Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Ж. Ж. Руссо

 

 

Верховна Рада Україна, відповідно до Конституції України, є єдиним органом законодавчої влади в Україні.

Конституційний склад Верховної Ради становить 450 народних депутатів, які обираються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування на п’ять років. Народним депутатом України може бути громадянин України, який на день виборів досяг 21 року, має право голосу і проживає в Україні протягом останніх п'яти років. Не може бути обраним до Верховної Ради України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята в установленому законом порядку.

Згідно ст.77 Конституції України чергові вибори до Верховної Ради України призначаються на останню неділю березня останнього року повноважень Верховної Ради України, а позачергові призначаються Президентом України і проводяться протягом 60 днів з моменту опублікування рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України.

Порядок проведення виборів народних депутатів України встановлюється Законом України "Про вибори народних депутатів України".

Парламент працює сесійно. На першу сесію він збирається не пізніше ніж на тридцятий день після офіційного оголошення результатів виборів і є правомочним за умови обрання не менше 2/3 його конституційного складу (не менше 300 народних депутатів).

Чергові сесії Верховної Ради України починаються першого вівторка лютого і першого вівторка вересня кожного року. Позачергові сесії скликаються Головою Верховної Ради України на вимогу не менше третини (150 народних депутатів) конституційного складу Верховної Ради України або на вимогу Президента України. У разі введення воєнного чи надзвичайного стану в Україні Верховна Рада збирається у дводенний строк без скликання.

Засідання парламенту проводяться відкрито. Закрите засідання проводиться за рішенням більшості від конституційного складу Верховної Ради України.

Рішення приймаються виключно на пленарних засіданнях Верховної Ради України шляхом голосування, при цьому кожен депутат повинен голосувати особисто (ст. 84 Конституції).

Організаційні функції в роботі парламенту здійснюють Голова Верховної Ради України, Перший заступник і заступник Голови Верховної Ради, які обираються з числа депутатів.

Так, відповідно до ст.88 Конституції Голова Верховної Ради України:

· веде засідання Верховної Ради України;

· організовує підготовку питань до розгляду на засіданнях парламенту;

· підписує акти, прийняті Верховною Радою України;

· представляє Верховну Раду України у зносинах з іншими органами державної влади України та органами влади інших держав;

· організовує роботу апарату Верховної Ради України.

Верховна Рада України створює комітети, тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань і тимчасових слідчих комісіях дня проведення розслідування з питань, що становлять суспільний інтерес.

У функції комітетів належать:

· Законопроектна робота;

· Попередній розгляд та підготовка висновків і пропозицій щодо проектів, внесених суб'єктами права законодавчої ініціативи;

· збір, вивчення інформації з питань, що входять до компетенції комітетів;

· Попередній розгляд та підготовка висновків і пропозицій щодо ратифікації чи денонсації (спосіб правомірного припинення дії міжнародних договорів) міжнародних договорів; ^ попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються парламентом т.д.

За Конституцією, коло повноважень Верховної Ради України досить широкий і стосується найважливіших питань державного життя. Згідно ст.85 Конституції, до повноважень парламенту належать:

· внесення змін до Конституції України;

· призначення всеукраїнського референдуму з питання про зміну території України;

· прийняття законів;

· затвердження Державного бюджету України та внесення до нього, контроль за виконанням Державного бюджету;

· визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики;

· затвердження загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального, національно-культурного розвитку, охорони навколишнього середовища;

· призначення виборів Президента України у строки, передбачені Конституцією;

· заслуховування щорічних та позачергових послань Президента України про внутрішнє і зовнішнє становище України;

· оголошення за поданням Президента України стану війни і укладення миру, схвалення рішення Президента України про

· використання Збройних Сил України та інших військових формувань у разі збройної агресії проти України;

· усунення Президента України з поста в порядку особливої ​​процедури (імпічменту);

· розгляд і прийняття рішення щодо схвалення Програми діяльності Кабінету Міністрів України;

· надання згоди на призначення Президентом України Прем'єр-міністра України;

· здійснення контролю за діяльністю Кабінету Міністрів України;

· атвердження рішень про надання Україною позик і економічної допомоги іноземним державам і міжнародним організаціям, а також про одержання Україною від іноземних держав, банків і міжнародних фінансових організацій позик, не передбачених Державним бюджетом України, здійснення контролю за їх використанням;

· призначення чи обрання на посади, звільнення з посад, надання згоди на призначення і звільнення з посад осіб у "випадках, передбачених Конституцією;

· призначення на посади та звільнення з посад Голови та інших членів Рахункової палати;

· призначення на посаду та звільнення з посади Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

· заслуховування його щорічних доповідей про стан дотримання та захисту прав і свобод людини в Україні; призначення на посаду та звільнення з посади Голови Національного банку України за поданням Президента України, призначення і звільнення половини складу Ради Національного банку України;

· призначення половини складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення;

· призначення на посаду та припинення повноважень членів Центральної виборчої комісії за поданням Президента України; затвердження загальної структури, чисельності, визначення функцій Збройних Сил України, Служби безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також Міністерства внутрішніх справ України; схвалення рішення про надання військової допомоги іншим державам, про направлення підрозділів Збройних Сил України до іншої держави чи про діопуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України, надання згоди на призначення на посади та звільнення з посад Президентом України Голови Антимонопольного комітету України, Голови Фонду державного майна України, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України; надання згоди на призначення Президентом України на посаду Генерального прокурора України; висловлення недовіри Генеральному прокурору України, що має наслідком його відставку з посади; обрання суддів безстроково, призначення третини складу Конституційного Суду України (6 суддів); дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим за наявності висновку Конституційного Суду України про порушення нею Конституції України або законів України; призначення позачергових виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим;

· призначення чергових та позачергових виборів до органів місцевого самоврядування та ряд інших.

Повноваження парламенту припиняються в день відкриття першого засідання Верховної Ради України нового скликання (ч.І ст.90 Конституції). Президент України може достроково припинити повноваження Верховної Ради України, якщо протягом 30 днів однієї чергової сесії пленарні засідання не можуть розпочатися. В цьому випадку Президент України зобов'язаний призначити позачергові вибори до Верховної Ради України. При цьому повноваження парламенту не можуть бути достроково припинені в останні шість місяців строку повноважень Президента України.

 

 




Переглядів: 396

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Верховна Рада України - єдиний орган законодавчої влади в Україні. | Правовий статус Президента України.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.