Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Карусельні верстати їх призначення, будова та область застосування.

Карусельні верстати заміняють лобові в тих ви­падках, коли значна маса заготовки могла б призвести до прогину шпинделя і негативно вплинути на результати обробки. Щоб уник­нути прогину шпинделя від маси заготовки й від сил різання, вісь обертання шпинделя розташовують вертикально. З верхнім кінцем шпинделя з'єднаний круглий стіл - планшайба з кулачками, при­значеними для затиску заготовки. Нижня частина планшайби кільцевими виступами спирається на кільцевий рівчак станини.

Така конструкція дозволяє підвищити точність обробки. Горизонтальне положення планшайби полегшує виставлення і закріплювання на ній важких заготовок, маса яких в окремих випадках досягає 500 т.

На карусельних верстатах можна проводити майже всі токарні, а при наявності спеціальних пристроїв також фрезерні, шліфувальні і довбальні роботи на заготовках великого діаметру і не великої висоти.

Основними параметрами токарно – карусельних верстатів є діаметр і висота оброблюємої заготовки.

По компоновці їх поділяють на одно стійкові (для обробки деталей діаметром до 2000 мм) і двох стійкові ( рис.11.2. і рис. 11.3.).

Рис.11.2. Схема компоновки одно стійкового токарно – карусельного верстата.

Рис.11.3. Схема компоновки двох стійкового токарно – карусельного верстата.

На тяжких карусельних верстатах можна обробляти заготовки діаметром до 25000 мм, але такі верстати відносять до унікальних.

Головний рух в карусельних верстатах – обертання стола з заготовкою, рух подачі – вертикальні і горизонтальні переміщення супортів. Допоміжні рухи: швидке переміщення супортів, переміщення поперечини і її зажимів, поворот револьверної головки.

 

Рис.11.4. Одностійковий карусельний верстат моделі 1512.

Основні вузли і механізми карусельних верстатів розглянемо на базі верстата моделі 1512:

1.Станина.

2.Планшайба.

3.Пульт.

4.П’ятипозиційна револьверна головка.

5.Вертикальний револьверний супорт.

6.Траверса.

7,12. Коробки подач.

8. Маховичок.

9. Стійка.

10. Боковий супорт.

11. Чотирьохпозиційний різцетримач.

13. Боковий маховичок.

Карусельний двостояковий верстат (рис. 6.4) складається зі станини А, всередині якої є коробка швидкостей, двох сто­яків Б і 3 з вертикальними напрямними, закріплених на станині, порталу Е з механізмом переміщення траверси Д, бічного І та двох верхніх супортів - лівого поворотного Є і правого Ж з револьверною головкою. По напрямних стояків пересуваються траверса і бічний супорт.

Рис. 11.5. Загальний вигляд двостоякового карусельного верстата:

А - станина; Б, 3 - стояк; В - планшайба; Г - коробка подач лівого верхнього поворотного супорта; Д - траверса; Е - портал з механізмом переміщення траверси; Є - лівий верхній поворотний супорт з різцетримачем; Ж - правий верхній супорт з револьверною головкою; И - коробка подач правого верхнього супорта; Ї - коробка подач бічного супорта; І - бічний супорт з різцетримачем; Dr - головний рух різання;

Ds в - вертикальна і Ds n - поперечна подачі

 

На горизонтальних напрямних траверси пересуваються верхні супорти. Один з них має револьверну головку, інший пово­ротні напрямні, що використовуються під час обробки конічних поверхонь. Планшайба В разом із заготовкою приводиться в обертальний рух від електродвигуна й коробки швидкостей. Кожен супорт має незалежне переміщення через свою коробку подач- Г, И або Ї. Можна одночасно обробляти заготовку кількома інструментами. Головним параметром карусельного верстата є діаметр планшайби й відповідно максимальний діаметр оброблюваної заготовки Dз при опущеному бічному супорті. На великих верстатах величина Dз досягає 26 м.

 

Питання для самоперевірки

1.Які технологічні операції можна виконувати на токарно – лобових верстатах?

2.Будова токарно – лобового верстата.

3.Основні та допоміжні рухи токарно – лобового верстата.

4.Які технологічні операції можна виконувати на токарно – карусельних верстатах?

5.Будова одностійкового токарно – карусельного верстата.

6.Основні та допоміжні рухи токарно – карусельного верстата.

 

Тема 12: Призначення, класифікація та область застосування токарно-затилувальних верстатів. Токарно – затилувальний верстат моделі 1811.

 

План

1. Призначення, область застосування токарно – затилувальних верстатів. Види затилувальних робіт, рухи у верстаті при затилуванні.

2. Верстат моделі 1811: основні вузли, принцип роботи та кінематика рухів.

Література: [16] c.136-143.

 

Студенти повинні знати:

1. Призначення та область застосування токарно – затилувальних верстатів.

2. Види затилувальних робіт, рухи у верстаті при затилуванні.

3. Будову та принцип роботи токарно – затилувального верстата.

 

Студенти повинні вміти:

Розшифровувати моделі токарних верстатів та виконувати розрахунки по налагодженню та настройці токарно - затилувальних верстатів для обробки заданої заготовки.

 
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Токарно - лобові їх призначення, будова та область застосування. | Призначення, область застосування токарно – затилувальних верстатів. Види затилувальних робіт, рухи у верстаті при затилуванні.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.