Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Опис лабораторної установки

Лабораторна установка складається з макета операційного підсилювача та двоканального електронного осцилографа С 1-93.

У макет входять п'ять схем операційних підсилювачів, які досліджуються, вольтметр постійного струму, блок керування, генератор сигналів спеціальної форми, а також блок живлення.

Операційні підсилювачі виконані на мікросхемах К140УД6, до них входять також кола зворотного зв'язку і вхідні кола. Структура схем, залежно від функцій, може змінюватися за допомогою блока керування. Так, схема 1 є підсилювачем, схема 2 − підсилювачем-інвертором, схема 3 − суматором-інвертором, схема 4 − диференціатором, схема 5 − інтегратором. Кожна схема має вхідні клеми, до яких підключається кабель каналу осцилографа і кабель макета "Напряжение Uвх", по якому із блока керування подається напруга необхідної форми.

Вольтметр призначений для вимірювання постійної напруги на виході ОП. Він має двосторонню шкалу та межі вимірювання 0,5 і 5 В, які установлюються за допомогою перемикача П1.

Блок керування має перемикачі, за допомогою яких можна змінювати напругу на вході ОП і значення елементів схеми. Перемикач П2 визначає форму напруги, що подається на вхід ОП. Перемикач П3 "Схема" дозволяє вибрати для дослідження одну з п'яти наявних у макеті схем ОП. Перемикач П4 дискретно змінює постійну напругу, що подається на вхід ОП в межах від −200 до +200 мВ. Перемикач "R3" змінює опір резистора R3 у вхідному колі інвертувального входу схеми 3. Перемикач "Roc" змінює опір резистора Roc у колі зворотного зв'язку. Резистори R1 і R2 у всіх схемах однакові і рівні 3 кОм.

Кабелі I і ІІ каналів осцилографа з'єднуються відповідно із вхідними й вихідними гніздами схеми на передній панелі макета. Гніздо "Х" осцилографа з'єднується проводом із гніздом "Синхр." на макеті.

Блок живлення забезпечує стабілізовану напругу +12 В, –12 В, +6 В і –6 В для живлення ОП та допоміжних пристроїв.

Внутрішній генератор макета виробляє електричні сигнали синусоїдальної, косинусої-дальної, прямокутної, трикутної і трапецеїдальної форми, які використовуються для дослідження ОП. Заданий за допомогою П2 сигнал подається до входу ОП по екранованому кабелю "Напряжение Uвх".

Схема передньої панелі макета зображена на рис. 7.2, а передня панель осцилографа С 1-93 − на рис. 7.3.

У завдання до лабораторної роботи входить дослідження операційного підсилювача в таких режимах:

· неінвертувальний підсилювач постійного та змінного струмів;

· інвертувальний підсилювач постійного та змінного струмів;

· підсумовуючий підсилювач;

· диференціюючий підсилювач;

· інтегруючий підсилювач.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Підготовка до роботи | Порядок виконання роботи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.