Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ст.3 закону України «Про тваринний світ»визначає об'єкти тваринного світу.

Виходячи з положення ст. 4 Закону, не залишається об'єктів тваринного миру, які могли б бути віднесені до природних ресурсів місцевого значення. У цьому укладається одна з особливостей законодавства про тваринний світ, у порівнянні з іншими галузевими ресурсово-екологічними законодавчими актами.

Суб'єктом права загальнодержавної власності на тваринний мир згідно ст.4 Закону України «Про тваринний світ»,є держава в особі Верховної Ради України. Ст. 6-7 Законудопускає можливість існування права колективної й приватної власності на окремі об'єкти тваринного миру. Наприклад, дикі тваринні й інші об'єкти тваринного миру, вилучені зі стану природної волі або природного середовища, розведені або отримані в неволі або напіввільних умовах або придбані іншим дозволеним законодавством шляхом, можуть перебувати в колективній або приватній власності.

Однієї з форм документа, що підтверджує право власності на тваринний мир, може бути дозвіл на спеціальне використання тваринного світу.

Права й обов'язки громадян в області охорони, використання й відтворення тваринного миру визначені в ст.10 Закону,а права й обов'язку користувачів об'єктами тваринного миру закріплені в ст.ст. 33-34 Закону.

Ст. 20 Законузакріплює види використання об'єктів тваринного миру. Це може бути:

- полювання. Регулюється Законом України «Про тваринний світ», «Про мисливське господарство й полювання», «Про Червону книгу України» і іншими законодавчими й нормативними актами.

- Рибальство, включаючи добування водних безхребетних тварин. У порядку загального використання об'єктів тваринного світу громадянам дозволяється безкоштовне аматорське й спортивне рибальство й добування водних безхребетних для особистого використання в певні для цих цілей водоймах загального користування й за умови дотримання встановлених правил рибальства й водокористування. Рибальство здійснюється відповідно до Порядку здійснення аматорського й спортивного рибальства,що затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 року № 1126.

- Використання об'єктів тваринного світу в наукових, культосвітніх, виховних і естетичних цілях;

- Використання корисних властивостей життєдіяльності тварин - природних санітарів середовища, запильників рослин і т.д.;

- Використання диких тварин з метою одержання продуктів їхньої життєдіяльності;

- Добування (придбання) диких тварин з метою їхнього втримування й розведення в напіввільних умовах або в неволі. І ін.

-




Переглядів: 695

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні положення законодавства про охорону тваринного світу. | Ст. 37 закріплює способи й шляхи охорони тваринного миру.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.