Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СТАНДАРТИЗАЦІЯ І СЕРТИФІКАЦІЯ ПРОДУКЦІЇ

 

Стандарт – це документ, що встановлює для багаторазового застосування правила, загальні принципи або характеристики, з метою досягнення оптимального ступеня впорядкованості в певній галузі, розроблений у встановленому порядку на основі консенсусу. Відповідно до специфіки об’єкта стандартизації, складу та змісту вимог, встановлених до нього, розробляють: основоположні стандарти; стандарти на продукцію і послуги; стандарти на процеси; стандарти на методи контролю.

Основними задачами стандартизації є: безпека продукції, робіт, послуг для життя, здоров’я людей, навколишнього середовища та майна; якості продукції, робіт і послуг відповідно до рівня розвитку науки, техніки й технології; взаємозамінність та сумісність продукції; економії всіх видів ресурсів; підвищення конкуренто-спроможності продукції.

Основними органами зі стандартизації в Україні є: центральний орган виконавчої влади у сфері стандартизації; Рада стандартизації; Держспоживстандарт України – національний орган зі стандартизації, метрології та сертифікації; технічні комітети стандартизації; інші суб’єкти, що займаються стандартизацією.

Міжнародна організація зі стандартизації (International Organization for Standardization — ISO) є всесвітньою організацією національних організацій зі стандартизації, яка налічує понад 120 членів, по одному від кожної країни. Основною метою ISO є сприяння розвитку стандартизації у світовому масштабі для взаємодопомоги та полегшення міжнародного обміну товарами і послугами, а також розширення співробітництва в інтелектуальній, науковій, технічній та економічній діяльності.

Вищим органом ISO є Генеральна асамблея, якій підпорядковується: Рада, Технічне бюро (PLACO) та Центральний секретаріат. Технічними органами Ради ISO є Комітети, що займаються питаннями міжнародної стандартизації: Комітет з наукових принципів стандартизації (STACO); Комітет з оцінки відповідності (CASCO); Комітет з питань інформаційних мереж (ISONET); Комітет з надання допомоги країнам, що розвиваються (DEVCO) Комітет з надання допомоги країнам, що розвиваються (DEVCO); Комітет із захисту інтересів споживачів (CAPOLCO); Комітет зі стандартних зразків (REMCO).

До регіональними організаціями зі стандартизації входять: Міжнародна організація законодавчої метрології (OIML); Європейська організація з якості (ЄОQ); Європейський комітет зі стандартизації (CEN); Європейський комітет зі стандартизації в електротехніці (CENELEC).

Сертифікація - це процедура, за допомогою якої визнаний в установленому порядку орган документально засвідчує відповідність продукції, систем управління якістю, систем управління дов­кіллям, персоналу встановленим законодавством вимогам.

Сертифікація проводиться з метою: створення умов для діяльності підприємств на єдиному товарному ринку України, а також для участі в міжнародній торгівлі; сприяння споживачам у компетентному виборі продукції; захисту споживача від недопропорядного виробника; контролю безпеки продукції для навколишнього середовища, та здоров’я громадян.

Сертифікація може мати обов’язковий або добровільний характер: обов’язкова сертифікація проводиться у сфері, регульованій законодавством, тобто сфері, у якій рух матеріальної та нематеріальної продукції регулюється національними законами й постановами; добровільна сертифікація проводиться на відповідність усім необхідним споживчим вимогам у нерегульованій законом сфері та свідчить про виконання підвищених вимог до якості порівняно з обов’язковими вимогами.

В Україні роботи з сертифікації здійснюються в системі УкрСЕПРО, діяльність якої координує Держстандарт України. Систему створено відповідно до міжнародних нормативних документів ISO/IEC, яка передбачає здійснення таких видів діяльності:

1.Сертифікацію продукції, що встановлює відповідність продукції тільки тим вимогам, які присутні у стандарті або іншому нормативному документі.

2. Сертифікацію системи якості, яка здійснюється для підтвер­дження її відповідності вимогам міжнародних стандартів ІSО серії 9000.

3. Атестацію виробництва, що проводиться з метою забезпечення стабільного рівня якості випуску продукції.

Аудит якості – це систематичне й незалежне випробування та оцінювання відповідності діяльності із забезпечення якості та її результатів запланованим заходам, ефективності їх упровадження та досягнення ними цілей та розрізняти аудит: якості продукції, якості процесу та системи якості

 




Переглядів: 312

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мал. 5 Японський підхід до класифікації витрат на забезпечення якості по Дж. Джурана | Тести для самоконтролю знань.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.