Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Задача 2

Тема 2. Екологічні права та обов’язки громадян.

Практичне заняття

1. Екологічні права громадян

2. Обов’язки громадян у галузі екології

3. Гарантії реалізації екологічних прав громадян

 

Завдання для самостійної роботи

 

1. Опрацювати теоретичні питання:

• Забезпечення і захист екологічних прав громадян.

• Особливості системи екологічних прав та їх місце в системі прав людини і громадянина.

• Юридичні критерії визначення безпеки довкілля.

 

2. Вирішити задачі:

Задача 1

Громадянин Коваленко П. звернувся до державного управління екологічної безпеки області із заявою про надання відомостей щодо екологічного стану району, в якому він проживає. Працівник секретаріату, який приймав заяву, після консультації з начальником управління Галушко К. запропонувала прийти через два місяця, коли буде закінчено проведення остаточних вимірів на території області, і що на даний час свіжих даних про екоситуацію регіону, в якому проживає Коваленко Н., немає. Крім того, заявника було заспокоєно, що стан навколишнього середовища поступово поліпшується. У проханні Коваленка записатися на прийом до начальника управління з того ж питання було відмовлено. Не отримавши ніякої інформації щодо екологічного стану району, Коваленко звернувся із скаргою до органів прокуратури.

Чи було порушено екологічні права громадянина Коваленка Н?

Задача 2

Громадянка Н., знаючи про те, що анакаптіс пірамідальний був занесений до Червоної книги України і є видом, що зникає, вирішила особисто зайнятися розведенням цієї рослини з метою подальшого її продажу і отримання прибутку. Під час реалізації її було попереджено про незаконність операцій із даною рослиною. Н. заперечила, оскільки ця рослина була вирощена особисто нею у домашніх умовах, а отже, ніякої шкоди природі вона не завдала.

Визначте, яким нормативним актом регламентуються дані відносини. Дайте правову оцінку ситуації, що виникла у громадянки Н.

Задача 3

У процесі обговорення на сесії обласної Ради основних напрямів соціально-економічного розвитку регіону група депутатів висловила сумнів щодо деяких положень обговорюваного документа. Зокрема вказувалось на доцільність закріплення пріоритету економічного розвитку, роздержавлення основних засобів виробництва, в тому числі природних і сировинних ресурсів, збереження виключно територій заповідного фонду, запровадження плати за використання природних ресурсів як універсального засобу мотивації діяльності, ліквідації нормативних засад стягнення плати у межах встановлення лімітів природокористування. За рішенням обласної Ради зазначений документ був схвалений. Прокурор області вніс протест на це рішення, вважаючи, що воно не базується на вимогах чинного екологічного законодавства.

Визначіть коло суспільних правовідносин. Чи підлягає протест задоволенню? Вирішіть справу.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Задача 4

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.