Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПСИХОАНАЛІТИЧНОЇ СІМЕЙНОЇ ТЕРАПІЇ

Психоаналітична сімейна терапія вважається історично першим напрямком сімейної терапії.(аналіз істогріі малеького Ганса і робота з його сімєю Фрейда).Психодинамічний напрямок справив вплив на розвиток сімейної психотерапії.Класичний психоаналіз орієнтований на вивчення і лікування окремої людини,а не сімї в цілому.

Сімейні порушення – симптоми, що відображають індивідуальну психологію. Внутрішньосімейні конфлікти є в першу чергу інтерперсональними,особистісними.

Причиною сімейних конфліктів є ранній негативний життєвий досвід, детермінанти неефективної взаємодії лежать у сфері несвідомого.

Терапевт займає активну позицію,не тільки інтерпретиучи несвідомі переживання членів сімї, а й директивно втручаючись в сімейну взаємодію. Можливі різні комбінації членів сімї, що проходять терапію.

Завдання терапії – досягнення інсайту,усвідомлення того, як не вирішені в минулому проблеми вплмвають на взаємини у сімї в даний момен і як звідси виникають невротичні симптоми і неконструктивні способи адаптації.

Цілі – змінити учаснмків психотерапії таким чином, щоб вони могли взаємодіяти як цілісніздорові особистості на базі актуальної реальності, а не на базі неусвідомлюваних образів минулого.

Відносини з дітьми розглядаються з точки зору теорії обектних відносин,теорії привязаностей.Важлива проблема у взаєминах з дітьми – приписування одній якостей,якими володіє інша.(перенос) Нездатність батьків визнати,що їх дитина – окрема істота іноді приймає крайні форми, що призводить до психопатології.Розлади особистоті батьків заважають визнати потребу дитини в незалежності.

Подружні відносини описують як результат несвідомої фантазії.Ми вступаємо в шлюб з партнером,що володіє і низкою реальних особливостей і тими, які ми сподіваємося знайти.(взаємна проективна ідентифікація,невротична комплементарність,взаємна адаптація). Шлюб має три рівн усвідомлення: 1)сформульований,хоча і не завжди почутий,2)усвідомлюваний,але не сформульований,через побоювання гніву і неприйняття, 3)несвідомий.

Делінеація-батьківські дії і твердження,які передаютьдітям уявлення батьків.

Метафори для опису психоаналітичного лікування – глибина і розтин.

Використовують техніки:конфронтація,прояснення інтерпретації,опрацювання.Найважливіша інтерпретація.Також використовуються техніки поліпшення комунікативних здібностей.

Психоаналітичне лікування не тільки за рахунок інстайту,скільки за рахунок зниження захисних реакцій. Спроба дістатися витіснений зміст часто викликає опір, часто у формі переносу. У сім'ї опір носить колективний характер і частіше проявляється більш відкрито, ніж в індивідуальній терапії. Фактично метою будь-якого виду психоаналітичної терапії є аналіз опору і спроба за допомогою перенесення встановити зв'язок між минулим і сьогоденням.Терапевт допомагає подружжю пропрацювати інтроекціі своїх батьків, що дозволяє їм зрозуміти, як сьогоднішні труднощі зародилися з несвідомої спроби закріпити старі конфлікти їх батьківських сімей.

Таким чином, психоаналітики, що працюють з сімейними парами, досліджують подружжя у чотирьох напрямках: (1) внутрішні переживання, (2) історія цих переживань, (3) те, як партнер викликає ці переживання, і, нарешті, (4) те, як обстановка терапевтичного сеансу і участь терапевта може впливати на те, що відбувається між партнерами. В даний час такий психоаналітичний підхід, що вимагає великих зусиль і величезних витрат часу як з боку психотерапевта, так і клієнтів, вважається економічно недоцільним, хоча і досить ефективним.




Переглядів: 969

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ІНШІ НАПРЯМКИ | ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ШКОЛИ ПАЛО-АЛЬТО

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.