За даними про властивості водних розчинів речовини А, наведеними в табл.1.1, виконайте наступні завдання:
1. Побудуйте графік залежності питомої і молярної електропровідності від концентрації.
2. Перевірте, чи підпорядковується водний розчин речовини А закону розбавлення Оствальда, Дайте аргументований висновок про тип електроліту – сильний, чи слабкий.
3. Якщо розчин речовини є розчином слабкого електроліту, визначить, при якій концентрації ступінь дисоціації речовини в розчині дорівнює 0.1 і чому дорівнює рН даного розчину.
4. Якщо розчин речовини є розчином сильного електроліту, розрахуйте для нього рН за с=0.1кмоль/м3 з врахуванням іонної сили розчину.
5.Для слабкого електроліту розрахуйте константу дисоціації KD і молярну електропровідність за нескінченного розбавлення λ0, не використовуючи при цьому даних про рухливість іонів.
6.Для сильного електроліту за залежністю молярної електропровідності від √с ,яка задається рівнянням Кольрауша (1.6) , розрахуйте еквівалентну електропровідність за нескінченного розбавлення і сталу рівняння Кольрауша “а”графічним методом.
7. Для розчину слабкого електроліту розрахуйте тепловий ефект дисоціації.
8. Для сильного електроліту розрахуйте числа перенесення для кожного іону за двох температур, що наводяться в завданні.
9. Для слабкого електроліту розрахуйте ізотонічний коефіцієнт за найменшої концентрації розчину в завданні.
10. Для сильного електроліту розрахуйте для двох температур, наведених в завданні, абсолютну рухливість іонів за нескінченного розбавлення.