МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Повінь, паводок.
Повінь - це тимчасове затоплення значних ділянок місцевості в результаті підняття рівня води в водоймах, викликаного різноманітними причинами (танення снігу, тривалі зливи, урагани, руйнування дамб та інших гідротехнічних споруд). Паводок - фаза водного режиму річки, що може багаторазово повторюватися в різні сезони року, характеризується інтенсивним збільшенням витрат і рівнів води внаслідок дощів чи сніготанення під час відлиг. Фактори небезпеки повеней та паводків: руйнування будинків та будівель, мостів; розмив залізничних та автомобільних доріг; аварії на інженерних мережах; знищення посівів; жертви серед населення та загибель тварин. Внаслідок повені, паводку починається просідання будинків та землі, виникають зсуви та обвали.
Дії у випадку загрози виникнення повені, наводка. Запам'ятайте! Сирени та переривчасті гудки підприємств та транспортних засобів - це сигнал "Увага всім". Негайно ввімкніть радіоприймач або телевізор.Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та інструкції про порядок дій, не користуйтеся без потреби телефоном, щоб він був вільним для зв'язку з вами. Зберігайте спокій, попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування про місце збору мешканців для евакуації та готуйтеся до неї. Підготуйте документи, одяг, найбільш необхідні речі, запас продуктів харчування на декілька днів, медикаменти. Складіть усе у валізу. Документи зберігайте у водонепроникному пакеті. Від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ. Перенесіть більш цінні речі та продовольство на верхні поверхи або підніміть на верхні полиці. Переженіть худобу, яка є у вашому господарстві, на підвищену місцевість.
Дії в зоні раптового затоплення під час повені, паводка. Зберігайте спокій, уникайте паніки. Швидко зберіть необхідні документи, коштовності, ліки, продукти та інші необхідні речі. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. По можливості негайно залиште зону затоплення. Уважно та постійно слухайте інформацію про обстановку під час надзвичайної ситуації та інструкції про порядок дій. Зберіть необхідні документи, коштовності, ліки, продукти та інші необхідні речі, які ви заберете з собою, перекладіть більш цінні речі на верхні поверхи або поставте на верхні полиці. Зберігайте спокій. Уникайте паніки. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу. Перед виходом з будинку вимкніть електрику, газ, систему опалення, загасіть груби. Зачиніть щільно всі вікна та двері, на першому поверсі при наявності часу закрийте віконницями та дошками. Відчиніть хлів, дайте можливість худобі рятуватися, виженіть її при наявності часу на безпечну, підвищену місцевість. Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий - займіть горищні приміщення. При наявності часу перейдіть на безпечну, підвищену місцевість. До прибуття допомоги залишайтесь на підвищеннях. Подавайте сигнали рятувальникам. При можливості надайте допомогу постраждалим, особливо тим, хто потрапив у воду. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, щоб не потонути. Відшукайте поблизу підвищення або предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. Уникайте переохолодження. Перед виходом з будинку вимкніть електрику та газ, загасіть вогонь у грубах. Зачиніть вікна та двері, якщо є час - закрийте вікна та двері першого поверху дошками (щитами). Відчиніть хлів - дайте худобі можливість рятуватися. Підніміться на верхні поверхи. Якщо будинок одноповерховий - займіть горішні приміщення. До прибуття допомоги залишайтесь на верхніх поверхах, дахах, деревах чи інших підвищеннях, сигналізуйте рятівникам, щоб вони мали змогу швидко вас знайти. Перевірте, чи немає поблизу постраждалих, надайте їм, по можливості, допомогу. Потрапивши у воду, зніміть з себе важкий одяг і взуття, відшукайте поблизу предмети, якими можна скористатися до одержання допомоги. Не переповнюйте рятувальні засоби (катери, човни, плоти та інше).
Дії після повені, наводка. Переконайтесь, що ваше житло не отримало внаслідок повені ніяких ушкоджень та не загрожує заваленням, відсутні провалини в будинку і навколо нього, не розбите скло і немає небезпечних уламків та сміття. Не користуйтесь електромережею до повного осушення будинку. Обов'язково кип'ятіть питну воду, особливо з джерел водопостачання, які були підтоплені. Просушіть будинок, проведіть ретельне очищення та дезінфекцію забрудненого посуду і домашніх речей та прилеглої до будинку території. Здійснюйте осушення затоплених підвальних приміщень поетапно, з розрахунку 1/3 об'єму води на добу. Електроприладами можна користуватися тільки після їх ретельного просушування. Заборонено вживати продукти, які були підтоплені водою під час повені. Позбудьтеся їх та консервації, що була затоплена водою і отримала ушкодження. Все майно, що було затопленим, підлягає дезінфекції. Дізнайтеся у місцевих органах державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.
Читайте також:
|
||||||||
|