Витягнувши потерпілого з води, необхідно швидко очистити його порожнину рота і витягти язик, щоб він не западав у горло. Ставши на праве коліно, покласти потерпілого на ліве стегно обличчям униз, упираючись ним у нижню частину грудної клітки. У ділянці нижніх ребер натиснути на спину, щоб звільнити дихальні шляхи від води та іншого. Потім покласти потерпілого на спину, щоб голова була відкинута назад, на тверду поверхню, і почати робити штучне дихання способом «із рота в рот». Разом зі штучним диханням здійснюють нагрівання розтиранням тіла.
Обмороження
Ознаки обмороження — оніміння пошкодженої частини тіла, збліднення, а потім посиніння шкіри і набряклість. Біль спершу не відчувається, але при відігріванні обмороженої ділянки з’являється різкий біль.
Для надання першої допомоги треба занести потерпілого в тепле приміщення, розтерти побілілі місця розведеним спиртом до появи чутливості, а потім накласти пов’язку з вазеліном. Потерпілого напоїти гарячим чаєм.
Якщо шкіра в місці обмороження набрякла і набула червоно-синюшного відтінку, розтирати її не можна. Необхідно протерти тим самим розчином і накласти суху стерильну пов’язку.