МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Методичні рекомендаціїЦією темою передбачається читання 4-х годинної лекції, проведення семінарського (1 год.) і практичного заняття (1 год.). У процесі підготовки до семінару студентам слід ознайомитись із конспектом лекцій, вивчити законодавчі акти, що регламентують діяльність органів прокуратури. При цьому слід врахувати зміни, які вносились до чинного законодавства, зокрема до Закону України "Про прокуратуру". Слід мати на увазі, що Законом України від 8 грудня 2004 р. „Про внесення змін до Конституції України” статтю 121 чинної Конституції доповнено пунктом 5, відповідно до якого прокуратура України здійснює „нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержання законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх службовими і посадовими особами”. Студентам необхідно також звернути увагу на відомі нормативні акти, які регулюють побудову органів прокуратури України. На практичному занятті студенти обговорюють рішення ситуаційних завдань, які необхідно розв'язувати письмово з посиланням на відповідні нормативні акти. Тому, готуючись до практичного заняття, крім вивчення окремих розділів Закону України "Про прокуратуру" потрібно звернутись до діючих наказів Генерального прокурора України, які стосуються окремих напрямків прокурорської діяльності. Перелік цих наказів міститься в списку літератури з цієї теми. Перевірити рівень своїх знань студенти можуть за допомогою контрольних запитань, які містяться в матеріалах теми. Ці ж запитання можуть стати предметом обговорення при проведені семінарського заняття. Семінарське заняття – 1 година
Питання семінару 1. Місце прокуратури в системі державних органів. 2. Міжнародно-правові рекомендації стосовно ролі прокуратури в системі державних органів і в системі судочинства. 3. Принципи організації і діяльності прокуратури України. 4. Функції прокуратури, їх загальна характеристика. 5. Система органів прокуратури та їх організація. 6. Генеральний прокурор України. Порядок його призначення та звільнення. Строк повноважень. Повноваження Генерального прокурора України щодо керівництва органами прокуратури. 7. Склад і структура Генеральної прокуратури України, прокуратура Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя. 8. Міжрайонні, районні та міські прокуратури. Їх склад. Військові, транспортні, природоохоронні прокуратури та прокуратури, що здійснюють нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах. 9. Вимоги, що пред’являються до кандидатів на посади прокурорів. Порядок їх призначення і звільнення з посади. 10. Заохочення і відповідальність працівників прокуратури. 11. Акти прокурорського реагування. Практичне заняття – 1 година
1. Заслухати і обговорити реферативне повідомлення "Нагляд за додержанням і застосуванням законів в Україні". 2. Обговорення рішень ситуаційних завдань:
№ 1. Не дивлячись на чисельні подання, приписи прокурора району щодо порушень закону на адресу керівництва ЗАТ „Лиспи”, воно ніяких заходів не приймало. Тоді прокурор виніс постанову про притягнення голову правління до адміністративної відповідальності і видав начальнику РУ ГУ МВС розпорядження про його арешт. Чи правомірні дії прокурора?
№ 2. Голова державної районної адміністрації у місті Харкові видав розпорядження, яке не відповідає вимогам ст.ст. 45, 46 Житлового кодексу України. В якій формі можливе реагування прокурора м. Харкова на допущене порушення законодавства в даному випадку?
№ 3. До прокурора області звернулася група членів однієї з політичних партій з проханням впливу на інше громадське об'єднання, яке в образливій формі відгукується з приводу її основних ідей. Прокурор відмовив у розгляді заяви, посилаючись на ст. 4 Закону України "Про прокуратуру" захист громадських об'єднань не входить у завдання прокурорського нагляду за додержанням законів. Визначте правомірність дій прокурора.
№ 4. Прокурор району отримав інформацію про незаконне засудження місцевим загальним судом до виправних робіт гр-на Кротова. Він, не приймаючи участі у судовому засіданні, викликав засудженого й отримав від нього пояснення. Після встановлення факту незаконності рішення суду районний прокурор вніс апеляційне подання до вищого суду. Визначте правомірність дій прокурора.
№ 5. Помічник прокурора району, перевіряючи скаргу на незаконне накладення начальником районного відділу внутрішніх справ адміністративного штрафу, викликав останнього до себе і став вимагати від нього письмових пояснень щодо порушень закону. Чи вправі був так діяти помічник прокурора району?
№ 6. Перевіряючи кримінальну справу, заступник прокурора міста дійшов висновку, що слідчий незадовільно веде розслідування: порушив строки провадження слідства і незаконно виніс постанову про притягнення особи як обвинуваченого. Яке рішення повинен прийняти заступник прокурора міста?
№ 7. Приймаючи участь у судовому розгляді кримінальної справи (підтримуючи державне обвинувачення), прокурор дійшов висновку, що під час судового слідства не знайшла підтвердження участь підсудного у вчиненні злочину. Як повинен поступити прокурор у цьому випадку?
№ 8. Перевіряючи в місці попереднього ув'язнення документи, прокурор встановив, що обвинувачений Микитенко незаконно перебуває під вартою. Одночасно до прокурора звернулась група заарештованих зі скаргою на незаконні дії адміністрації слідчого ізолятора. Які рішення повинен прийняти прокурор? Про яку функцію прокурорського нагляду йде мова в цій ситуації?
Контрольні запитання
1. На якій правовій основі здійснюється діяльність органів прокуратури? 2. Які функції є у Прокуратури України? 3. В чому полягають принципи організації та діяльності прокуратури? 4. 3 яких прокуратур складається система органів прокуратури? 5. Яка структура у Генеральної прокуратури України? 6. Які повноваження мають колегії органів прокуратури? 7. Який порядок призначення прокурорів на посаду? 8. Які вимоги ставляться до кандидатів на посади прокурорів та інших працівників прокуратури? 9. В якому порядку і яким чином заохочуються і притягуються до дисциплінарної відповідальності працівники прокуратури? 10. Як присвоюються класні чини працівникам органів прокуратури України? 11. Що означає поняття "предмет прокурорського нагляду"? 12. Які напрямки прокурорського нагляду Ви знаєте? 13. Який зміст припису прокурора? 14. Що собою являє протест прокурора? 15. Що означає подання прокурора? 16. Що таке постанова прокурора? 17. Яку роль відіграє прокурор у досудовому розслідуванні злочинів? 18. Які є повноваження у прокурора при його участі в розгляді справи в суді? 19. З якою метою прокурор може пред’явити позов до суду і в якому випадку? 20. Якими повноваженнями користується прокурор при здійсненні нагляду за додержанням законів у місцях виконання кримінальних покарань і застосування заходів примусового характеру?
|
||||||||
|