Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






УРАГАН (смерч, гроза, злива)

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЙ НАСЕЛЕННЯ

ПІД ЧАС НАДЗВИЧАИ СИТУАЦІЙ

Кожна людина у випадках аварій, катастроф і стихійного лиха повинна вміти захистити себе, сім’ю, надати допомогу потерпілим. У разі необхідності цього вимагає саме життя, наша дійсність. Науково-технічний прогрес значно збільшив можливості виробництва, приніс з собою небезпеку для людини і навколишнього середовища. Більшість регіонів держави підпадають під вплив природи. Тому кожен із нас повинен багато знати і вміти в ім'я збереження здоров'я і життя.

Деякі поради населенню щодо дій в екстремальних ситуаціях

Про загрозу виникнення стихійного лиха населення сповіщається через: 1. мережу провідного мовлення (через квартирні і зовнішні гучномовці), 2. місцеві радіомовні станції, телебачення і, якщо дозволяє час, через засоби друку. Надавши першу допомогу членам сім'ї, оточуючим і самому собі, громадянин повинен брати участь у ліквідації наслідків стихійного лиха, використовувати для цього особистий транспорт інструмент, медикаменти, перев'язочний матеріал і т. п
Що вказується в інформації? 1. характер можливого надзвичайного явища, 2. його масштаби, 3. час виникнення, 4. можливі наслідки, 5. рекомендується, що необхідно робити до і під час стихійного лиха.

ЗЕМЛЕТРУСИ

Попередити землетрус неможливо, проте у випадку оповіщення про загрозу землетрусу чи появи його ознак слід діяти швидко, але спокійно, впевнено і без паніки.

При завчасному попередженні про загрозу Перш ніж залишити квартиру (дім), необхідно 1. вимкнути нагрівальні пристрої, газ, 2. одягти дітей, старих, одягтися самому, 3. взяти необхідні речі, невеликий запас продуктів харчування, медикаменти, документи і вийти на вулицю. 4. на вулиці слід якомога швидше відійти від будівель і споруд у напрямку площ, широких вулиць, скверів, спортивних майданчиків, незабудованих ділянок, суворо дотримуючись встановленого громадського порядку.
Якщо землетрус почався раптово (неможливо зібратися і вийти з будинку чи квартири) 1. Необхідно зайняти місце (встати) у дверному чи віконному прорізі, 2. як тільки стихнуть поштовхи землетрусу – швидко вийти на вулицю.
Що робити у подальшому 1. Діяти згідно з обстановкою, що склалася, 2. виконувати всі розпорядження органів управління з питань НС та ЦЗ населення

 

 


 

УРАГАН (смерч, гроза, злива)

Сигнал Штормове попередження
Дії: 1. радіоприймачі і телевізори тримати постійно ввімкненими; 2. не піддаватися паніці; 3. діяти грамотно і свідомо, утримуючись від нерозумних вчинків; 4. надавати допомогу потерпілим; 5. припинити зовнішні роботи; 6. запастися електричними ліхтарями, гасовими лампами, свічками; 7. створити запаси води на 2-3 доби; 8. підготувати похідні плитки, примуси, 9. запастися продуктами харчування і медикаментами, особливо перев’язочними матеріалами; 10. зміцнити слабкі конструкції 11. зачинити двері, приміщення на горищі, слухові вікна, вентиляційні отвори 12. великі вікна і вітрини оббити дошками 13. шибки заклеїти смужками паперу або тканини 14. двері і вікна з підвітряної сторони залишити відчиненими, щоб урівноважити внутрішній тиск у будівлі 15. з дахів, балконів, лоджій прибрати предмети, які при падінні можуть заподіяти людям травмувань 16. перебуваючи у будинку, остерігатися поранень уламками скла, що розлітається, для чого необхідно відійти від вікон і встати впритул до простінку. Можна використовувати також міцні меблі.
По можливості слід виконати наступні дії: 1. вимкнути комунальні енергетичні мережі; 2. відкрити допоміжні люки для пропускання води. 3. людей з легких споруд перевести у міцні будівлі або укрити в захисних спорудах ЦО
Найнебезпечніші місця при ураганах 1. сховища 2. підвали або внутрішні приміщення перших поверхів цегляних і кам’яних будинків.
Заборонено: 1. Виходити на вулицю одразу після послаблення вітру, тому що через кілька хвилин порив може повторитися. (якщо це все-таки необхідно, треба триматися подалі від будівель і споруд, високих парканів, стовпів, дерев, щогл, опор, проводів) 2.Знаходитися на шляхопроводах; 3. наближатися до місць зберігання легкозаймистих або сильнодіючих отруйних речовин.
Слід пам’ятати, що в таких умовах найчастіше люди зазнають травмувань від: 1. уламків скла, шиферу, черепиці, покрівельного заліза, 2. зірваних шляхових знаків, 3. від деталей оздоблень фасадів і карнизів, 4. від предметів, що зберігаються на балконах і лоджіях.
Якщо ураган (смерч) застав на відкритій місцевості: 1. сховатися у канаві, ямі, яру, будь-якій виїмці 2. лягти на дно заглиблення і щільно притулитися до землі
Пам’ятайте! 1.Перебувати у пошкодженій будівлі небезпечно – вона може обвалитися під новим натиском вітру! 2.Особливо слід остерігатися розірваних електропроводів, бо не виключена імовірність того, що вони під напругою! 3.Ураган може супроводжуватися грозою (бурею). Ухиляйтесь від ситуацій, при яких збільш. імовірність ураження блискавкою: не укривайтесь під деревами, які стоять окремо; не підх. до ЛЕП і т.п.

 




Переглядів: 334

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Глава 3 | СНІГОВІ ЗАМЕТИ (хуртовина)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.