Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Теоретичні відомості

1. Форми

1. 1. Загальні відомості

Форми призначені для перегляду, введення, редагування й керування даними. При використанні форми Access надає користувачеві істотно більше можливостей для роботи з інформацією з порівняння з її стандартним поданням у режимі таблиці. Зручність застосування форм для роботи з даними полягає в наступному:

• Форми дозволяють відобразити на екрані весь запис цілком, причому порядок розташування полів може бути змінений, а частина з них взагалі не включена у форму.

• У формах крім полів, що редагуються, та містять дані з таблиць БД, можна розміщати й поля, що не редагуються (що обчислюються).

• У форми можна додавати коментарі, малюнки, графіки, змінювати їхній зовнішній вигляд, підбираючи шрифти, фон й стиль оформлення. Це дозволяє якщо буде потреба розробити форму, яка дуже подібна паперовій формі.

• Форми дозволяють істотно спростити, а найчастіше повністю автоматизувати введення нових даних.

• У формах можна розміщати різні кнопки (кнопкові форми), натискання на які приводить до відкриття інших форм, виконанню запитів, друк звітів і т.д.

• Форми можуть використовуватися як діалогові вікна й містити власне меню користувача.

Для розробки форм в Access існує спеціальний інструментарій. Перш ніж приступати до опису процедур створення форм, обговоримо кілька загальних моментів.

Основним джерелом даних для форми є таблиці й запити. Інформація може бути також включена у форму в результаті імпорту різних об'єктів або проведення обчислень. Якщо через форму здійснюється відновлення даних, то вони обновляються й у джерелі.

Побудова форми - ітеративний процес. Після створення макета форми потрібно переглянути його, щоб переконатися в його правильності. Якщо необхідно внести зміни, можна повернутися до коригування макета.

Для створення макета форми потрібно у вікні БД перейти на вкладку Формий нажати клавішу Створити. Після вибору джерела даних для форми, а також способу її створення, при переході до наступного етапу автоматично оновлюються панелі інструментів. З'являється панель інструментів Конструктор форм.

Створення, коригування й перегляд форми здійснюється в різних режимах:

у режимі конструктора форма створюється й коригується;

у режимі форми або режимі таблиці форма використовується для роботи з даними;

• у режимі попереднього перегляду форма проглядається перед друком.

Всі ці режими вибираються за допомогою кнопки Видпанелі інструментів Конструктор формабо через меню Вид.

1. 2. Структура форми

Форма складається з декількох розділів (рис. 1), причому обов'язковим є тільки один з них — область даних. Крім цього розділу у формі можуть бути присутнім наступні розділи: заголовок і примітка форми, а також верхній і нижній колонтитули. Інформація в них вводиться тим, хто проектує форми. Ці розділи мають наступні призначення:

Заголовок форми може містити назву форми, інструкції з роботи з нею, а також іншу інформацію (поточну дату, час і т.д.). У режимі форми він перебуває у верхній частині екрана, а при друку - у верхній частині першої сторінки. У режимі таблиці цей розділ не відображається.

Верхній колонтитул може містити заголовки й будь-які інші відомості, що поміщаються у верхній частині кожної сторінки форми при друку.

Нижній колонтитул також використовується при друку й може містити номер сторінки, дату й іншу інформацію.

Примітка форми може містити інструкції з використання форми, кнопки й вільні елементи керування для введення або висновку даних. У режимі форми область приміток перебуває в нижній частині екрана, а при друку друкується на останній сторінці.

Рис. 1. Структура форми

При створенні форми за допомогою конструктора вона містить лише один розділ - область даних. Інші розділи можна додати, використовуючи відповідні пункти контекстного меню форми або меню Вид.

Форма може включати підлеглі форми, усередині яких можуть відображатися три розділи: заголовок, область даних і примітку.

Як і всі об'єкти БД, форма і її розділи мають властивості. У властивостях задаються режими роботи з формою, вид форми, джерело даних, використання фільтра. Властивості розділів використовуються при висновку їх на екран або печатку.

1. 3. Види форм

Різні види форм створюються майстром форм або користувачем за допомогою конструктора. Крім того, існують майстер діаграм і майстер зведена таблиця.

Можливе створення трьох видів автоформ: в один стовпець, табличної й стрічкової форми. При створенні автоформи всі поля таблиці або запиту виводяться у форму автоматично.

Форма в один стовпець відображає поля, розташовані в один стовпець. На екрані відображається один запис.

Таблична форма відображає дані у вигляді декількох рядків і стовпців. Одночасно відображається кілька записів. По зовнішньому вигляду й способам переміщення по записах вона нічим не відрізняється від звичайної таблиці Access.

Стрічкова форма схожа на табличну форму й відрізняється лише зовнішнім оформленням.

На відміну від автоформ при використанні майстра форм поля у форму можна вибирати. Майстер може створити крім перерахованих вище видів форм складену форму. Вона складається з головної форми й підлеглої. У цих формах відображаються дані з різних таблиць, причому ці таблиці найчастіше зв'язані відношенням « один-до-багатьох». Дані головної форми відображаються в один стовпець, а підлегла форма звичайно має табличний формат.

Діаграма представляє дані в графічному вигляді й створюється майстром діаграм з використанням додатка Microsoft Graph.

Форма Зведена таблиця створюється на підставі даних зі зведених таблиць Excel.

Користувач може створювати форми так, як він захоче, і включати в них будь-які дані. Він може почати з порожньої форми (з «нуля») або скористатися майстром форм, а потім у режимі конструктора внести у форму будь-які зміни.

1. 4. Вміст форми

Вся інформація у формі розміщається усередині елементів керування (ЕК). Це графічні об'єкти, призначені для зображення даних, виконання обчислювальних операцій, виведення на екран допоміжної інформації, оформлювальних ефектів (рамок, ліній і ін.). Характер ЕК залежить від джерела розташовуваної в ньому інформації.

Приєднані ЕК пов'язані з полями джерела даних (таблиці або запиту) для форми. Вони використовуються для перегляду, введення або відновлення значень із полів таблиць БД.

Для вільного ЕК джерело даних не визначено. ЕК цього типу звичайно використовуються для виведення на екран написів, ліній і малюнків.

Для ЕК, що обчислюється,джерелом даних служить вираз, у якому можуть бути використані значення з полів джерела даних для форми, а також значення, що містяться в інших ЕК форми. Ці ЕК звичайно використовуються для виконання обчислень і вивевдення на екран їхніх результатів. Результат обчислень не зберігається в БД.

2. Форми

2. 1. Створення форми

При натисканні кнопки Створитиу вкладці Формивікна БД з'являється діалогове вікно Нова форма. У процесі діалогу потрібно вибрати один зі способів створення форми й таблицю або запит, які будуть служити джерелом даних для форми.

Найпростіше створити форму за допомогою однієї з автоформ. Потрібно вибрати зі списку джерело даних (таблицю/запит) і одну із запропонованих автоформ. Автоформу можна також створити, перебуваючи у вікні БД у вкладці Таблиціабо Запити. Для цього потрібно вибрати клацанням миші таблицю/запит і клацнути по кнопці Автоформа на панелі інструментів.

2. 2. Використання Майстра форм

Якщо обрано Майстер форм і зазначене джерело даних для нової форми (таблиця/запит), то всі кроки по її створенню будуть визначатися майстром за допомогою послідовності діалогових вікон. Спочатку розглянемо випадок, коли створювана форма заснована на одній таблиці/ запиті.

1. У першому вікні майстра форм потрібно вибрати поля таблиці/запиту, які будуть присутні у формі, і перемістити їх зі списку Доступні поля в список Обрані поля. Для цього використовуються кнопки >>, >, <, <<. Кнопки >> і << переміщають всі поля з одного списку в інший, а > і < - тільки одне поле. Поле можна також перемістити з одного списку в іншій за допомогою подвійного клацання миші.

2. У наступних двох вікнах діалогу задається зовнішній вигляд і стиль оформлення форми. Після вибору варіанта у вікні майстра з'являється відповідний зразок.

3. Останнє діалогове вікно дає можливість змінити задане за замовчуванням ім'я форми. Закінчити діалог можна або переглядом створеної форми, або переходом у режим конструктора для внесення в неї змін.

2. 3. Використання Конструктора форм

При створенні форми за допомогою режиму Конструкторкористувачеві також пропонується вказати ім'я її джерела даних. Якщо форма використовує дані з декількох таблиць, то попередньо створюється й зберігається запит, що містить потрібні поля із цих таблиць. Потім він вказується як джерело даних створюваної форми. Якщо форма не призначена для виведення інформації, наприклад є кнопковою формою, вказувати джерело її даних не потрібно.

Після вибору цього режиму на екрані з'являється бланк конструктора форми. Крім бланка конструктора форми з'являються вікно Список поліві Панель елементівіз кнопками для уведення різних ЕК. Якщо панель елементів відсутня, то її можна викликати на екран за допомогою пункту Панель елементівменю Вид, або натиснути кнопку Панель елементівна панелі інструментів Конструктор форм.

Склад і розміщення ЕК користувач визначає самостійно. На бланку конструктора форми є сітка для зручного розміщення ЕК. Розміщенню ЕК допомагають також горизонтальна й вертикальна лінійки. Якщо сітка або лінійки відсутні, то їх також можна викликати на екран за допомогою відповідних пунктів меню Вид. Для розміщення ЕК у формі потрібно нажати відповідну кнопку на панелі елементів, а потім клацнути мишею в тім місці області даних, де передбачається помістити лівий верхній кут ЕК. Нижче приводиться опис панелі елементів.




Переглядів: 315

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Структура заняття | Структура заняття

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.