Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оформлення результатів інвентаризації та загальний порядок регулювання інвентаризаційних різниць

Особи, відповідальні за збереження матеріальних цінностей (нагадаємо, що з такими особами має бути укладено договір про повну матеріальну відповідальність), до початку інвентаризації дають розписку, що всі прибуткові та видаткові документи на товарно-матеріальні цінності здано до бухгалтерії, усі товарно-матеріальні цінності, що надійшли на зберігання, оприбутковано, а ті, що вибули, - списано.

Проведена інвентаризація або підтверджує дані бухгалтерського обліку, або виявить надлишки чи нестачі.

Виявлені при інвентаризації розбіжності між фактичними залишками матеріальних цінностей та грошових коштів з даними бухгалтерського обліку регулюються установою в такому порядку:

1) надлишки основних засобів, цінних паперів, грошових коштів та інших матеріальних цінностей підлягають оприбуткуванню і зарахуванню на збільшення доходів за спеціальним фондом. При цьому має бути встановлено причини виникнення надлишків та винних у цьому осіб;

2) нестачі цінностей:

2.1) нестачі запасів у межах норм природного убутку:

- нестачі цінностей, придбаних у поточному році, списуються за розпорядженням керівника бюджетної установи на фактичні видатки;

- нестачі цінностей, придбаних у минулих роках, відносяться на зменшення результату кошторису бюджетної установи.

При цьому норми природного убутку можуть застосовуватися лише у разі виявлення фактичних нестач і після заліку нестачі цінностей надлишками при пересортиці;

2.2.) нестачі понад норми природного убутку:

Нестачі цінностей понад норми природного убутку, а також втрати від псування цінностей списуються з балансу бюджетної установи (на фактичні видатки/результати кошторису) і відносяться на рахунок винних осіб.

Якщо винних осіб не встановлено і справи передано до слідчих органів, втрати й нестачі матеріальних цінностей понад норми природного убутку списуються з балансу установи (на фактичні видатки/результати кошторису) і зараховуються на позабалансовий рахунок 05 «Гарантії та забезпечення» до моменту встановлення винних осіб або до надання відповідної інформації слідчими органами в цих справах.

При встановленні нестач і втрат, що виникли в результаті зловживань, відповідні матеріали протягом п'яти днів після встановлення нестач і втрат підлягають передачі до слідчого органу, а на суму виявлених нестач і втрат подається цивільний позов. Якщо осіб, винних у нестачі, виявлено, то сума збитку, що підлягає відшкодуванню винною особою, визначається відповідно до Порядку N 116.

Якщо конкретних винних осіб не встановлено, нестачі матеріальних цінностей понад норми природного убутку списуються з балансу бюджетної установи лише після ретельної перевірки дійсної відсутності винних осіб та вжиття необхідних заходів для недопущення фактів втрат у подальшому.

Для списання матеріальних цінностей з балансу слід мати розпорядженням керівника бюджетної установи, вищої за рівнем установи чи головного розпорядника бюджетних коштів залежно від вартості таких матеріальних цінностей та причин списання.

Крім того, при підготовці до складання річної звітності необхідно звернути увагу на стан дебіторської та кредиторської заборгованостібюджетної установи.

Дебіторська заборгованістьзі строком позовної давності, що минув, підлягає списанню з балансу бюджетної установи за рішенням керівника.

Для списання кредиторської заборгованості за рахунок коштів загального та спеціального фондів потрібен дозвіл вищої за рівнем організації. При цьому підставою для списання такої заборгованості є наказ вищої за рівнем організації.

Синтетичний облік відображення результатів інвентаризаціїза загальним та спеціальним фондами відображаються окремо за загальним та спеціальним фондом у меморіальному ордері форми № 274 (бюджет).




Переглядів: 532

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Кореспонденція рахунків з обліку результатів інвентаризації бланків суворого обліку | Будова теодоліта Т – 30

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.