Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Термопари

 
 

Якщо два дроти з різних металів з ​​одного кінця зварити (це місце буде називатися робочим або гарячим спаєм) і нагріти до температури Т1, то на вільних кінцях дротів (холодний спай) з більш низькою, кімнатною температурою Т2 з'явиться термоЕРС. Чим вище різниця температур між робочим і холодним спаєм, тим більше термоЕРС. Величина термоЕРС не залежить від діаметру і довжини дротів, а залежить від матеріалу дротів і температури спаїв.

Головні переваги термопар :

- Широкий діапазон робочих температур, це самий високотемпературний з контактних датчиків.

- Спай термопари може бути безпосередньо заземлений або приведений у прямий контакт з вимірюваним об'єктом .

- Простота виготовлення, надійність і міцність конструкції.

 

Недоліки термопар :

- Складність конструкції зумовлена необхідністю контролю температури холодних спаїв. У сучасних конструкціях вимірювачів на основі термопар використовується вимірювання температури блоку холодних спаїв за допомогою вбудованого термистора або напівпровідникового сенсора і автоматичне введення поправки до виміряної ТЕРС .

- Виникнення термоелектричної неоднорідності в провідниках і, як наслідок, зміна градуювальної характеристики через зміни складу сплаву в результаті корозії та інших хімічних процесів .

- Матеріал електродів не є хімічно інертним і, при недостатній герметичності корпусу термопари, може піддаватися впливу агресивних середовищ , атмосфери і т.д.

- На великій довжині термопарних і подовжувальних проводів може виникати ефект «антени » для існуючих електромагнітних полів.

- Залежність ТЕРС від температури істотно не лінійна. Це створює труднощі при розробці вторинних перетворювачів сигналу.

- Коли жорсткі вимоги висуваються до часу термічної інерції термопари, і необхідно заземлювати робочий спай, слід забезпечити електричну ізоляцію перетворювача сигналу для усунення небезпеки виникнення витоків через землю.

Для дистанційного вимірювання температури на ПЗПЗ використовують термопари:

· хромель-копель ТХК - 151 з межами виміру температури -50 ÷ +600°С;

· хромель-алюмель ТХА- 151 з межами виміру температури -50 ÷ +1000°С;

· мідь-константан з межами виміру температури -50 ÷ +350°С.

Термопари найчастіше застосовують для вимірювання температури агента сушіння в зерносушилках .

Для контролю температури зерна при зберіганні широко застосовують термоопори мідні градуювання 23 (опір при температурі 0°С = 53 Ом). Діапазон вимірюваних температур -50 ÷ +180 ° С. Їх монтують у термопідвіски, які встановлюють в силосах елеваторів, металевих і залізобетонних бункерах, складах. Важлива вимога до цього типу датчика - підвищена механічна міцність на розрив кріпильного троса. Наприклад, при випуску зерна розривне зусилля на трос може досягати 1 ÷ 2 т, тому мінімальне розривне зусилля на кабель-трос становить 3т. Довжина кабель-троса різна. Для контролю температури матеріалу в силосах застосовують кабель-троси з шістьма термопорами, змонтованими в спеціальних муфтах на відстані близько 5 м один від одного. Трос виконують із спеціального кабелю елеваторного марки КЕВ-7х0,75мм2. Броня кабеля тришарова. Перші два шари виготовлені зі сталевого дроту, зовнішній - з бронестрічки . Зовнішній діаметр кабель-троса дорівнює 18,9 мм.

Застосовують два типи термоподвесок ТП-1 і ТП-1М , які відрізняються тільки схемою включення термопорів .

Термопідвіски являються первинними пристроями для систем контролю температури.

Для дистанційного вимірювання температури на підприємствах ПЗПЗ використовують установку ДКТЕ (дистанційний контроль температури електричний). Вона призначена для контролю температури зерна в силосах елеваторів. До її складу входить центральний пульт ЦП-2Г, що розміщується в диспетчерській або в лабораторії, шість релейних шаф РШ-2Г, що розміщуються в приміщеннях надсилосного поверху, і комплект термопідвісок в кількості 12шт. Вибір датчика здійснюється в ручному режимі, вимірювання з допомогою логометра.

На сучасних елеваторах хлібоприймальних та зернопереробних підприємств застосовують автоматичні установки дистанційного контролю температури. Одна з найбільш поширених - машина автоматичного реєстрації та сигналізації МАРС- 1500 .

Пульт управління МАРС- 1500 забезпечує виконання слідуючих операцій:

· автоматичне включення установки в функції часу;

· обігання за певною програмою всіх термоопорів;

· фіксацію температури у всіх контрольованих точках або в точках, де спостерігається перевищення температури над заданим значенням.

Вимірювання здійснюється компенсаційним методом, тобто по схемі автоматичного врівноваженого моста. Комутація ТО здійснюється за допомогою релейних схем.

З розвитком цифрової техніки, появою мікроконтролерів з’явилася можливість подання інформації про температуру від термоопорів у цифровому вигляді. Цю інформацію можна використовувати як для індикації так і для регулювання.

 

 




Переглядів: 2516

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Логометри | Соціологія як наука, її предмет та об'єкт. Закони і категорії соціології

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.