Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обмеження критерію Q

1. В кожній із зіставлених вибірок повинна бути не менше 11 спостережень. При цьому об’єми вибірок повинні приблизно співпадати.

а) якщо в обох вибірках менше 50 спостережень, то абсолютна величина відмінності між n1 і n2 не повинна бути більше 10 спостережень;

б) якщо в кожній із вибірок більше 51 спостережень, але менше 100, то абсолютна величина відмінності між n1 і n2 не повинна бути більше 20 спостережень;

в) якщо в кожній з вибірок більше 100 спостережень, то допускається, щоб одна з вибірок була більше іншої не більше ніж в 1,5-2 рази.

2. Діапазони розкидання значень в двох вибірках повинні не співпадати між собою, в іншому випадку застосування критерію марне.

 

АЛГОРИТМ 3 Підрахунок критерію Q Розенбаума 1. Перевірити, чи виконуються обмеження: n1,n2 ≥ 11, n1≈n2. 2. Упорядкувати значення окремо в кожній вибірці за ступенем зростання ознаки. Вважати вибіркою 1 ту вибірку, значення в якій імовірно вище, а вибіркою 2 – ту, де значення імовірно нижче. 3. Визначити найвище (максимальне) значення у вибірці 2. 4. Підрахувати кількість значень у вибірці 1, які вище максимального значення у вибірці 2. Окреслити отриману величину як S1. 5. Визначити найнижче (мінімальне) значення у вибірці 1. 6. Підрахувати кількість значень у вибірці 2, які нижче мінімального значення вибірки 1. Окреслити отриману величину як S2. 7. Підрахувати емпіричне значення Q за формулою: Q = S1 + S2. 8. За Табл.I визначити критичні значення Q для даних n1 і n2. Якщо Qемп дорівнює Q0,05, або перевищує його, H0 відхиляється. 9. При n1,n2>26 зіставити отримане емпіричне значення з Qкp=8 (р<0,05) і Qкp=10 (p<0,01). Якщо Qемп перевищує або принаймні дорівнює Qкp=8, H0 відхиляється.

U-критерій Манна-Уїтні

Призначення критерію

Критерій призначений для оцінки відмінностей між двома вибірками за рівнем будь-якої ознаки, кількісно виміряної. Він дозволяє виявити відмінності між малими вибірками, коли n1,n2 ≥ 3 або n1=2, n2 ≥ 5, і є більш потужнішим, ніж критерій Розенбаума.




Переглядів: 460

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Опис критерію | Опис критерію

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.