінно у взаємно перпендикулярних напрямках. Тривалість перетирання цементу з водою від моменту наливання води 5 хв. Результат досліду залежить не тільки від кількості взятої во­ди, а і від ретельності розтирання тіста.

Одразу після закінчення перетирання за один раз наповнити кіль­це цементним тістом і 5-6 разів струсити його, постукуючи скляною пластинкою об стіл. Зрізати надлишок тіста металевою лінійкою, про­тертою вологою тканиною, нею ж вирівняти поверхню тіста врівень з краями гільця. Поставити кільце з тістом на столик приладу під тов­качик. Стержень закріпити гвинтом так, щоб товкачик торкався поверх­ні тіста в центрі кільця. Негайно, швидкими рухами вивільнити стер­жень, щоб товкачик міг вільно занурюватися в тісто. Через ЗО с після цього провести підрахунок за шкалою приладу і визначити, наскільки міліметрів товкачик не дійшов до скляної пластинки. Під час досліду кільце з тістом не повинне піддаватися поштовхам.

Крутість цементного тіста вважається нормальною, якщо товкачик при зануренні не доходить до скляної пластинки на 5. ..7 мм. Якщо товкачик занурюється більше або менше, готують нові порції цементно­го тіста, зменшуючи або збільшуючи кількість води, аж поки не буде дібрано нормальну крутість тіста.

Результати визначення нормальної крутості цементного тіста за­писують до табл. 9.

Таблиця №9

Вода Покажчик крутості(товкачик не доходить до скляної пластини,мм)
г %
     
     
     
     

Нормальна крутість цементного тіста______________________ % від маси цементу

 

 

Робота №10: визначення строків тужавлення цементу.

Загальні відомості:

Розрізняють початок і кінець тужавлення цементного тіста. Умов­но початком тужавлення вважають втрату цементним тістом рухомості, а кінцем - загуснення. Його початкове затвердіння. Згідно з ГОСТ 10178-85 початок тужавлення для всіх основних цементів має наступати не раніше як через 45 хв, а кінець - не пізніше ніж че­рез 10 год після початку замішування. Ці строки забезпечують тран­спортування і застосування розчинних і бетонних сумішей, виготов­лених на цементі, до моменту втрати ними пластичності і легкоукладувальності.

 

Порядок виконання роботи:

Перевірити готовність приладу до проведення досліду. Відважи­ти 400 г цементу у фарфоровій чашці. Висипати цемент у сферичну чай­ку і приготувати цементне тісто нормальної крутості /див. попередню роботу/. Записати час початку замішування цементу з водою /момент заливання води/.

Кільце наповнити цементним тістом, струснути його 5-6 разів і змоченим водою ножем вирівняти поверхню тіста. Встановити кільце з тістом на столик приладу під стержень так, щоб голка торкалася повер­хні тіста, і закріпити стержень гвинтом.

Швидким рухом вивільнити стержень, щоб голка могла більш зану­рюватися в тісто. На початку випробування, коли тісто перебуває в рідкому стані, щоб голка не вдарялася сильно об скляну пластинку, її слід притримувати під час занурення в тісто через кожні 5 хв, а потім - через кожні 15 хв, змінюючи місце занурення. Після кожного занурення голку слід витирати ватним тампоном або клаптиком тканини.

Тривалість випробування не дає змоги визначити строки тужавлен­ня цементу на уроці. Необхідно замітити час початку тужавлення це­ментного тіста. Під час досліду записують підрахунки за шкалою при­ладу і час кожного занурення голки в тісто.

Початком тужавлення цементного тіста вважають проміжок часу від початку замішування до того моменту, коли голка не доходитиме до скляної пластинки на І...2 мм, кінцем - час від початку замішування до моменту, коли голка буде опускатися в тісто не більше ніж на І мм.

Оскільки на уроці неможливо визначити кінець тужавлення тіста, І слід вказати його за даними, взятими у викладача /на основі випробування цементу в заводській лабораторії/. Результати визначення стро­ків тужавлення записують до таблиці 10.

Отримані результати необхідно порівняти з вилогами державного стандарту і зробити висновки щодо тужавлення цементу.

 

 

Таблиця №9

Відрахунок за шкалою, мм Час Відрахунок за шкалою, мм Час
хв с   хв с
           
           
           
           
           
         
           
           
           
           
           
           
           
           
           

Тужавлення цементного тіста почалося через___________ год __________хв

закінчилось через___________ год __________хв

 




Переглядів: 851

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Робота № 8 : визначення м’якості млива негашеного вапна. | Робота №11 : визначення рівномірності зміни об’єму цементу.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.