Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЖОРСТОКЕ ПОВОДЖЕННЯ В СІМ'Ї

Діти, безперечно, найбільш незахищена, уразлива і повністю залежна від дорослих частина суспільства.. Як зазначав Е. Фромм, шкала звірств по відношенню до дітей дуже велика - від нанесення тілесних ушкоджень до катувань, тортур і вбивств. Наш час демонструє і такі приклади, як торгівля дітьми, залучення в жебрацтво, жебрацтво і проституцію, економічна експлуатація, позбавлення житла, засобів існування, нехтування потребами і інтересами. Нерідкі смерті дітей від голоду, загибель під час бомбардувань і обстрілу, в міжнаціональних конфліктах, вбивство в таборах біженців, на побутовому грунті.

У всіх суспільствах продовжує існувати і так зване структурне насильство, яке, як зазначає російський соціолог Т. С. Сулімова, легітимно і представлено в культурі, соціальних символах, традиціях і ритуалах. Наприклад, педагогічне насильство над дітьми, домостроївське поводження з жінками або ж "спартанське" ставлення до людей похилого віку та інвалідів у ті чи інші часи були закріплені законом і (або) підтримувалися суспільною мораллю. Інакше кажучи, ті чи інші форми насильства можуть сприйматися населенням як справа потрібна і справедлива, і виправдання чи засудження їх залежить від соціальної орієнтації суспільства і відповідно це посилюється або слабшає.

Насильство є фактором примусового контролю, який практикує одна людина над іншою. насильство в тій чи іншій формі здійснюється в кожній четвертій український сімї.

Найчастіше насильство проявляється в сім'ї. Це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.

Нехтування основними потребами дитини(моральна жорстокість)-це відсутність з боку батьків або осіб, які їх замінюють,елементарної турботи про неї, а також несумлінне виконання обовязків по вихованню дитини, в результаті чого її здоровя і розвиток порушуються. Найчастіше нехтують основними потребами дітей батьки або особи, які їх замінюють: алкоголіки, наркомани, особи з психічними розладами; юні батьки, які не мають досвіду і навичок батьківства; з низьким соціально-економічним рівнем життя; мають хронічні захворювання, інвалідність, розумову відсталість; перенесли жорстоке поводження в дитинстві; соціально ізольовані.

Емоційним (психологічним) насильством єодноразовий або хронічний психічний вплив на дитину або її відкидання з боку батьків та інших дорослих, внаслідок чого у дитини порушуються емоційний розвиток, поведінка і здатність до соціалізації.

Сексуальне насильство над дітьми американські дослідники визначають як будь-який сексуальний досвід між дитиною до 16 років (за окремими джерелами - до 18 років) і людиною,яка старша за нього принаймні на 5 років. Даний вид насильства характеризується або як залучення залежних, психічно і фізіологічно незрілих дітей і підлітків у сексуальні дії, що порушують суспільні табу сімейних ролей, які вони ще не можуть повністю зрозуміти і на які не в змозі дати осмисленої згоди. Сексуальне насильство розглядається як варіант особливо жорстокого поводження з дітьми.

Фізичне насильство - це навмисне нанесення травм і / або ушкоджень дитині, які викликають серйозні (потребують медичної допомоги) порушення фізичного, психічного здоровя, відставання в розвитку. Найбільш часто фізичному насиллю в сімї піддаються діти, які мають фізичні або психічні відхилення, недоношені, з малою вагою при народженні, оскільки зазвичай вони більш дратівливі, більше плачуть, менш привабливі зовні.




Переглядів: 786

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
СТИЛІ БАТЬКІВСЬКОЇ ПОВЕДІНКИ | ІНДИВІДУАЛІЗАЦІЯ СТИЛЮ ПОДРУЖНІХ ВІДНОСИН

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.