Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тимчасові характеристики сну в людини

Через значні видові і вікові розходження опис картини сну необхідно обмежити вузьким віковим діапазоном для кожного біологічного виду. Ми розглянемо характеристики сну в молодих і дорослих людей.

Профіль сну звичайно визначають за допомогою анкет чи самоспостережень протягом деякого часу (щоденник сну). Такі щоденники, зібрані в 102 студентів у віці 18– 22 років і ретельно проаналізовані у відношенні тимчасових параметрів, дали вихідний матеріал для опису профілів сну.

Щоденники сну виявили несподівану складність при описі сумарної тривалості сну. За 2 тижневий період середній час нічного сну у вивченій популяції складав 7,5 год. (стандартне відхилення 0=0,85 год.). Сумарна тривалість сну в будні складала 7,4 год. (0=0,92), а у вихідні дні – 7,9 год. (0=1,07). Сумарна тривалість за добу виявилася рівною 7,9 год. (0=0,82); ця величина включає епізоди додаткового сну (дрімоти). Незважаючи на розходження в методах одержання даних (анкети і щоденники) різними авторами, оцінка середньої тривалості сну в молодих людей дала подібні результати: вона складає 7,5 год. зі стандартним відхиленням близько 1 год. і з деякими розходженнями в будень і вихідні дні.

Стандартні відхилення відбивають істотні міжіндивідуальні розходження. Спостерігаються також істотні внутрііндивідуальні варіації: середня величина стандартних відхилень для тривалості сну в окремого випробуваного протягом 2 тижнів складала 1,53 год., кореляція тривалості сну між сусідніми тижнями була 0,68, у 20% випробуваних варіації тривалості сну за тижневий період перевищували 1 год.

Епізоди денного сну (дрімоти) є істотними компонентами профілю сну в студентів. У середньому за тиждень відзначається 1,6 такого епізоду (0=l,3) загальною тривалістю 2,6 год. (0=2,8 год.). Тільки в 16% випробуваних протягом 2 тижнів зовсім не було денного сну, а в 42% за той же час було по 5 і більш епізодів. Шляхом опитування студентів встановили, що 7% засипали вдень «майже завжди» і 28% – «досить часто». Очевидно, ці відхилення від однофазного нічного сну залежать від зовнішніх обставин. Тьюн повідомив про дослідження на групі людей у віці від 20 до 29 років (очевидно, не студентів) протягом 8 тижнів. У першому виявилося, що 60% зовсім не сплять удень, а в другому –за 8 тижнів у середньому: був відзначений лише 1 епізод денного сну.

Повертаючись до студентської популяції, слід зазначити що всі випробувані спали в основному вночі. Однак спостерігалася велика між і внутрііндивідуальна мінливість часу відходу до сну. Середнім часом засипання в будень була північ, але стандартне відхилення складало 0,99 год., тоді як у вихідні дні сон починався о 1 год. 30 хв. зі стандартним відхиленням 1,27 год. Внутрішньоіндивідуальне середнє стандартне відхилення часу відходу до сну за 2 тижневий період складало 1,58 год. Лише 30% студентів щовечора засипали в ту саму годину в межах півгодини. Додатковою тимчасовою характеристикою є розподіл окремих стадій протягом усього періоду сну.

Далі ми докладно зупинимося на ультрадіанній циклічності під час сну.




Переглядів: 232

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сон як біологічний ритм | Порівняльні аспекти

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.