Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Засоби захисту органів дихання

Фільтруючі протигази є основними і найбільш поширеними засобами для захисту органів дихання. Усі фільтруючі протигази поділяються на три групи : загальновійськові і спеціальні /для Збройних Сил/, цивільні / для населення і невоєнізованих формувань ЦО/, промислові / для персоналу об'єктів хімічної промисловості й інших шкідливих виробництв/. Робота фільтруючих протигазів заснована на очищенні зараженого повітря через спеціальні фільтруючі матеріали.

До цивільних протигазів належать протигази ГП-5 /ГП-5М/ і ГП-7 / і ГП-7В/,які призначені для захисту органів дихання, очей та обличчя людини від отруйних, радіоактивних речовин і біологічних аерозолів, а також від ряду СДОР, які використовуються в технологічних процесах промислового виробництва.

До складу комплекту протигазів входять фільтруючо-поглинаюча коробка, лицьова частина, сумка, плівки, що не запотівають.

Протигаз ГП-5М відрізняється від протигаза ГП -5 тільки лицьовою частиною, яка має переговорний пристрій і призначений в основному для забезпечення особового складу невоєнізованих формувань і керівного складу об'єктів народного господарства.

Протигази ГП-7 /ГП-7В/ за будовою аналогічні ГП-5 /ГП-5М/ і розрізняються лицьовою частиною, виготовленою у вигляді маски з наголовником. Лицева частина протигаза ГП-7В має пристосування для прийому води - це гумова трубка з мундштуком і ніпелем, за допомогою спеціальної кришки можна приєднувати до фляги.

Для дітей шкільного віку від 7 до 17 років призначений протигаз ПДФ-Ш, а для дітей віком від 1,5 до 7 років - протигаз ПДФ-Д.

Ці протигази комплектуються фільтрувально-поглинальними коробка­ми ГП-5 і лицевими частинами МД-3 або ШМ-62У.

Камера захисна дитяча КЗД призначена для захисту дітей віком до 1,5 років від радіоактивних, отруйних речовин і бактеріальних засобів.

Фільтруючі протигази не захищають від окису вуглецю (чадного газу), тому для захисту від нього застосовують гопкалітовий патрон, який приєднується до протигазової коробки.

Необхідно пам'ятати, що при користуванні фільтруючим протигазом в умовах радіоактивного забруднення радіоактивні речовини затримуються фільтрувальними елементами і після цього стають осередком опромінення, тому користування такою фільтрувально-поглинальною коробкою має бути короткочасним.

Ізолюючі протигази є спеціальними засобами захисту органів дихання, очей, обличчя від усіх небезпечних речовин, що містяться в повітрі. Застосовують їх, якщо фільтруючі протигази не забезпечують захист, а також коли у повітрі недостатньо кисню. В ізолюючих протигазах ІП-4, ІП-46, ІП-46М, ІП-5 та ізолюючих приладах КІП-5, КІП-7, КІП-8 необхідне для дихання повітря збагачується киснем у регенеративному патроні, де знаходяться перекис і надперекис натрію. Такі протигази складаються з лицевої частини, дихального мішка і регенеративного патрона.

Щоб індивідуальні засоби захисту органів дихання забезпечували надійний захист, вони мають відповідати таким вимогам :

- забезпечувати низьку опірність диханню для зменшення втоми;

- забезпечувати подачу чистого повітря без його забруднення через підсос;

- забезпечувати потік сухого повітря до окулярів щоб не запотівали;

- мати малий мертвий об'єм для запобігання вдихання вдруге повітря, що видихається;

- легко і швидко збиратися;

- не заважати працювати в місцях з обмеженим доступом повітря;

- бути легкими і міцними;

- підтримувати задовільний рівень комфортності, щоб стимулювати викори­стання, знижувати втому і сприяти зосередженню уваги того, хто ним користується;

- мати низький рівень шуму дихального клапана, щоб не відволікати користувача;

- мати переговорну мембрану, яка швидко може замінитись на радіопереговорний пристрій.

Для працюючих на підприємствах хімічної, гірничодобувної, металур­гійної промисловості та в інших галузях, де виробляються, використовують­ся, зберігаються і транспортуються СДОР, для захисту органів дихання за­стосовуються засоби індивідуального захисту фільтруючого типу промисло­вого призначення /марки А, В, Г, Е, КД, БКФ, СО/.

Промислові фільтруючі протигази призначені для захисту органів дихання, обличчя й очей людини від виливу шкідливих домішок, які містять­ся в повітрі у вигляді газів, пари і аерозолів /пилу, диму, туману/. Промислові протигази комплектуються фільтруючими коробками великих і малих габаритних розмірів, спеціалізованими за призначенням. Спеціаліза­ція коробки характеризується її маркою, літерними позначеннями і кольо­ром забарвлення.

Правила зберігання протигаза :

- оберігати протигаз від ударів, поштовхів і струсів;

- не тримати в вологому місці і ні в якому разі не допускати потрапля­ння води в коробку;

- не сушити і не зберігати протигаз біля натопленої печі чи опалюваль­них приладів;

- бережно поводитися з видихальним клапаном /якщо клапан засмічений або склеївся, обережно продути його/;

- зберігати протигаз у зібраному вигляді в сумці /із закритим клапаном/, підвішеній на лямці чи поставленій на полицю дном униз.

Забороняється :

- зберігати в сумці які-небудь сторонні предмети;

- зберігати протигаз поблизу летючих рідин /бензин, гас/;

- виймати клапан.

Респіратори

Застосовують для захисту органів дихання від радіоактивних речовин, ґрунтового пилу, бактеріальних засобів та різних шкідливих аерозолів. Принцип їх роботи заснований на очищенні повітря, яке вдихується, від твердих і рідких часток, що затримуються у волокнах фільтруючого мате­ріалу. Від отруйних речовин і СДОР респіратори не захищають.

В системі ЦО найбільше використовуються респіратори Р-2, Р-2д, "Пелюстка". Респіратори Р-2 призначаються для дорослого населення, а Р-2д - для дітей віком від 7 до 17 років і мають вигляд напівмаски, виготовленої зовні з пористого матеріалу, а всередині - з тонкої полі­етиленової плівки, у яку вмонтовані два клапани. Між зовнішньою і внут­рішньою частинами напівмаски міститься фільтр із синтетичних волокон. При вдиханні повітря проходить через пористий зовнішній матеріал і очищається від великих часток, аерозолів. Дрібніші частки затримуються фільтруючим матеріалом із синтетичних волокон.

Очищене повітря через клапан вдиху надходить у підмасковий прос­тір, а потім у легені людини. При видиханні повітря виходить через видихальний клапан назовні. Для герметизації респіраторів Р-2, Р-2д є металевий носовий притискач, який необхідно стиснути, щоб не сталося підсмоктування повітря при вдиханні.

Захисна потужність респіраторів становить: для Р-2 - до 12 годин, Р-2д - 4 години. Респіратори можуть використовуватися багаторазово, але загальний час використання не повинен перевищувати час захисної потуж­ності.

Зберігається респіратор у поліетиленовому пакеті, а переноситься в сумці для протигаза.

Респіратори Р-2 широко використовувались для захисту органів дихання від радіаційного пилу формуваннями ЦО при ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Для захисту органів дихання від радіоактивного пилу належать маски ШБ-1, ШБ-2 /"Пелюстка"/. Високі захисні властивості ШБ-2 пояснюю­ться тим, що крім марлі для її виготовлення використовують тканину, яка має властивість постійної наелектризованості. Наелектризованість тканин сприяє більш повній затримці не тільки дрібного пилу, а й аерозолів.




Переглядів: 1000

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Застосування засобів індивідуального захисту і медичні засоби захисту | Найпростіші засоби захисту органів дихання

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.05 сек.