Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Законодавство України про банки і банківську діяльність.

Одним із інститутів фінансового права є банківське право. Правовий статус банків і порядок здійснення банківської діяльності в Україні визначаються статтями 99, 100 Конституції України та Законами України “ Про Національний банк України” від 20 травня 1999 р., “Про банки і банківську діяльність” від 7 жовтня 2000 р.

Банки– це фінансові установи, функцією яких є кредитування суб’єктів господарської діяльності та громадян за рахунок залучення коштів підприємств, установ, організацій, населення та інших кредитних ресурсів, касове та розрахункове обслуговування народного господарства, виконання валютних та інших банківських операцій, передбачених законом. Банки є головною ланкою в фінансовій системі держави.

Банки є юридичними особами, економічно самостійними та повністю незалежними від виконавчих і розпорядчих органів державної влади в рішеннях, пов’язаних з їхньою оперативною діяльністю. Банки не відповідають по зобов’язанням держави, а держава не відповідає за зобов’язаннями банків.

Банківська система є дворівневою і складається з Національного банку України та інших банків, утворених згідно з законодавством України, в тому числі Зовнішньоекономічний банк України, Ощадного банку України.

Національний банк України –це центральний банк держави, її емісійний центр, який проводить єдину державну політику в царині грошового обігу, кредиту, зміцнення грошової одиниці, організовує міжбанківські операції, координує діяльність банківської системи в цілому, визначає курс грошової одиниці відносно валют інших країн. Йому належить монопольне право на випуск грошей в обіг, а також випуск національних грошових знаків за рішенням Верховної Ради України.

Національний банк України створює Державну скарбницю та організовує її діяльність, зберігає резервні фонди грошових знаків, дорогоцінні метали та золотовалютні запаси.

Керівними органами Національного банку є Рада Національного банку України та Правління Національного банку України.

Банки в Україні створюються у формі акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або кооперативного банку.

Згідно чинного законодавства, банки мають право створювати такі банківські об’єднання фінансову холдінгу групу, банківську корпорацію, банківську холдінгову групу.

 

Термінологічний словник:

 

Банки– це фінансові установи, функцією яких є кредитування суб’єктів господарської діяльності та громадян за рахунок залучення коштів підприємств, установ, організацій, населення та інших кредитних ресурсів, касове та розрахункове обслуговування народного господарства, виконання валютних та інших банківських операцій, передбачених законом.

Бюджет-це план формування і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, що здійснюються органами державної влади та місцевого самоврядування в Україні.

Бюджетна система –складається з Державного бюджету України та системи місцевих бюджетів. До місцевих бюджетів належать бюджет АР Крим, бюджети областей, районі бюджети, бюджети районів у містах і бюджети місцевого самоврядування (територіальних громад, міст та їхніх об’єднань).

Бюджетна класифікація– це єдине систематизоване функціональне згрупування доходів, видатків і фінансування бюджету за однорідними ознаками відповідно до чинного законодавства та міжнародних стандартів.

Бюджетний процес – це регламентована законодавством діяльність щодо складання, розгляду, затвердження звітів про виконання бюджетів, що входять до бюджетної системи.

Об’єктами оподаткування – є доходи (прибутки), додана вартість, вартість продукції, у тому числі митна або її натуральні показники, спеціальне використання природних ресурсів, майно юридичних та фізичних осіб, тощо.

Податок – це обов’язковий внесок до бюджету відповідного рівня або до державного цільового фонду, здійснюваний платниками в порядку й на умовах, визначених законодавчими актами про оподаткування.

Фінансове право –сукупність правових норм, що регулюють суспільні відносини у сфері збирання, розподілу та використання органами державної влади та місцевого самоврядування коштів з метою забезпечення виконання покладених на ці органи завдань і функцій.

Фінансові правовідносини – це врегульовані фінансово-правовими нормами суспільні відносини, що виникають в процесі фінансової діяльності.

 




Переглядів: 291

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Бюджет і бюджетна система. | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.