Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Задача 4

Під час судового розгляду справи мешканців села Н. щодо забруднення повітря агрофірмою “Провесінь” виникла необхідність звернутися до головного лікаря районної лікарні з проханням надати інформацію про стан захворюваності серед мешканців села. Протягом місяця інформація надана не була. Адвокат звернувся із скаргою до начальника обласного управління охорони здоров’я.

Вирішити справу. Визначити коло суспільних правовідносин. Визначити порядок та строк надання інформації, її поняття і види.

Список використаної літератури:

1. Конституція України (ст.13,14, ). - К., 1996.

2. Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища» від 25 червня 1991р.

3. Погрібний О. О. Аграрне право України. -К.: Істина, 2004.

4. Дмитренко І.А . Екологічне право України. - К.: Юрінком Інтер, 2001.

5. Дорофеев В.М. Экологическое право. - М.: Прогресс, 2001,

6. Андрейцев В.І. Екологічне право. - К.: Вентурі, 1996.- 208с.

 

Тема 3. Право власності на природні ресурси

Практичне заняття

1 . Поняття власності на природні ресурси та їх особливості

2. Форми права власності на природні ресурси

3.Суб'єкти та об'єкти права власності на природні ресурси

4. 3міст права власності на природні ресурси

 

Завдання для самостійної роботи

 

1. Опрацювати теоретичні питання:

• Співвідношення конституційних та галузевих норм щодо власності на природні ресурси.

• Режим власності встановлений Конституцією України щодо природних об’єктів.

• Природні об’єкти відповідно до законодавства України, які можуть перебувати в приватній власності

 

2. Вирішити задачі:

Задача 1

Спільне підприємство, що діє на території області, здійснює підприємницьку діяльність щодо ввезення на територію України та реалізації вторинної сировини з європейських країн. Міська Рада, на території якої функціонує орган управління спільного підприємства, прийняла рішення про заборону його діяльності, оскільки вона суперечить чинному законодавству в частині завезення в Україну особливо токсичних та екологічно небезпечних відходів.

Юридична фірма, яка обслуговує спільне підприємство, звернулася до господарчого суду з позовом про визнання цього рішення незаконним, оскільки воно обмежує його господарську діяльність. Визначіть коло суспільних правовідносин. Чи підлягає позов задоволенню? Вирішити справу.

Задача 2

Районна державна адміністрація прийняла рішення, на підставі якого оголосила через засоби масової інформації про проведення першого аукціону з продажу у власність та права довгострокової оренди земельних і лісових угідь терміном до 50 років.

Старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища звернувся до голови районної державної адміністрації з пропозицією не пропонувати на продаж у власність земельної ділянки розміром 7400 кв. м. для культурно-оздоровчого та рекреаційного призначення, оскільки в гумусному шарі фунтів, як свідчать дані останніх перевірок, виявлено перевищення в 26 раз радіонуклідів та деяких токсичних речовин понад норму в 70 раз.

Ця пропозиція була відхилена і вказана земельна ділянка за наслідками аукціону була продана акціонерному товариству "Роксолана", яке здійснює господарську діяльність по виробництву жіночих парфумів. На вказаній ділянці було збудовано літній комплекс відпочинку для працівників та акціонерів товариства. Перший літній сезон відпочинку показав, що значна частина відпочиваючих скаржилася на погіршення здоров'я від перебування в зоні відпочинку. Тому АТ "Роксолана" звернулося з позовом до арбітражного суду про визнання аукціону та договору купівлі-продажу недійсними, оскільки об'єктом цієї угоди стали екологічно небезпечні території.

Визначіть коло суспільних правовідносин. Чи підлягає позов задоволенню? Вирішити справу.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Задача 2 | Тема 6. Правові засади і механізм забезпечення екологічної безпеки.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.