Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вогнегасники

Вогнегасники хімічні пінні (ВХП) призначені для гасіння загорань твердих речовин і рідин, крім тих, що знаходяться під напругою. Будова: металевий корпус циліндричної форми, всередині якого міститься поліетиленовий кислотний стакан. Простір між корпусом і стаканом заповнений розчином лугів з добавкою піноутворювача. В верхній частині корпуса: клапан, який прикриває кислотний стакан; пружина; шток; кришка; горловина; сприск; рукоятка перекидна; держак (ручка). Для проведення в дію ВХП необхідно повернути перекидну рукоятку на 1800 і, прочистивши сприск, перекинути корпус вверх дном, збовтати і, взявшись за держак і поклавши на згин ліктя, спрямувати струмінь на джерело горіння. ВХП випускають 3 видів:ВХП–10;ВП–М; ВП-9ММ.

Повітряно-пінні вогнегасники в якості заряду вміщують 6% водний розчин піноутворювача ПО-1. Розчин з корпуса вогнегасника виштовхується вуглекислотою, яка знаходиться в спеціальному балоні, в насадку, де розчин змішується з повітрям і утворюється повітряно-механічна піна. Призначені для гасіння твердих речовин і матеріалів і рідин.

Промисловість випускає ручні повітряно-пінні вогнегасники типу ВПП -5; ВПП -10 і стаціонарні ВПП -100 і ВППУ – 250. Для приведення в дію вогнегасника зривають пломбу і натискують на пусковий важіль. Голка проколює мембрану балона, і газ по сифонній трубці надходить в корпус.

Складові частини вогнегасника: корпус, сифонна трубка, балон з вуглекислотою, мембрана, держак, прокладка, кришка, горловина, важіль, рукоятка, шток,захисний ковпак, відцентровий розбризкував, розтруб, пакет сіток і башмак.

Вогнегасники вуглекислотні (ВВ)

Будова: балон ємністю 2 (5л) заповнений вуглекислотою; сифонна трубка; запірний вентиль; розтруб; держак. Для приведення в дію взяти вогнегасник за держак, спрямувати розтруб на вогнище горіння і відкрити вентиль, взявшись за розтруб в рукавицях.

В теперішній час випускаються ВВ, де замість вентиля стоїть сифонний пристрій, для приведення в дію якого необхідно витягнути запобіжне кільце і стиснути ручки сифонного пристрою.

У ВВ – 8 додатково є шланг до розтруба. Корпус ВВ піддають гідровипробуванню не рідше 1 разу на 5 років на зарядних станціях. Заряджені вогнегасники пломбують.

ВВ – 80 – 2 балонна установка на візку.

Порошкові вогнегасники використовують тоді, коли застосування іншого типу не ефективно або може викликати небажані наслідки (подальший розвиток пожежі, вибух і т.д.). Вогнегасні порошки застосовують у вогнегасниках типу ВП–1 «Момент», ВП – 2А, ВП – 10А, ВП -100, ВП -250, СИ-120, автомобілях порошкового гасіння, а також в установках стаціонарних порошкового пожежогасіння. ВПС -10 – для гасіння лужних металів (Na, K), деревини, пластмаси і т.д. Рроб = 2 кгс/см 2. Маса зарядженого вогнегасника 18кг.

 


Читайте також:

  1. Вогнегасники
  2. Вуглекислотні вогнегасники ВВ-2 та ВВ-5
  3. Яку будову мають вуглекислотні вогнегасники та коли їх застосовують?




Переглядів: 990

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика вогнегасних речовин | Пожежна сигналізація

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.