Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Токарно - лобові їх призначення, будова та область застосування.

Токарно – лобові верстати відносяться до спеціалізованих токарних верстатів, призначені для токарної обробки заготовок великого діаметра і не великої довжини. На цих верстатах виконують точіння зовнішніх циліндричних і конічних поверхонь, обробка торців, проточка канавок, розточування внутрішніх поверхонь.

Особливістю конструкції цих верстатів є значна висота центрів і короткі напрямні. Буває та­кий різновид лобового верстата, як верстат з поперечною стани­ною, напрямні якої перпендикулярні до осі обертання шпинделя. Недоліком лобових верстатів є певні незручності, пов'язані з уста­новленням, виставленням і закріплюванням заготовки з огляду на велику масу останньої.

Для обслуговування верстата необхідно мати відповідне підіймально-транспортне обладнання (тельфер, кран-балка тощо).

Рис.11.1. Токарно – лобовий верстат моделі 1А693.

Верстат має наступні основні вузли: плиту 1, передню бабку 4 з планшайбою 5, основу супорта 2, супорт 3 і задню бабку 6, встановлену на високу підставу.

Передня бабка в якій розміщена коробка швидкостей, жорстко закріплена на плиті; основу супорта з поздовжніми направляючими і задню бабку можна пересувати по плиті в потрібне положення і закріпляти на ній болтами, головки яких входять в пази плити.

Оброблюємо заготовка кріпиться на планшайбі в кулачках чи з допомогою прихватів і болтів; при необхідності заготовка може піддержуватися центром задньої бабки.

Ланцюг подач отримує рух від окремого електродвигуна і забезпечує механічне поздовжнє і поперечне переміщення супорта в широкому діапазоні швидкостей.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні та допоміжні рухи в верстатах. | Карусельні верстати їх призначення, будова та область застосування.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.