Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обмеження коефіцієнта рангової кореляції

1. За кожною змінною має бути представлено не менш 5 спостережень. Верхня межа вибірки визначається наявними таблицями критичних значень (Табл.ХVI Додатку 1), а саме N ≤ 40.

2. Коефіцієнт рангової кореляції Спірмена гs при великій кількості однакових рангів за однією або обох змінних, що зіставляються дає огрублені значення. В ідеалі обидва ряди, що корелюються повинні представляти собою дві послідовності значень, які не співпадають. У разі, якщо ця умова не дотримується, необхідно вносити поправку на однакові ранги. Відповідна формула дана в алгоритмі.


 

АЛГОРИТМ 19 Розрахунок коефіцієнта рангової кореляції Спірмена rs 1. Визначити, які дві ознаки або дві ієрархії ознак будуть брати участь у зіставленні як змінні А і В. 2. Проранжувати значення змінної А, нараховуючи ранг 1 найменшому значенню, відповідно до правил ранжування. Занести ранги в перший стовпець таблиці за порядком номерів досліджуваних або ознак. 3. Проранжувати значення змінної В, у відповідності з тими ж правилами. Занести ранги в другій стовпець таблиці за порядком номерів досліджуваних або ознак. 4. Підрахувати різниці d між рангами А і В за кожним рядком таблиці і занести в третій стовпець таблиці. 5. Піднести кожну різницю до квадрату: d2. Ці значення занести в четвертий стовпець таблиці. 6. Підрахувати суму квадратів Ʃd2. 7. При наявності однакових рангів розрахувати поправки: Ta=Ʃ(a3 – a):12; Tb =Ʃ(b3 – b):12 де а – обсяг кожної групи однакових рангів у рангової ряду А; b – обсяг кожної групи однакових рангів у рангової ряду В. 8. Розрахувати коефіцієнт рангової кореляції rs за формулою: а) при відсутності однакових рангів б) за наявності однакових рангів де Ʃd2 – сума квадратів різниць між рангами; Та і Тb – поправки на однакові ранги; N – кількість досліджуваних або ознак, які брали участь у ранжуванні. 9. Визначити за Табл. XVI критичні значення rs для даного N. Якщо rs перевищує критичне значення або принаймні дорівнює йому, кореляція достовірно відрізняється від 0.

 





Переглядів: 561

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Опис методу | МЕТОДИЧНІ РОЗРОБКИ ДО КУРСУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.