Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ НА МАШИНИ

При експлуатації вантажно-розвантажувальних машин важливе значення має правильне й своєчасне ведення технічної документації. Технічна документація значною мірою характеризує рівень технічної експлуатації машин, дає можливість скласти точне уявлення про інтенсивність використання й стані машин і обґрунтовано вживати заходів по їхньому поліпшенню. На підставі технічної документації можливо встановити потребу машин у проведенні обслуговуванні або ремонтів, а також вирішувати питання оцінки техніко-економічної ефективності їхнього використання. За матеріалами документації можливо визначати потреби в запасних частинах, пально-мастильних матеріалах і інших ресурсах, необхідних для нормальної експлуатації парку машин.

B відповідності з державним стандартом на експлуатаційну й ремонтну документацію на вантажно-розвантажувальні машини необхідно мати наступні документи: паспорт, інструкції з монтажу й експлуатації, змінний журнал виконання технічного обслуговування й ремонтів, журнал зарядчика-аккумуляторщика, журнал огляду вантажозахватних пристроїв..

Пасnopт— це основний документ, що визначає технічну характеристику вантажно-розвантажувальних машин. У ньому вказується тип і призначення машини, приводяться відомості про продуктивність, характер виконання й експлуатаційних показників. Крім зазначених параметрів, паспорт вантажопідйомного крана включає характеристику кожного механізму, гальм, приладів безпеки, канатів і інших відповідальних вузлів і деталей. B паспорт повинні входити наступні дані: загальні відомості про машину, комплект поставки, основні технічні дані й характеристики, свідчення про приймання, відомості про консервацію й упакування, гарантійні зобов'язання заводу-виготовлювача, відомості про рекламацію. У паспорті вантажопідйомного крана є: креслення крана із вказівкою основних розмірів; кінематичні схеми механізмів; схеми запасування канатів; принципова схема керування електродвигунами, включаючи ланцюг сигналізації, висвітлення, а також вказівки по заземленню; креслення укладання баласту й противаги. Крім того, у паспорті козлового крана повинні бути креслення прокладки тролейних ліній; довідка, що підтверджує, що підкранова колія відповідає вимогам експлуатації машини даного типу, і акт виконання монтажних робіт відповідно до інструкції по монтажу крана заводу-заготівника.

У паспорті відзначають дату надходження навантажувально-розвантажувальної машини в експлуатацію й указують прізвище особи, відповідального за справний стан, відбивають відомості про проведені ремонти металоконструкції машини й заміні механізмів, канатів, вантажозахватних пристроїв. У паспорт заносять результати технічного огляду й дані про реєстрацію крану.

Інструкція з монтажумістить відомості, необхідні для технічно правильного проведення монтажу, пуску й обкатування машин, монтаж яких повинен проводитися тільки на постійному місці їхньої експлуатації. В інструкції повинні бути правила демонтажу машин і окремих її вузлів і механізмів, перелік устаткування, використовуваного при монтажі, монтажні креслення, схеми, довідкові й інші відомості, необхідні для виконання робіт.

Інструкція для експлуатаціїмістить матеріали, необхідні для правильної експлуатації машини (використання, транспортування, зберігання, технічного обслуговування й ремонту) і підтримки її в постійній готовності до роботи. Опис робіт і операцій в інструкції проводиться в технологічній послідовності їхнього виконання. В інструкції вказуються способи виконання робіт, необхідні інструменти, прилади й спеціальне устаткування, заходи, проведені обслуговуючим персоналом при непередбачених зупинках або затримках у використанні. В описі робіт особливо виділяються операції, виконання яких пов'язане із вживанням заходів підвищеної безпеки, а також приводяться вказівки, спрямовані на попередження ушкоджень машини. Найбільш важкі й складні прийоми розбирання, складання, монтажу й ін. викладаються докладно й ілюструються відповідними малюнками й схемами, що дозволяють виключити різне тлумачення окремих положень і забезпечити правильну експлуатацію машини.

Змінний журналведеться відповідно до вимог Інструкції для експлуатації вантажно-розвантажувальних машин. У журналі фіксуються відомості про технічний стан машини, про наявність палива й приписаного інвентарю й інструмента при передачі машини по зміні. Якщо протягом зміни виявляються несправності й відмови, те, крім констатації фактів, робиться запис про проведені роботи з їхнього усунення Змінний журнал ведеться на кожну вантажно-розвантажувальну машину. Дозволяється ведення одного журналу на кілька малогабаритних вантажно-розвантажувальних машин, експлуатованих спільно в одному складі. Всі записи в змінному журналі роблять розбірливо із вказівкою дати й прізвища особи, що здає й приймає машину.

Виконані заходи щодо змісту вантажно-розвантажувальних машин у справному стані відбивають у журналі технічного обслуговування й ремонту. Цей журнал повинен вестися на кожну машину й містити відомості про дату надходження машини на технічне обслуговування або ремонт, обсягах проведених операцій і підпис особи, відповідального за виконання робіт У графі про обсяги робіт вказується характер операцій (кріпильні, мастильні, збірно-розбірні, заміна зношених деталей і т.д.) і найменування вузла або механізму, до якого ставляться ці операції. Відповідно до Інструкції по експлуатації вантажно-розвантажувальних машин у журнал технічного обслуговування й ремонту заносять результати технічного нагляду із вказівкою оцінки стану машини і її змістів обслуговуючим персоналом. Крім цього, у журналі робиться запис про обсяги обов'язкових першочергових завдань, спрямованих, на поліпшення технічного стану вантажно-розвантажувальної машини.

У журналі зарядчика-аккумуляторщикареєструють операції по зарядці й обслуговуванню акумуляторних батарей електричних навантажувачів. Вести журнал звичайно доручають персоналу під зарядних станцій. У журналі фіксують відомості про тривалість зарядки (час початку й закінчення зарядки), щільності електроліту, напрузі після зарядки, виявлених несправностях і результатах їхнього усунення/Всі записи в журналі роблять у строгій відповідності з макетом журналу, наведеному в Інструкції для експлуатації вантажно-розвантажувальних машин.

Журнал огляду вантажозахватних пристроїв, застосовуваних на вантажно-розвантажувальних машинах, ведеться відповідно до Правил пристрою й безпечної експлуатації вантажопідйомних кранів Котлонадзора. При огляді вантажозахватних пристроїв у журналі робиться запис про найменування пристосування (грейфер, спредер, автостроп і т.д.), приналежності до певної машини або інвентарному номері пристосування, а також виноситься висновок про його відповідність або невідповідність установленим вимогам і можливості подальшої експлуатації. У цьому ж журналі ведеться облік видачі вантажозахватних пристроїв на різні машини, якщо пристосування змінні й можуть бути використані на декількох машинах





Переглядів: 1094

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗБЕРІГАННЯ МАШИН | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.