Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Складальне креслення - це не що інше, як докладне зображення всіх окремих компонентів продукції.

Складальна схема - це інформація, представлена в складальному кресленні, де вказується, яким способом і в якому порядку окремі компоненти продукції повинні з'єднуватися в процесі зборки.

В складальній схемі використовується інформація, представлена в складальному кресленні, і крім того вказується, яким способом і в якому порядку окремі компоненти продукції повинні з'єднуватися в процесі зборки. Часто в схемі приводяться відомості про структуру загального виробничого потоку.

Операційні маршрутні карти - це маршрути руху заготівель за операціями технологічного процесу.

В операційних маршрутних картах, як випливає з їх назви, вказуються маршрути руху заготовок по операціях технологічного процесу. В них міститься інформація про тип устаткування, інструменти, оснащення і операції, які необхідно виконати для виробництва даної деталі.

Схеми технологічного процесу - це схеми, за допомогою яких наочно відображається усе, що відбувається з продукцією в міру послідовного виготовлення на відповідному виробничому устаткуванні.

Таблиця 5.1. Критерій ефективності процесу проектування продукту.

В сукупності всі ці критерії - час, продуктивність і якість - визначають загальну ефективність процесу створення нової продукції, а в комбінації з іншими видами діяльності (збутом, виробництвом, рекламою і обслуговуванням споживачів) - ступінь впливу конкретного проекту на ринок.

------------------------------------------

Операційні технології

Технологія - це важливий ресурс не тільки для окремих операцій виробничого процесу, але і для зростання і підвищення ефективності роботи фірми в цілому.

Важливу роль відіграють технології і у виробництві. За останні декілька десятків років в технології з'явилося багато новин і досягнень, що зробили значний вплив на роботу компаній в багатьох галузях промисловості. Ці досягнення, можна розділити на дві великі категорії-системи технічного забезпечення і системи програмного забезпечення.

Основним результатом появи нових технологій в технічному забезпеченні став більш високий рівень автоматизації процесів; завдяки ним створюється устаткування, що виконує трудомісткі операції, які раніше виконувалися людьми. Технології, засновані на розробках програмного забезпечення, широко використовуються при проектуванні продукції, а також для аналізу і планування виробничої діяльності. Найбільш відомі з них системи автоматизованого проектування і автоматизовані системи планування і управління виробництвом [52].

Також важливу роль технологіям приділяють у сфері послуг. Основним елементом зниження вартості, підвищення якості і швидкості виконання операцій, пов'язаних з наданням послуг, є здатність сервісної компанії ефективно управляти потоком і і "формації і її обробкою. Поняття інформаційної революції зв'язано бурхливим розвитком технологій, які забезпечують швидкі і дешеві методи передачі, обробки, зберігання і отримання інформації. Стрімкий розвиток електроніки привів до того, що за останні декілька десятків років в сервісному секторі економіки стали широко застосовуватися найрізноманітніші нові і н формаційні технології.

Технології в сфері послуг

1. Офісна автоматизація (Office Automation) досягається інтеграцією різних офісних технологій із вдосконаленими офісними процесами, ціллю якої с підвищення ефективності і продуктивності роботи офісних службовців. Офісну автоматизацію нерідко пов'язують з такими технологіями, як персональні комп'ютери, текстові редактори, електронні таблиці, електронна і голосова пошта, факсимільне устаткування і проведення телеконференцій.

2. Системи розпізнавання зразків (Image Processing Systems) - сучасні цифрові і оптичні технології використовуються для сканування, введення, зберігання і відтворення зразків будь-якого рівня складності. Наприклад, устаткування для розпізнавання зразків широко застосовується в банках при проведенні операцій по кредитних картках і при перевірці чеків.

3. Електронний обмін даними (Electronic Data Interchange - ЕРІ) є процесом, в ході якого дані інформаційної системи однієї фірми (наприклад, закупівельної) електронним способом перетворяться в дані інформаційної системи іншої фірми (наприклад, по збуту), що вводяться без яких-небудь затримок, неминучих при використовуванні звичайної пошти, і обом фірмам при цьому не доводиться займатися введенням даних

4. Системи ухвалення рішень і експортні системи (Decision Support arid Expert Systems! забезпечують підтримку в процесі ухвалення рішень, а деколи навіть замінюють цей процес. Вони незамінні при визначенні альтернатив, зборі і аналізі інформації, необхідної для оцінки цих альтернатив, і при виборі оптимального рішення або найбільш вигідних альтернатив.

5. Мєрєжні комп'ютерні системи. Персональні комп'ютери і могутні обчислювальні машини з'єднуються в єдину систему як між собою,так і з принтерами, факс-апаратами, ксероксами та іншою офісною технікою через телекомунікаційні канали зв'язку. Такий розподіл комп'ютерних потужностей в межах організації називають також розподіленою обробкою даних. Дуже часто воно досягається за допомогою архітектури клієнт/сервер. яка полягає в тому, що мережа персональних комп'ютерів кінцевих користувачів (клієнтів) об'єднується збільш продуктивними комп'ютерами або крупними обчислювальними станціями.

Ризики освоєння нових технологій

1. Технологічні ризики. Компанія, що швидко впровадила новітню технологію, одержує значну конкурентну перевагу, проте при цьому вона піддає себе ризику купити неперевірене устаткування. Проблеми, що виникають при експлуатації таких технологій, здатні порушити весь виробничий процес фірми. Крім того, існує ризик старіння, особливо при використанні технологій пов'язаних з електронним устаткуванням, удосконалення яких відбувається дуже швидко, а постійні витрати на придбання таких технологій і вартість їх модернізації великі Крім того, альтернативні технології найближчого майбутнього можуть виявитися набагато ефективнішими, зводячи нанівець всі переваги від придбання

2. Виробничі ризики Введення нової технології призводить до короткочасного порушення нормального ходу виробництва, що є наслідком широкомасштабної реорганізації, необхідності перепідготовки кадрів і т.д. Ще одна група ризиків зв'язана із затримками і помилками у виробничому процесі, також із чинником невизначеності і виникненні непередбачених потреб в різних ресурсах.

3. Організаційні ризики В компанії, що впровадила нову технологію, може бути відсутня організаційна культура і здатність вищого керівництва сприйняти і пом'якшити короткочасні порушення виробничого процесу і чинник невизначеності, пов'язаний з цим впровадженням.

4. Ризики, пов'язані з навколишнім середовищем, і ринкові ризиків Існують випадки, коли фірма інвестує капітал в конкретну технологію і лише через декілька років виявляє, що в результаті зміни деяких чинників, пов'язаних з ринком і навколишнім середовищем, ці інвестиції були абсолютно даремними. В якості типових прикладів ринкового ризику можна назвати коливання обмінних валютних курсів і процентних ставок.




Переглядів: 326

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості розробки продукту та вибору технологічного процесу у виробничій сфері | Проектування послуг

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.