Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Концепція громадянського суспільства: формування та зміст.

Громадянське суспільство- сукупність соціальних утворень (груп, колективів), об'єднаних специфічними інтересами (економічними, етнічними, культурними і так далі), реалізованими поза сферою діяльності держави і дозволяють контролювати дії державної машини. Громадянське суспільство - суспільство з розвинутими економічними, культурними, правовими і політичними відносинами між його членами. Громадянське суспільство реалізується у вигляді самоорганізованих посередницьких груп.

Становлення концепції громадянського суспільства відноситься до другої половини XVIII - початку XIX століть.Філософія Просвітництва, німецька класична філософія, у працях представників яких починає усвідомлюватися необхідність чіткого відмінності між державою і громадянським суспільством, віддавали пріоритет у взаємодії держави і громадянського суспільства державі. У філософії та соціології марксизму, а також у більшості сучасних політологічних та соціологічних теорій, навпаки, затверджується пріоритет громадянського суспільства над державою, а в його розширенні і зміцненні вбачається одна з найважливіших умов соціального прогресу.Ідея громадянського суспільства виникла в середині 17-го століття. Вперше термін "громадянське суспільство" був вжитий Г. Лейбніцем (1646 - 1716), німецьким філософом, ученим і громадським діячем. Значний внесок у розробку проблем громадянського суспільства внесли Т. Гоббс, Дж. Локк, Ш. Монтеск 'є. Концепція громадянського суспільства в роботах цих мислителів базувалися на ідеях природного права і суспільного договору.

Сучасне громадянське суспільство стало складатися в результаті буржуазних революцій у країнах Західної Європи.Основним досягненням європейських буржуазних революцій вважається законодавче (конституційне) обмеження влади держави в особі монарха і формування першого покоління прав людини. У число цих прав історично увійшли особисті (громадянські) і політичні права. Причому в області особистих прав за кожною людиною визнавалося право на життя, свободу, на рівність перед законом, особисту недоторканність, невтручання в його приватне життя, таємницю листування і переговорів, недоторканність житла, право на свободу від довільного арешту, затримання або вигнання, право на гласне і з дотриманням усіх вимог справедливості розгляд справи незалежним і безстороннім судом. В області політичних прав встановлювалося право кожного громадянина обирати і бути обраним, брати участь в управлінні державними справами, право на свої політичні переконання, на політичні об'єднання (партії, союзи), на мітинги, походи, демонстрації, пікетування. В економічній сфері надавалося право бути власником, підприємцем, а також право на вільний і безпечну працю, на його справедливу винагороду.У духовній сфері визнавалося право на свободу думки, переконань, совісті, слова, свободу творчості, захист інтелектуальної власності.Реальне функціонування його почалося з прийняттям Біллей про права в Англії та США і Декларації прав людини і громадянина у Франції.

Характерні ознаки сучасного громадянського суспільства - Наявність в суспільстві вільних власників засобів виробництва; - Розвиненість та розгалуженість демократії; - Правова захищеність громадян; (у Конституції РФ: Стаття 2: «Людина, її права і свободи є найвищою цінністю. Визнання, дотримання і захист прав і свобод людини і громадянина - обов'язок держави.") - Певний рівень громадянської культури.

Основні елементи громадянського суспільства: 1)політичні партії; 2)суспільно-політичні організації та рухи (екологічні, антивоєнні, правозахисні і т. п.).3)Спілки підприємців, асоціації споживачів, благодійні фонди; 4) Наукові та культурні організації, спортивні товариства 5) Незалежні засоби масової інформації 6) Церква. 7)Сім'я

 




Переглядів: 3641

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поняття системи права, її структура. Загальна характеристика галузей та інститутів права. | Система основних прав і свобод людини і громадянина.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.