Під час надання першої допомоги у разі поранення необхідно зупинити кровотечу, накласти стерильну пов’язку і доставити потерпілого до лікарні. Той, хто надає допомогу при пораненні, повинен помити з милом руки, а якщо це неможливо — обробити пальці йодною настоянкою. Торкатися до рани, навіть чистими руками, не можна, як і поливати рану водою.
При незначних порізах рану обробляють йодною настоянкою і накладають марлеву пов’язку, що захищає організм від мікробів і сприяє згортанню крові.
При пораненні склом або іншим предметом, рану промивають великою кількістю дистильованої води або тампоном, змоченим етиловим спиртом, чи розчином перекису водню; виймають осколки скла і знову промивають рану спиртом або розчином перекису водню.
Якщо рана забруднена, бруд видаляють тільки навколо, в жодному разі не з глибинних шарів рани. Шкіру навколо рани обробляють йодною настоянкою або розчином брильянтової зелені, перев’язують і звертаються в медпункт.
У разі кровотечі у вигляді крапель або рівної струмини під тиском рану, що кровоточить, потрібно притиснути до кістки вище від місця поранення, а якщо це кровотеча на руці або нозі, то після цього максимально зігнути кінцівку в суглобі та забинтувати в такому положенні. Потім накласти джгут на 5—10 см вище від рани, під джгут необхідно підкласти тканину або марлеву пов’язку, а також записку про час його накладання. Джгут не можна залишати довше ніж на 1,5 год.