Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Опалубка

Розділ 3. БЕТОННІ Й ЗАЛІЗОБЕТОННІ РОБОТИ

Бетонні й залізобетонні конструкції можуть бути збірними, монолітними, збірно-монолітними з ненапруженою і попередньо напруженою арматурою.

Монолітні конструкції виготовляються безпосередньо на будові вкладанням в опалубку арматури і бетонної суміші.

Комплекс бетонних і залізобетонних робіт складається з таких процесів: заготовка і встановлення опалубки та конструкцій, що її підтримують; виготовлення арматури і вкладання її в опалубку; приготування і транспортування бетонної суміші, вкладання її в опалубку та догляд за бетоном; знімання опалубки і конструкцій, що підтримують її.

Опалубкою називають спеціально зібрані форми, в яких ви­готовляють бетонні та залізобетонні конструкції для надання їм проектних розмірів і конфігурації.

Вартість опалубки досягає 20...ЗО % від загальної вартості залізобетонних робіт. Для зниження її вартості необхідно добиватись багаторазового її використання, що можливо, якщо конструкція збірно-розбірна.

За умовами використання опалубку поділяють на інвентарну (багаторазового застосування) І неінвентарну (для одного бетонування).

Рис. 3.1. Зварні каркаси та сітки для армування залізобетонних конструкцій: а) плоска сітка; б) рулонна сітка; в) плоскі каркаси з двома, трьома і чотирмаподовжніми стержнями; г) каркас таврової балки; д) каркас колони; е) каркас балки із зігнутих стержнів круглої арматурної сталі

За конструкцією і призначенням розрізняють опалубку:

розбірно-переставну, переставну, ковзну, коткову, тунельну і пневматичну. Для бетонування монолітних споруд великої протяжності в горизонтальному напрямку (колекторів, тунелів) використовують коткову опалубку, конструкція якої дає змогу пересувати її на наступні ділянки бетонування без розбирання. Зводячи споруди циліндричної форми значної висоти (елеватори, башти тощо), застосовують ковзну опалубку, яка у міру бетонування піднімається домкратами.

За матеріалом виготовлення опалубка може бути: дерев'яною, деревометалевою, металевою, залізобетонною, армоцементною, із синтетичних матеріалів і прогумованих тканин. Замість звичайних дощатих щитів можуть використовуватись щити з водостійкої дикти, деревостружкових і склопластових плит (економія деревоматеріалів до 75 % і зниження трудомісткості робіт до 50 %). Для зведення масивних залізобетонних конструкцій опалубка може бути виконана з тонких залізобетонних або армоцементних плит, що мають випущені арматурні стержні. Такі плити є опалубкою і одночасно служать лицювальною поверхнею стін споруди. Металеву опалубку можна використовувати найбільше разів. Застосовуючи опалубку з водостійкої фанери чи фібри певної кольорової фактури, можна отримувати так званий "лицьовий бетон", що надає красивого вигляду елементам конструкції.


Читайте також:

  1. Великощитова та блочно-щитова опалубка
  2. Ковзна та підйомно-переставна опалубка
  3. Сталева опалубка




Переглядів: 737

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Закриті способи розробляння ґрунту | Арматурні роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.