За теорією Р. Стенберга різне поєднання трьох компонентів почуття ненависті дає сім різних видів ненависті. Дані щодо видів ненависті, отримані за допомогою опитувальника Р. Стенберга, представлено на рис.2.5.
Рис. 2.5.Вираженість видів ненависті (за опитувальником Р.Стенберга)
Як видно з рис. 2.5, найбільш переживається серед респондентів гаряча ненависть (27%), тобто домінуючими у їхніх переживаннях є страх чи гнів по відношенню до «цілі». Обурену ненависть та нетерпимість відчувають 16%, що свідчить про сприйняття цими людьми об’єкта своєї ненависті як чогось огидного, схильного до такої ж огидної поведінки. Сприйняття «цілі» як такої, що недостойна існувати та потребує негайного знищення, говорить про переживання спалюючої ненависті, характерної 15% опитуваних. Переживання киплячої ненависті (11%) передбачає раптову відразу до «мішені», сприйняття її як «недолюдини» та погрози, для усунення якої необхідно щось зробити.
Холодна ненависть характерна для 11% респондентів та передбачає оцінку «мішені» як чогось поганого та неправильного. Подібні твердження часто засновані на негативних стереотипах та забобонах.
Вируюча ненависть (11%) передбачає сприйняття «цілі» як постійної надлюдської загрози.
У розумовій ненависті домінуючим компонентом є відраза, тому 9% опитуваних сприймають ціль своєї ненависті як шкідника, від якого хочеться віддалитись на максимальну відстань.