Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Визначення предмета діяльності по зв'язках з громадськістю

План

Визначення предмета вивчення діяльності по зв'язках з громадськістю

Лекція 1.

 

1. Визначення предмета діяльності по зв'язках з громадськістю

2. Зв'язки з громадськістю та інші галузі діяльності, що стосуються поведінки членів соціальних груп. Зв’язки з громадськістю і журналістика. Зв’язки з громадськістю і реклама. Зв’язки з громадськістю і маркетинг

3. Основні компоненти і цілі діяльності у зв’язках з громадськістю

Цілі діяльності у зв’язках з громадськістю

 

Сучасний світ – це світ інформації. Інформаційні потоки пронизують все сучасне суспільство. Вони стимулюють членів суспільства, радують, лякають, відкривають нові можливості, змушують співчувати або обурюватися. У цьому складному і часом непередбачуваному інформаційному світі відбуваються дивовижні і водночас настільки звичні для нас події. Так, організація чи фірма, про яку знали десятки або сотні людей, в одну мить стає відомою всій країні або, в деяких випадках, всьому світу. Її продукцію купують, а її назва і марка приходять до кожної оселі через телевізійні передачі, пресу і розповіді інших людей. Нікому не відомий науковець стає в короткий час великим політичним діячем. Вчорашній кумир стає гідним презирства, а нікому не відома співачка постає перед суспільством як зірка. Будь-яке слово, вчинок чи намір, завдяки засобам масової комунікації, протягом кількох годин стають відомими і доступними мільйонам людей. Ці штучні метаморфози стають можливими завдяки діяльності по зв'язках з громадськістю.

Діяльність по зв'язках з громадськістю включає в себе не тільки поширення інформації, створення новин, а й можливості для управління поведінкою людей. Сприятливе ставлення до особистості, організації або виду діяльності реально має виражатися в тому, що люди будуть купувати певні продукти, голосувати, підтримувати дії фірми або особистості, розповідати іншим людям про переваги чи недоліки даної фірми, тобто здійснювати вчинки, сплановані фахівцями зі зв'язків з громадськістю.

Управлінський компонент діяльності по зв'язках з громадськістю не може здійснюватися без детального аналізу ситуації, вивчення цільових аудиторій, формування політики, складання програм діяльності, планування, відстеження зворотного зв'язку щодо представників цільових аудиторій.

Очевидно, що діяльність зі зв'язків з громадськістю передбачає багатосторонню та складну роботу, що вимагає від фахівців в цій області широкого комплексу знань і навичок.

Складність діяльності по зв'язках з громадськістю, суперечливість результатів цієї діяльності стали причинами неоднозначного тлумачення її змісту та предмета, що, в свою чергу, призвело до появи різних визначень змісту діяльності зі зв'язків з громадськістю. На думку американського фахівця з піару Р. Харлоу, таких визначень налічується понад п'ятсот. Більшість з визначень вказують на створення сприятливих відносин з громадськістю як на основу діяльності по зв'язках з громадськістю. Так, Американський словник для коледжу визначає зв'язки з громадськістю як «мистецтво встановлення та підтримання сприятливих відносин з громадськістю включає в себе методи і дії для встановлення і розвитку таких відносин». Основний підручник Німеччини зі зв'язків з громадськістю трактує предмет як «свідому і легітимну діяльність по досягненню розуміння і встановленню довіри у відносинах з громадськістю на основі систематичного дослідження». Найбільш чітке вираження такого підходу сформульовано Британським інститутом громадської думки. На думку дослідників з цього інституту, зв'язки з громадськістю – це «планована і навмисна діяльність по встановленню позитивного розуміння між організацією та громадськістю».

Слід визнати, що визначення, сформульовані в такому ключі, дають уявлення про діяльність зі зв'язків з громадськістю. Однак у цих визначеннях не вказується на зміну поведінки представників цільових аудиторій, соціальних груп в ході такої діяльності. Очевидно, що замовникам важливо не просто сприятливе ставлення представників соціальних груп до певного об'єкту, а конкретні дії цих представників, виражені в покупках продуктів, голосуванні, поширенні сприятливого думки серед інших людей і т. д. Ця обставина вказує на наявність управлінської функції у змісті піар-діяльності. Крім того, діяльність зв'язків з громадськістю спрямована не тільки на побудову і впровадження у свідомість членів цільових аудиторій позитивного сприйняття деякого соціального об'єкта, але і на зниження позитивного впливу в даному соціальному середовищі інших соціальних об'єктів, що заважають створенню цього позитивного сприйняття. Отже, зв'язки з громадськістю слід розцінювати як дуже активну діяльність спрямовану не лише на власне позитивний вплив, а й на зниження позитивного впливу інших соціальних об'єктів, які можуть перешкодити створенню сприятливого бачення ситуації у представників цільових аудиторій.

Враховуючи цю обставину, американські дослідники реклами А. Сентер і Г. Брум сформулювали наступне визначення: «Піар – це управлінська діяльність з ідентифікації, встановленню і розширенню корисних відносин між організацією і різними верствами населення, від яких залежить успіх або невдача в діяльності цієї організації». Очевидно, що, незважаючи на облік управлінської функції діяльності зі зв'язків з громадськістю, дане визначення не розкриває специфіки діяльності у зв'язках з громадськістю, нічого не говорить про способи, що застосовуються в цій галузі діяльності.

Враховуючи цю обставину, Р. Харлоу сформулював саме повне визначення предмета цієї специфічної діяльності. На думку Харлоу, зв'язки з громадськістю є «самостійною управлінською функцією, яка допомагає встановити основні значущі лінії комунікації, розуміння, прийняття цієї організації і кооперацію між організацією і громадськістю, включаючи управління проблемними ситуаціями; допомагає органам управління інформувати громадськість і створювати громадську думку; визначає і посилює здатність органів управління служити громадським інтересам, допомагає органам управління ефективно управляти змінами в організації і в настрої громадськості; використовує наукові та етичні прийоми комунікації для здійснення впливу на громадськість». Незважаючи на громіздкість цього визначення, труднощі його сприйняття і осмислення, воно дає найбільш повне і обгрунтоване уявлення про сутність діяльності по зв'язках з громадськістю.

Проте найбільш вдалим визначенням предмету діяльності по зв'язках з громадськістю можна вважати визначення, яке сформульовано російськими авторами К. В. Антиповим та Ю. К. Баженовим. З їх точки зору, піар являє собою «діяльність управлінця щодо використання засобів переконання, спрямоване на формування, корекцію чи зміну громадської думки в заданому напрямі з метою посилення конкурентної спроможності однієї ідеї серед безлічі конкуруючих». Цінність цього визначення полягає в тому, що авторам вдалося в досить короткій формі позначити головний напрямок діяльності фахівців зі зв'язків з громадськістю.




Переглядів: 974

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Визначення потужності електродвигуна місильно-перемішувального обладнання | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 1.074 сек.