Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Інституалізація етичних основ діяльності організацій

Основними документами , які регулюють ведення бізнесу й дотримання ділової етики в ньому є Декларація КО та Глобальний Договір ООН.

Круглий стіл бізнесу Ко був заснований у 1986 р. Фредеріком Філіпсом, колишнім президентом компанії "Філіпс Електронікс", та Олів'є Жискар д'Естеном, віце - головою INSEAD, відома міжнародна бізнес-школа і дослідницький інститут, визнана серед кращих світових бізнес-шкіл, як одна з найбільш інноваційних і впливових.

Основними завданнями декларації КО є питання розвитку конструктивних економічних і соціальних взаємовідносин між країнами - учасницями торгівлі та їх нагальною взаємною відповідальністю перед рештою світу. Члени учасники Дикларації Ко переконані в тому, що світове ділове співтовариство має відігравати важливу роль у поліпшенні економічних і соціальних умов життя. Як вираз вищих прагнень даний документ має на меті виробити світовий стандарт, відповідно до якого можна було б оцінювати поведінку в сфері бізнесу.

Дані принципи базуються на двох основних етичних ідеалах: kyosei і людську гідність. Японська концепція kyosei означає - жити і працювати разом з метою взаємовигідного співробітництва і процвітання в умовах здорової і чесної конкуренції. Людська гідність при цьому розцінюється в кінцевому рахунку як священна недоторканність або цінність окремої особистості, а не просто як засіб для досягнення іншими людьми своїх цілей або навіть для виконання приписів більшості.

Основними принципами бізнесу у цьому документі визнано такі.

· Відповідальність бізнесу: від блага акціонерів до блага його основних партнерів.

· Економічний та соціальний вплив бізнесу: до прогресу, справедливості та світового співтовариства.

· Етика бізнесу: від букви закону до духу довіри.

· Повага правових норм.

· Підтримка багатосторонніх торговельних стосунків.

· Турбота про навколишнє середовище.

· Уникання протизаконних дій.

Важливим кроком на шляху посилення етичних засад бізнесу та менеджменту, інституалізації "етики відповідальності" в сфері бізнесу стала започаткована у 1999 р. Генеральним секретарем ООН Кофі Аннаном ініціатива, яка отримала назву Глобального договору.

Глобальний договір ООН спрямований на сприяння соціальній відповідальності бізнесу та підтримку вирішення підприємницькими колами проблем глобалізації та створення більш стабільної та всеохоплюючої економіки. Він пропонує компаніям забезпечити – в межах своєї діяльності – дотримання, підтримку і запровадження основних цінностей у сфері захисту прав людини, стандарти праці, охорони навколишнього середовища і боротьби з корупцією.

Рис. 3. Сфера дії Глобального договору ООН

  1. Українські компанії:
  2. Банк Надра
  3. Систем Капітал Менеджмент
  4. Київстар
  5. Іноземна компанія, що працює, в Україні:
  6. Кока-Кола
  7. Неурядова організація:
  8. Європейська Бізнес Асоціація
  9. Профспілкова організація:
  10. Професійні Спілки України
  11. Організація роботодавців:

Федерація Роботодавців України

Таблиця 2

10 принципів Глобального договору

Права людини Принцип № 1. Ділові кола повинні підтримувати та поважати підхід, який передбачає захист міжнародних прав людини в сферах їхнього впливу. Принцип № 2. Ділові кола не можуть бути причетні (повинні не мати відношення) до порушення прав людини.
Стандарти праці Принцип № 3. Ділові кола повинні підтримувати свободу зібрань та ефективне визнання права на колективний договір. Принцип № 4. Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію усіх форм примусової (та обов’язкової) праці. Принцип № 5. Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію дитячої праці. Принцип № 6. Ділові кола повинні підтримувати ліквідацію дискримінації при прийомі на роботу та у професійній діяльності.
Навколишнє середовище Принцип № 7. Ділові кола повинні застосовувати (підтримувати) дбайливий (обережний) підхід до питань екології. Принцип № 8. Ділові кола повинні вживати заходів на підтримку посилення екологічної відповідальності. Принцип № 9. Ділові кола повинні заохочувати розвиток та розповсюдження екологічно безпечних технологій.
Боротьба з корупцією Принцип № 10. Ділові кола повинні боротися з будь-якими виявами корупції, включаючи здирництво та хабарництво

 

Джерелами принципів Глобального договору є (рис. )" Загальна декларація прав людини ", " Декларація фундаментальних принципів і прав на робочому місці Міжнародної організації праці ", " Ріо-де-Жанейрська Декларація з екології та розвитку ", " Конвенція ООН проти корупції ".

Рис. 4. Джерела формування Глобального договору

Для впровадження принципів бізнес-етики активно створюються міжнародні організації. Це, в першу чергу, Міжнародне товариство економіки та етики, Інститут соціальної та етичної відповідальності, мережа соціальних починань. До відомих європейських організацій належать Європейська етична мережа, Європейська мережа бізнес-етики [24].

Українське суспільство також рухається в напрямі визначення та утвердження принципів етики бізнесу, які, з одного боку, увібрали б у себе кращі традиції ділової культури українців, а з іншого – кращі норми цивілізованого бізнесу. На шляху розуміння, а тим більше дотримання українськими бізнесменами етичних принципів існують різноманітні бар’єри.

Таблиця 3




Переглядів: 517

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Етичні засади сучасного бізнесу | Матриця бар’єрів ділової етики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.