Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Сутність міжнародних туристських заходів

Міжнародні туристські заходи дозволяють узгодити наміри і можливості різних туристичних організацій, часто вони є місцем укладення договорів про співпрацю, створення асоціацій, тут намічаються спільні плани розвитку тих чи інших напрямків у туризмі.

Основні типи заходів:

 Конференції (збори наради представників будь-яких організацій, груп, держав, а також окремих осіб, вчених для обговорення певних питань);

 Форуми (масові зібрання, з'їзди);

 Симпозіуми (наради з якого-небудь наукового питання, часто міжнародні);

 Конгреси (з'їзди, наради, як правило, міжнародного характеру);

 Ярмарки (світові ринки, на яких виставляються туристські продукти для укладання комерційних угод і договорів між туроператорами і турагентами);

 Виставки (маркетинговий туристський захід, пов'язаний з демонстрацією туроператорами нового туристичного продукту). На виставках оператори демонструють себе, знайомляться з партнерами, підписують з ними договори, визначають конкурентів;

 Асамблеї;

 Семінари;

 Салони;

 Альянс (союз, обєднання);

 Туристичні біржі.

Основними цілями таких міжнародних заходів є: ознайомлення з турпродуктами різних фірм; вивчення попиту на туристські послуги; встановлення ділових контактів; здійснення комерційних справ і укладання договорів; обмін інформацією; реклама і просування турпродукту.

Вони можуть бути всесвітніми або регіональними. Найбільш значні міжнародні виставки і ярмарки є щорічними і проводяться у певний період року – перед початком літнього чи зимового сезону за заздалегідь зазначеними датами і тривають 1–7 днів.

Вони супроводжуються прес-конференціями; виставками літератури (проспектів, буклетів, листівок, календарів, карт, схем, путівників), значків, іншої сувенірної продукції, туристського інвентарю і спорядження, консультаціями фахівців, переглядом рекламних роликів, відео-і кінофільмів, слайдів; туристськими змаганнями, концертами.

Одна з найбільших у світі туристських виставок – Міжнародна туристська біржа (ІТВ). Вона проводиться в Берліні з 1966 р. щорічно в березні протягом 7 днів. Один день приділяється тільки професійним учасникам, в інші дні біржа відкрита для всіх бажаючих. У ній беруть участь представники державних міністерств, відомств, комітетів і рад з туризму, національні й регіональні туристські організації, турфірми, туроператори і турагенти, готелі і готельні ланцюги, авіа- та круїзі компанії, структури систем бронювання, страхові компанії, спеціалізовані видавництва, радіо- і телекомпанії.

У рамках біржі проводяться переговори між представниками закордонних організацій і комерційних туристських компаній. Під час даних переговорів обговорюються питання співробітництва, обміну інформацією, роботи закордонних представництв. У період роботи біржі організовуються конференції, симпозіуми, прийоми з питань розвитку туризму, акредитуються журналісти для широкого висвітлення роботи біржі в ЗМІ.

Найбільшою в Європі за кількістю відвідувачів є Міжнародна туристська виставка (SІТ) у м. Штутгарті. Вона перевершує останнім часом Берлінську міжнародну туристську біржу. Штутґартська виставка проводиться щорічно в партнерстві з різними країнами.

Всесвітній ринок подорожей у Лондоні проводиться з 1980 р. щорічно в листопаді – грудні протягом 5 днів за участю турфірм, представників туріндустрії і засобів інформації. Поряд із укладанням угод важливим завданням Лондонського ринку є ознайомлення з нововведеннями у сфері туризму.

Туристський міжнародний ярмарок (ФІТУР) проводиться з 1981 р. щорічно в січні в Мадриді протягом 6 днів. Серед учасників – турфірми, готельні об'єднання, авіакомпанії. Ярмарок супроводжується фестивалем народних пісень і танців, показом рекламних фільмів з туризму.

Великим авторитетом користуються також Лейпцігський ярмарок подорожей, Міжнародний салон з туризму і подорожей, що проводиться щорічно в середині лютого в Парижі протягом 7–10 днів; Міжнародна туристська біржа в Мілані – у другій половині лютого протягом 5 днів; Міжнародна туристська виставка країн Азіатського регіону (Гонконг), Міжнародний туристський ярмарок (Чикаго); Міжнародна виставка “Туризм” (Ґетеборг); Міжнародна туристська виставка “Філоксенія” (Салоніки) та ін.

Завоювала популярність Московська міжнародна виставка «Подорожі та туризм» (MITT). Вона проводиться протягом 4 днів у березні, починаючи з 1994 р.

Торгові туристські виставки, ярмарки, салони і біржі відіграють певну роль у регулюванні розвитку міжнародного туризму, так як під час їх роботи встановлюються численні контакти представників національних туристських організацій, постачальників туристських послуг, найбільших туроператорських та турагентських компаній, потенційних споживачів послуг; відбувається широкий обмін інформацією; підписуються договори між компаніями про співпрацю та контракти між компаніями і клієнтами, які складаються на базі основоположних міжнародних документів. Наприклад, таких, як Конвенція ООН про договори міжнародної купівлі -продажу товарів (1980 р.), Принципи міжнародних комерційних договорів (Міжнародний інститут уніфікації приватного права, 1994 р.), Типовий контракт, який підлягає підписанню турагентством і клієнтом (1995 р.), Міжнародна конвенція по контракту на подорож (ФУААВ / МГА, 1970 р.), Міжнародна готельна конвенція щодо укладання контрактів власниками готелів і турагентами (МРА / ФУААВ, 1979 р.), Міжнародний туристський ваучер та інших актів. Під час туристських виставок, ярмарків розкриваються проблеми у розвитку туризму, які надалі враховуються при розробці коригувальних заходів щодо виправлення ситуації в окремих секторах туристської індустрії чи на державному рівні в цілому.

«Круглі столи» та тематичні семінари проводяться на предмет актуальності яких-небудь напрямів, нововведень, змін в законодавстві.

Туристичні організації, плануючи проведення будь-яких заходів, складають та затверджують «Календар заходів», відповідно з яким іде процес підготовки до них, розраховується план дій щодо часу. Для проведення деяких виставок і конференцій потрібні роки будівельних і організаційних робіт. Для масштабних акцій потрібна державна участь у проекті. У найпростішому варіанті календар подій представляє собою хронологічний ряд подій із зазначенням назви заходу, часу проведення, місця проведення, організаторів, контактних даних.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Азіатсько-тихоокеанська туристська асоціація (Pacific Asia Travel Association - PATA). | Інструменти регулювання міжнародної туристичної діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.