Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТИЛІ БАТЬКІВСЬКОЇ ПОВЕДІНКИ

Крайг Г. склала досить повну класифікацію стилів батьківської поведінки, що складається з 4 стилів. Вони базувалися на фіксації двох факторів впливу на дитину в сім'ї - батьківського контролю і батьківської теплоти.

Поняття «батьківський контроль» має відношення до ступеня вираженості у батьків заборонних тенденцій, що виражається у вимогах підпорядкування правилам, виконання дітьми своїх обов'язків. Контроль - це спроба впливати на діяльність дитини.

Батьківська теплота вказує на те, якою мірою батьки виявляють любов і схвалення, що виражається в похвалах, підтримці дитини або, навпаки, якою мірою вони критикують, карають її.

Виділяються авторами стилі поведінки варіюють на основі співвідношення даних параметрів (ступені контролю і теплоти).

Авторитетний стиль батьківської поведінки - образ дії батьків, що відрізняється твердим контролем за дітьми і в той же час заохоченням спілкування і обговорення в колі сім'ї правил поведінки, встановлених для дитини. Рішення і дії батьків не здаються довільними або несправедливими для дітей, і тому вони легко погоджуються з ними. Таким чином, високий рівень контролю поєднується з теплими стосунками в сім'ї. Діти чудово адаптовані, впевнені в собі, у них розвинений самоконтроль і соціальні навички, вони добре вчаться в школі і володіють високою самооцінкою.

Авторитарний стиль батьківської поведінки характеризується високим рівнем контролю, холодними відносинами з дітьми. Батьки закриті для постійного спілкування з дітьми; встановлюють жорсткі вимоги і правила, не допускають їх обговорення; дозволяють дітям лише незначною мірою бути незалежними від них. Діти, як правило, замкнуті, боязливі або похмурі, невибагливі і дратівливі. Дівчатка в період підліткового і юнацького віку зазвичай залишаються пасивними і залежними; хлопчики можуть стати некерованими і агресивними.

Ліберальний стиль (низький рівень контролю, теплі відносини) - образ дії батьків, що відрізняється майже повною відсутністю контролю за дітьми при добрих, сердечних відносинах з ними. Занадто ліберальні батьки так захоплюються демонстрацією «безумовної любові», що перестають виконувати безпосередньо батьківські функції, зокрема, встановлювати заборони для своїх дітей. Діти ліберальних батьків схильні потурати своїм слабкостям, імпульсивні і нерідко не вміють поводитися на людях. У деяких випадках вони стають активними, рішучими та творчими людьми.

Індиферентний стиль батьківської поведінки відрізняється низьким контролем за поведінкою дітей і відсутністю теплоти і сердечності у відносинах з ними. Батьки, яким властивий індиферентний стиль поведінки, не встановлюють обмежень для своїх дітей або внаслідок нестачі інтересу й уваги до дітей, або внаслідок того, що тяготи повсякденного життя не залишають їм часу і сил на виховання дітей. Якщо байдужість батьків поєднується з ворожістю , дитину ніщо не утримує від того, щоб дати волю своїм самим руйнівним імпульсам і проявити схильність до делінквентної поведінки.




Переглядів: 3712

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СІМЕЙНІ СЦЕНАРІЇ | ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ В СІМ'Ї

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.