Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обладнання для проведення спуско-підіймальних операцій

Процес буріння супроводжується спуском і підйомом бурильної колони у свердловину, а також підтриманням ії на вазі. Для того, щоб зменшити навантаження на канат, застосовують спуско-підіймальне обладнання, яке складається з вишки, бурової лебідки і талевої системи. Талева система, в свою чергу, складається з нерухомої частини - кронблока, встановленого на верхній основі вишки на рамі, і рухомої частини - талевого блока, крюка або крюкоблока, талевого каната та штропів.

Спуско-підіймальне обладнання є невід’ємною частиною будь-якої бурової установки незалежно від способу буріння.

Бурова вишка призначена для підйому і спуску бурильної колони та обсадних труб у свердловину, утримання бурильної колони на вазі під час буріння, а також розміщення в ній талевої системи, бурильних труб і частини обладнання, необхідного для здійснення процесу буріння. Вишки являють собою решітчасті конструкції, виконані з профільного заліза або труб.

За конструкцією бурові вишки поділяються на два типи: баштові і щоглові.

Баштові вишки - це вишки, у яких навантаження передається на чотири опори. У вишках щоглового типу навантаження передається на одну або дві опори.

Вишки випускаються висотою 33, 41, 42, 47, 52, 53, 64, 70, 73 м.

Вишка баштового типу - це чотирьохгранна зрізана піраміда. Нижня основа вишки має розмір 8х8 м (для 41-42 м) або 10х10 м (для 53 м), а верхня - 2х2 м. На верхній основі піраміди встановлюють підкронблочні балки, до яких кріпиться кронблок, огороджений перилами. На вишках висотою 41 м на висоті 22 м монтується чотирьохсторонній балкон з квадратним прогоном посередині і площадкою, яка виступає всередину вишки для обладнання робочого місця помічника бурильника (верхового). Вишки висотою 53 м обладнані двома балконами для роботи з 25-ти і 36-ти метровими свічками.

Найпоширенішими серед щоглових вишок є вишки А-подібного типу, які мають ряд переваг порівняно з вишками баштового типу: менша металоємність, менша кількість деталей, полегшується монтування і демонтування, покращуються умови роботи по затягуванню труб у бурову і викиданню їх з бурової, а також видимість у буровій.

Бурові лебідки призначені для спуску і підйому бурильної колони, утримання на вазі бурильної колони під час буріння і при промиванні, подачі бурильної колони у міру заглиблення долота в породу, спуску обсадних колон. За кількістю валів лебідки діляться на одновальні, двовальні і тривальні. Кінематичний зв’язок між валами лебідок здійснюється з допомогою ланцюгових передач.

Бурові лебідки обладнуються двома видами гальм: стрічковими та гідравлічними або електричними. Стрічкові гальма служать для утримання колони труб на вазі, регулювання швидкості спуску і повного гальмування в кінці спуску, а також для подачі долота в процесі буріння, якщо бурять без автомата подачі. Бурові лебідки обладнуються двострічковими гальмами з ручним та пневматичним управлінням.

Для приведення в дію зубчастих коліс застосовують шино-пневматичні муфти, які дозволяють здійснювати дистанційне зчеплення з допомогою стиснутого повітря, і кулачкові зчеплювальні муфти, якими управляють вручну. У деяких лебідках застосовують зубчасті, фрикційні та електричні муфти зчеплення.

Талева система призначена для перетворення обертового руху барабана лебідки в поступальне (вертикальне) переміщення крюка і зменшення навантаження на струни каната. Залежно від умов буріння і класу бурової установки застосовують різне оснащення талевої системи: 4х5, 5х6, 6х7. Перша цифра вказує на кількість працюючих роликів талевого блока, а друга – кронблока.

Кронблок являє собою раму, на якій змонтовані осі і опори зі шківами. Конструктивно кронблоки бурових установок відрізняються один від одного головним чином кількістю канатних роликів, кількістю і розміщенням осей, на яких вони встановлені.

Бурові крюки виготовляються у вигляді окремих крюків або крюків, з’єднаних з талевим блоком - крюкоблоків. У сучасних бурових установках застосовуються крюкоблоки. Крюк призначений для підвішення з допомогою штропів з елеватором бурильної і обсадної колони в процесі СПО, для підвішення вертлюга з бурильною колоною в процесі буріння, а також для спуску, підйому і підтягування вантажів.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. II. Організація і проведення спортивних походів
  3. IV. Політика держав, юридична регламентація операцій із золотом.
  4. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  5. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  6. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  7. Автоматизація касових операцій
  8. Автоматичний розрахунок суми проведення.
  9. АДАПТАЦІЯ ОПЕРАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ ДО ЗМІНИ ЇЇ ЗАВАНТАЖЕННЯ.
  10. Алгоритм проведення внутрішнього аудиту.
  11. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
  12. Алгоритми арифметичних операцій над цілими невід’ємними числами у десятковій системі числення.




Переглядів: 1742

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація та коротка характеристика бурових установок стаціонарного типу | Короткі відомості про установки для буріння свердловин в акваторіях

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.