Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Машини для просіювання борошна

Машини для просіювання видаляють із борошна сторонні домішки, розрихлюють його та насичують повітрям. Тісто з такого борошна дає більший припік, а готові вироби стають пухкішими.

Просіювач електричний ПЕ-350(рис. 5.1). Призначений для просіювання борошна та інших сипких продуктів. Він складається із зовнішнього корпусу, рами, завантажувального та розвантажувального бункерів, сита з металевою сіткою, електричного приводу. Просіювач — переносний прилад, який можна встановлювати на столі без додаткового кріплення. Зовнішній корпус просіювача являє собою зварний циліндр з ребрами жорсткості, виготовлений із тонколистової сталі. Завантажувальний бункер з'єднується з рамою корпусу за допомогою гнучких держаків, має знімну кришку і також виготовлений із тонколистової сталі з жорсткими ребрами. Розвантажувальний бункер міститься у нижній частині корпусу. Пуск і зупинка двигуна здійснюються вручну за допомогою кнопкового вимикача, змонтованого на бічній стінці зовнішнього корпусу. Просіювач комплектується двома змінними ситами з діаметрами отворів 1,4 та 2,8 мм. Для заміни сітки необхідно відкрутити гвинти кришки просіювача і спеціальними гачками витягнути сітку та встановити нову.

 

Рис. 5.1. Просіювач електричний ПЕ-350: 1 — рама корпусу; 2 — кришка бункера; 3 — завантажувальний бункер; 4 — зовнішній корпус; 5 — привід; 6 — розвантажувальний бункер; 7 — сито

Принцип дії.Через ексцентрик, насаджений на вал однофазного електродвигуна потужністю 90 Вт, завантажувальний бункер здійснює коливальні рухи, за рахунок яких продукт із бункера просіюється і через розвантажувальний бункер висипається в підставлену тару. Домініки залишаються на ситі і видаляються після повної зупинки машини.

Правила експлуатації.Після перевірки санітарно-технічного стану машину вмикають і завантажують. У бункер місткістю 11 кг завантажують 8 кг борошна. Повністю завантажувати бункер не варто, тому що це може призвести до порушень у роботі. В процесі роботи необхідно стежити за якістю просіювання і періодично зупиняти машину для видалення домішок. Не рекомендується установлювати просіювач у вологих приміщеннях. Після закінчення роботи просіювач обмітають сухою щіткою, а потім протирають вологою тканиною. Під час роботи машини кришка завантажувального бункера повинна бути закрита для уникнення розпилювання борошна. Вдихання людиною повітря з пилом борошна може спричинити захворювання легенів.

Заборонено залишати працюючу машину без догляду, працювати на машині зі знятою кришкою, замінювати сито, не дочекавшись повної зупинки машини, усувати неполадки в роботі під час увімкненого двигуна.

Малогабаритний просіювач борошна вібраційний МПБВ-300 (рис. 5.2). Він складається із корпусу, основи, електродвигуна з дебалансами, сита, завантажувального та розвантажувального бункерів.

Корпус, який виконано із нержавіючої сталі, являє собою циліндр, поділений горизонтальною перегородкою на дві частини. В центрі перегородки прикріплено пружину для натягування сітки.

Сито складається із металевого (прогумованого) кільця, затягнутого сіткою. В центрі сітки закріплено втулку, яка є опорою пружини натягу.

Рис. 5.2. Малогабаритний просіювач борошна вібраційний МПБВ-300: 1 — дебаланси; 2 — двигун; 3 — корпус; 4 — обичайка; 5 — штирі; 6 — підвіска; 7 — розвантажувальний бункер; 8 — знімна кришка; 9 — бункер, 10 — сито; 11 — панель керування

 

Просіювач комплектується двома ситами з діаметрами отворів 1,2 та 1,6 мм. Угорі на кільце сита встановлено циліндричний бункер. Для щільного з'єднання бункера з ситом торець бункера відбортовано. Бункер і сито з'єднано з корпусом трьома швидкодіючими замками. Вгорі бункер закрито кришкою.

Корпус разом із двигуном установлюють на пружинний підвісок.

Принцип дії.При ввімкненні двигуна верхній дебаланс створює коливання сита в горизонтальному напрямку, а нижній — нахил сита у вертикальному напрямку. В результаті сито здійснює складні просторові коливання, які просіюють борошно та забезпечують проходження його до розвантажувального бункера.

Правила експлуатації.Просіювач ставлять на столі, закріплюють болтами. Підключення двигуна до електромережі здійснюють штепсельним розніманням. Знімають кришку бункера, пружини і встановлюють сито з необхідним діаметром отворів так, щоб нижня прогумована поверхня його спиралась на відбортований торець корпусу. Потім вмикають двигун, завантажують бункер (5—6 кг), закривають його знімною кришкою.

Після закінчення роботи машину вимикають, витягують сито, витрушують з нього домішки, корпус машини обмітають м'якою щіткою.

Заборонено залишати працюючу машину без догляду, працювати на машині зі знятою кришкою, замінювати сито, не дочекавшись повної зупинки машини, усувати неполадки в роботі за увімкненого двигуна.

Машина МПБ-800М для просіювання борошна.Ця машина випускається замість машини МПБ-800, яка випускалась раніше, і використовується на великих підприємствах громадського харчування. Машина (рис. 5.3) складається із платформи, завантажувального бункера, вертикального шнека, головки для просіювання з гнучким рукавом та приводу.

На платформі встановлено завантажувальний бункер місткістю 40 л з запобіжною решіткою, яка дає можливість спорожнювати мішок під час роботи машини. До зовнішнього боку корпусу прикріплено рухому раму, призначену для піднімання мішків із борошном до завантажувального бункера. На дні бункера розміщена крильчатка, яка подає борошно до приймального вікна вертикальної труби зі шнеком. Шнек подає борошно до головки, яка являє собою металевий корпус, всередині якого розміщено обертове сито, насаджене на вал шнека. Машину укомплектовано двома ситами з діаметрами отворів 1,2 та 1,4 мм. Доступ до сит передбачений через кришку, що закривається за допомогою відкидного болта. До корпусу головки прикріплено розвантажувальний лоток з магнітною пасткою для видалення металевого пилу. Гнучкий рукав, що запобігає розпилюванню борошна, виконано із щільної тканини. Привід машини для просіювання встановлено на платформі. Він складається із електродвигуна та двох клинопасових передач. Одна з них призначена для передавання руху шнека з ситом, а інша — крильчатці бункера.

 

Рис. 5.3. Машина МПБ-800М для просіювання борошна: а — загальний вигляд; б — розріз: 1 — затискний болт; 2 — ущільнювач кришки; 3 — кришка; 4 — корпус; 5 — сито; 6 — піднімальна рама; 7 — запобіжна решітка; 8 — завантажувальний бункер; 9 — крильчатка; 10 — платформа; 11 — привід; 12 — шнек; 13 — труба; 14 — гнучкий рукав; 15 — магнітна пастка

 

Принцип дії.Завантажене в бункер борошно подається крильчаткою на вертикальний шнек, який, у свою чергу, подає борошно до головки, що просіює. Борошно під дією відцентрової сили продавлюється через отвори сита і за допомогою шкребків подається до розвантажувального лотка. Залежалі грудочки борошна подрібнюються нерухомими лопатями. Проходячи через магнітну пастку, борошна очищується від металевих частинок, які випадково потрапили в нього, і висипається в підставлену тару.

Правила експлуатації.Перед початком роботи необхідно перевірити санітарно-технічний стан машини: справність електричної проводки та надійність заземлення; наявність огороджень усіх рухомих частин і робочих органів, а також самостійного пускового пристрою (рубильника, пакетного вимикача, магнітного пускача тощо); надійність прикріплення машини до підлоги або поверхні робочого стола; наявність мастил у тертьових частинах; справність окремих частин і машини в цілому; справність робочих органів і правильне їх установлення; роботу машини на холостому ходу; напрямок обертання вала; санітарний стан. Потім на вал шнека встановлюють сито з необхідним діаметром отворів і каркас з лопатями. Сито з діаметром отворів 1,2 мм призначене для просіювання борошна вищого ґатунку, а 1,4 мм — першого ґатунку.

Верхню опору шнека змащують харчовим несолоним жиром. Зверху механізм закривають кришкою та закріплюють її відкидним болтом. На розвантажувальний лоток одягають гнучкий рукав, під який підставляють тару.

Рухому раму опускають у нижнє положення і встановлюють на неї мішок з борошном. Перед увімкненням машини необхідно перевірити напрямок обертання крильчатки (проти годинникової стрілки). Потім умикають машину кнопкою «Пуск» і впродовж 30—40 с перевіряють її роботу на холостому ходу. Після цього частину борошна висипають у бункер і починається його просіювання. У процесі роботи стежать, щоб бункер був постійно заповнений борошном: це запобігає його розпилюванню. Періодично (через 25—30 хв) машину вимикають, виймають сито і очищують його від домішок легким постукуванням.

Після закінчення роботи машину вимикають кнопкою «Стоп», сито виймають та очищують щіткою, а корпус протирають м'якою тканиною. Рухому раму встановлюють у верхнє положення.

Заборонено відкривати кришку машини та витягувати сито до її повної зупинки, користуватися машиною без запобіжної решітки, проштовхувати борошно в бункер рукою або прискорювати його вихід.

Просіювач МЗ-24-300(рис. 5.4). Призначений для просіювання борошна, крохмалю, солі, подрібнених круп, цукрового піску і є змінним механізмом універсального приводу ПГ-0,6.

 

Рис. 5.4. Просіювач МЗ-24-300: 1 — конус з ребрами; 2 — шкребок; 3 — сито; 4,7 — конічні шестерні; 5 — вал; 6 — редуктор; 8 — завантажувальний бункер; 9 — барабан; 10 — хвостовик; 11 — розвантажувальний пристрій

 

Корпус просіювача являє собою циліндр з розвантажувальною горловиною на бічній поверхні. Горловина має парусиновий рукав, який запобігає розпилюванню борошна і спрямовує його в підставлену тару. У верхній частині корпусу закріплено завантажувальний бункер. У нижній частині корпусу розміщено мультиплікатор — підвищувальний редуктор із хвостовиком для приєднання механізму до приводу. Робочим органом просіювача є барабан, який складається із каркаса та металевої сітки. Всередину барабана вставлено конус із ребрами, який забезпечує подавання борошна до сита і сприяє його зворушенню та просіюванню. Просіювач має три змінні барабани з діаметром отворів 1,4; 2,8 та 4,0 мм.

Принцип дії.Борошно із завантажувального бункера потрапляє в обертовий барабан і притискується відцентровою силою до сита, через яке і просіюється. Борошно через розвантажувальний пристрій висипається в підставлену тару. Домішки залишаються всередині барабана і видаляються після зупинки машини.

Правила експлуатації.Корпус просіювача закріплюють у горловині приладу так, щоб хвостовик потрапив у гніздо редуктора. На вихідний вал редуктора встановлюють барабан відповідного номера. Барабан з діаметром отворів 1,4 мм призначений для просіювання борошна, крохмалю, солі вищого сорту, 2,8 — пшеничної, кукурудзяної, манної, ячної круп, цукрового піску, солі, 4,0 — крупного цукрового піску, подрібнених круп.

На корпус прикріплюють завантажувальний пристрій з конусом і надівають на нього гнучкий рукав. Після цього перевіряють роботу машини на холостому ходу, підставляють під гнучкий рукав тару, завантажують борошно в бункер. Через кожні 30—40 хв роботи просіювач вимикають, знімають завантажувальний бункер, витягують сито й очищують його легким постукуванням.

Категорично заборонено знімати завантажувальний бункер з конусом під час роботи просіювача, а також руками проштовхувати продукт у барабан.

Після закінчення роботи механізм вимикають і розбирають. Із зовнішньої поверхні механізму сухою щіткою змітають осілий пил, а потім протирають вологою тканиною.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ ДО РОЗДІЛУ 4 | ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МАШИН ДЛЯ ПРОСІЮВАННЯ БОРОШНА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.