Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






ТЕМА 5. АУДИТ АКТИВІВ, ПАСИВІВ ТА ФІНАНСОВОЇ ЗВІТНОСТІ

1. Планування аудиторської роботи

2. Вибірка в аудиторській роботі, її сутність та етапи проведення

3. Аудит окремих статей звітності підприємства

 

Планування аудиторської роботи

Планування аудиту є важливою складовою аудиторського процесу. Воно допомагає ефективно організувати майбутню роботу аудитора відповідно до умов конкретного аудиторського завдання з урахуванням передусім специфіки об'єкта та умов проведення аудиту. Згідно з МСА 300 — це вироблення голов- ної стратегії та конкретних підходів до очікуваних характеру, періоду і часу проведення аудиту. Метою планування є: зосередження уваги аудитора на найважливіших напрямах аудиту, організація роботи і нагляд за роботою асистен- тів; координація роботи аудиторів та інших фахівців.

Процес планування передбачає такі етапи:

1) попереднє планування аудиту;

2) збір загальних даних;

3) збір даних про правові обов'язки клієнта;

4) оцінка ризиків та визначення величини суттєвості;

5) ознайомлення з системою внутрішнього контролю;

6) підготовка і складання загального плану аудиту;

7) підготовка і складання програми аудиту, що дають змогу встановити цілі для кожної ділянки роботи, зміст, час і обсяг запланованих аудиторських процедур, необхідних для виконання загального плану аудиту.

Характер планування залежить від організаційної форми, розміру і виду діяльності, виду аудиту та правильного уявлення аудитора про стан справ підп- риємства. Джерелами отримання інформації про клієнта можуть бути:

• звітність підприємства;

• облікові регістри;

• первинні документи;

• установчі документи;

• протоколи засідань зборів акціонерів (засновників) та правління;

• внутрішні накази, розпорядження, інструкції;

• треті особи (банки, покупці, постачальники);

• інформація юриста підприємства;

• спілкування з керівництвом та персоналом підприємства;

• ділова преса.

Загальний план аудиту розробляється настільки детально, щоб аудитор мав змогу підготувати програму проведення аудиту. Під час розробки плану аудитор здійснює аналіз таких питань:

1) розуміння аудитором бізнесу клієнта;

2) розуміння обліку і системи внутрішнього контролю;

 

3) визначення ризиків і суттєвості;

4) характер, види, час і повнота процедур;

5) координація, керівництво, супроводження і нагляд та інші аспекти. Планування зазвичай відбувається шляхом складання й заповнення таб-

лиці, у стовпчиках якої наводяться складові цілі аудиту, а в рядках — групи об'єктів, об'єкти, групи операцій і операції з об'єктом, що дозволяє впорядкува- ти комплекс аудиторських робіт. Перевага таблиці полягає не тільки в можли- вості відобразити сукупність аудиторських робіт, айв упорядкуванні їх за таки- ми ознаками: мета аудиту, групи об'єктів, об'єкти, групи операцій, операції. По- дібна класифікація аудиторських робіт є необхідною передумовою розробки як загального плану, так і програм аудиту

Аудитор має планувати аудит до написання листа-зобов'язання та до укладання угоди з суб'єктом економічного господарювання про проведення ау- диту.

Планування аудиту повинно проводитись аудиторською організацією ві- дповідно до загальних принципів проведення аудиту, а також принципів ком- плексності планування, неперервності та оптимальності планування.

Розглянемо ці принципи докладно.

Принцип комплексності планування аудиту передбачає забезпечення взаємопов'язаності та узгодженості всіх етапів планування від попереднього планування до складання загального плану і програми аудиту.

Принцип неперервності планування аудиту виявляється у встановленні завдань групі аудиторів та етапів планування за строками і за об'єктами. Під час планування аудиту на тривалий період часу у разі аудиторського супроводжен- ня суб'єкта економічного господарювання протягом року аудиторській органі- зації слід своєчасно коригувати плани і програми проведення аудиту з ураху- ванням змін у фінансово-господарській діяльності суб'єкта господарювання і результатів проміжних аудиторських перевірок.

Принцип оптимальності планування аудиту полягає в тому, що в про- цесі планування аудиторській організації слід забезпечити варіанти плану- вання для можливості обрання оптимального варіанта загального плану і програми аудиту на основі критеріїв, що визначені аудиторською організаці- єю (аудитором).

Під час планування аудиту аудиторській організації слід виділити такі основні етапи:

1. Попереднє планування аудиту.На цьому етапі аудитор повинен ознайомитися з фінансово-господарською діяльністю суб'єкта господарю- вання і мати інформацію про зовнішні і внутрішні чинники, що впливають на його господарську діяльність. На цьому етапі аудиторська організація оці- нює можливість проведення аудиту, переходить до формування штату для проведення аудиту і укладає угоду з суб'єктом господарювання.

2. Підготовка загального плану аудиту. У загальному плані мають пе- редбачатися терміни проведення аудиту і його графік, засіб проведення аудиту на основі результатів попереднього аналізу, оцінка надійності системи внутрі- шнього контролю, ризиків аудиту, обґрунтовуватися аудиторська вибірка. Крім цього, у документі слід передбачити формування аудиторської, в разі потреби

— і експертної групи, чисельність, кваліфікацію аудиторів; контроль керівника за виконанням плану аудиту, якістю роботи; документальне оформлення особ- ливої думки члена аудиторської групи. Як правило, загальний план аудиту включає такі пункти: ознайомлення з діяльністю замовника, аналіз поточних зовнішніх та внутрішніх умов діяльності замовника, отримання знань про сис- тему обліку та систему внутрішнього контролю, визначення змісту, часу, обся- гу та переліку основних процедур аудиту, визначення виконавців (експертів), координація і контроль робіт.

3. Підготовка програмиаудиту. На основі плану розробляється програма аудиту, в якій дається детальний перелік змісту аудиторських проце- дур, необхідних для практичної реалізації плану. Вона є інструкцією асистен- там аудитора і є засобом контролю якості роботи для керівництва та аудиторсь кої групи. Аудиторську програму слід складати у вигляді програми тестів конт- ролю та у вигляді програми аудиторських процедур по суті. Залежно від змін умов проведення аудиту та результатів аудиторських процедур, програма ауди- ту може переглядатися. Причини і результати цього треба документувати. Ви- сновки аудитора по кожному з розділів аудиторської програми документально фіксуються у робочих документах і є фактичним матеріалом для складання ау- диторського звіту та аудиторського висновку.

Після закінчення процесу планування аудиту загальний план і програми аудиту мають бути оформлені документально та затверджені в установленому порядку.

У зв'язку з тим, що на підприємствах застосовують різні форми обліку, а отже, має місце відмінний склад регістрів обліку, до кожної типової програми аудиту рекомендується складати додаткову таблицю. В цій таблиці аудитор вказує номери та назви регістрів обліку, які застосовуються на конкретному малому підприємстві по відношенню до об'єкта перевірки ( табл. 5.3.).

Таблиця 5.3 – Додаток до програми аудиту

 

Номер рахун- ка Номер та назва суб- рахунку Регістр синтети- чного обліку Регістр аналітич- ного об- ліку Вхідні та вихідні дані за умов елект- ронної обробки да- них
         

 

 




Переглядів: 634

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Методи та прийоми аудиту, аналітичні процедури та їх застосування під час отримання аудиторських доказів | Вибірка в аудиторській роботі, її сутність та етапи проведення

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.