Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






СНІГОВІ ЗАМЕТИ (хуртовина)

Зимові прояви стихійних лих природи нерідко виявляються у снігових заметах внаслідок снігопадів і хуртовин. Снігопади, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин, дуже впливають на господарську діяльність населення, особливо різким похолодінням(сильний мороз) або потеплінням (швидке танення снігу або ожеледь)

В чому полягає негативний вплив цих явищ? 1. різко погіршується видимість; 2. переривається транспортне сполучення (як внутрішньоміське, так і міжміське) 3. створюються умови зледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що може викликати їх руйнування (при випаданні снігу з дощем при зниженій температурі повітря і ураганному вітрі); 4. особлива небезпека – для людей, захоплених у дорозі, далеко від людського житла, що визиває повну дезорієнтацію на місцевості.
Сигнал Штормове попередження
Дії: 1. обмежити пресування, особливо на власному транспорті; 2. під час ожеледиці пересування пішоходів ускладнюється, так як обвалення різних конструкцій і предметів під навантаженням стає реальною загрозою для людей (травматизм). 3. слід уникати перебування у старих будівлях, під лініями електрозв’язку та поблизу їх опор, під деревами.
якщо стихійне лихо застало за кермом автомобіля, слід 1. зупинитися, 2.закрити жалюзі машини, 3.укрити двигун зі сторони радіатора. 4.Якщо є можливість, автомобіль треба встановити двигуном у навітряний бік. 5.Періодично слід виходити із авто, розгрібати сніг, щоб не опинитися похованим під снігом. (Отже не занесений снігом автомобіль – гарний орієнтир для пошукової групи). 6.при прогріванні автомобіля важливо не допускати затікання в кабіну (кузов, салон) вихлопних газів, з цією метою важливо слідкувати, щоб вихлопна труба не завалювалася снігом. 7.якщо у дорозі разом опинилося декілька чоловік (на декількох машинах), доцільно зібратися разом і використати один авто як укриття.
Пам’ятайте! У жодному разі не можна залишати укриття – автомобіль: у сильний снігопад (хуртовину) орієнтири, які здавалися надійними з першого погляду, через декілька десятків метрів можуть бути загублені.

ЗСУВИ

Передумови виникнення зсуву Починається не раптово. Спочатку з'являються: 1. щілини у ґрунті, 2. розколини доріг і берегових укріплень, 3. зміщуються будівлі, споруди, дерева, опори ліній електропередач і зв'язку, 4. руйнуються підземні комунікації, 5. далі виникає повне руйнування будинків і споруд. Це все може призвести до загрози здоров'ю і життю людей!
Дії: 1. пильно стежити за оповіщенням щодо умов проходження зсуву та небезпеки для людей, що відбувається, як слід діяти, що необхідно зробити вдома, на подвір'ї. 2. Не знати телефони управління з питань НС і ЦЗ населення (відділу з питань НС і ЦЗ, штабу ЦО), 3. підготуватися до можливої евакуації з місця зсуву та вивозу матеріальних цінностей. 4. Залишаючи приміщення, слід загасити вогонь, перекрити газові крани, вимкнути світло і електроприлади. Це допоможе відвернути виникнення пожежі. 5. Надати потерпілим першу допомогу, вивести свою сім'ю (сусідів та інших людей) у безпечну зону, 6. взяти при можливості участь у локалізації і ліквідації осередків виникнення пожеж, огородженні небезпечних ділянок, виставленні спеціальних попереджувальних знаків, відключенні комунальних енергетичних систем. 7. У подальшому діяти за вказівками органів управління з питань НС і ЦЗ населення.




Переглядів: 375

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
УРАГАН (смерч, гроза, злива) | ПОВІНЬ (паводок, підтоплення, катастрофічне затоплення)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.