Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вибір первинних засобів пожежогасіння.

Вибір первинних засобів пожежогасіння (ПЗ) визначається з врахуванням сумісності його властивостей з властивостями речовин і матеріалів, які підлягають гасінню. Для цієї мети використовують довідники, в яких для більшості речовин та матеріалів даються рекомендації щодо вогнегасячих засобів. При виборі ПЗ необхідно враховувати:

· характеристики речовин, які зберігаються в захищаємому приміщенні;

· особливості об’ємно-планувального рішення захищаємого приміщення;

· особливості технологічного процесу;

· характер розвитку можливої пожежі.

Особливу увагу при виборі вогнегасячого засобу необхідно звернути не тільки на вогнегасячий ефект, але і на наслідки, які можливі після їх використання.

Первинні засоби пожежогасіння слугують для гасіння пожеж в початковій стадії їх розвитку до прибуття пожежних підрозділів . До них відносяться ручні і пересувні вогнегасники, гідропульти, відра, бочки з водою, внутрішньопожежні крани, лопати, ящики з піском, азбестові полотна, войлочні мати, кошми, ломи, пили, багри, вила(рис.1.).

Усі будівлі та приміщення закладів, установ і організацій повинні забезпечуватись первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, діжками з водою, ящиками з піском тощо), пожежним знаряддям (пожежними ломами, баграми, сокирами тощо) та засобами зв'язку

Первинні засоби пожежогасіння розміщують на спеціальних щитах.

Рис. 1 Загальний вигляд протипожежного щита Щити встановлюють з таким розрахунком, щоб до найдальшої будівлі було не більше 100 м, а від сховищ з вогненебезпечними матеріалами - не більше 50 м, або з розрахунку - один щит на 5000 м2 . Засоби пожежогасіння фарбують у сигнальний червоний колір, а надписи на них та на щитах роблять контрастними білим кольором Місця розміщення первинних засобів пожежогасіння зазначаються у планах евакуації На стендах або пожежних щитах рекомендується компактно розміщувати вогнегасники, пісок, лопати, ломи, покривала вогнетривкі, списки добровільних пожежних дружин, інструкцію з правил пожежної безпеки, написи з телефонами пожежної охорони

і прізвища посадових осіб, відповідальних за пожежну безпеку. Стенди або пожежні щити слід установлювати в приміщеннях на видних і легкодоступних місцях, якомога ближче до виходу із приміщення.

Вогнегасник — це переносний або мобільний пристрій для гасіння вогнищ пожежі за рахунок випуску запасеної вогнегасної речовини. Вогнегасники повинні знаходитися у всіх виробничих приміщеннях і офісах.

Вогнегасники необхідно встановлювати таким чином, щоб можна було визначити тип вогнегасника, прочитати на його корпусі інструкцію з користування, а також зручно було його зняти Повсякденний контроль за зберіганням, вмістом і постійною готовністю до дії первинних засобів пожежогасіння здійснюється особами, які призначені наказом керівника закладів, установ і організацій

Вогнегасники класифікують за видом вогнегасної речовини на вуглекислотні, галоідовуглеводневі і порошкові.

Вуглекислотні вогнегасники . Застосовують ручні вогнегасники ВУ-2 , ВУ-5, ВУ-8 і в транспортному виконанні ВУ-25 і ВУ-80 . Вогнегасники наповнюються стиснутим газом (диоксид вуглецю не більше 0,75 кг/л) до робочого тиску 60кгс/см2 . Усі вуглекислотні вогнегасники приводяться до дії при вертикальному положенні балона і застосовуються для гасіння різноманітних речовин і матеріалів (виключення складають лужні метали та інші речовини, які горять без доступу повітря), електроустановок під напругою до 380 В, транспортних засобів і т п

Вуглекислотні-брометилові вогнегасники ВУБ-3А і ВУБ-7А є стальними тонкостінними балонами із сифонними трубками всередині і пусковими головками важільного типу з розпилювачами . Ємність балонів ВУБ-3А - 3,2 л, ВУБ-7А - 7,4 л . Вогнегасники заряджають сполукою "4 НД", що складається 97% брометилу і 3% вуглекислого газу . Для викиду заряду у вогнегасник закачують повітря під тиском 8,6 кгс/мм2 . Час дії вогнегасників 20-30 с при довжині струменя 3-4 м .

Порошкові вогнегасники бувають ручні, транспортні і установки порошкового гасіння За будовою такий вогнегасник складається з циліндричної посудини, в якій міститься порошок, балончик з вуглекислим газом під тиском Час дії вогнегасника 20 с при довжині порошкового струменя 5 м

Вогнегасники порошкові: заряджені вогнегасною порошком і закачані інертним газом (кисень, азот, вуглекислий газ) до тиску 16 атм. Призначені для гасіння пожеж, а також електроустановок, що знаходяться під напругою до 1000 В. Експлуатуються при температурі від - 40°С до + 50°С.

Рис.2 Вогнегасники порошкові    

Вогнегасники вуглекислотні: призначені для гасіння пожеж класу В (підклас, горіння рідких речовин, нерозчинних у воді) згідно з ГОСТ 27331-87, електроустаткування постійного і змінного струму, що перебуває під напругою до 1000В, електронної обчислювальної техніки, а також загорянь на електрофікованному залізничному транспорті, в музеях, картинних галереях і архівах, житлових будинках і виробничих приміщеннях.

Рис.3 Вогнегасники вуглекислотні

Підставки і кронштейни для вогнегасників - підлогові підставки для установки вогнегасників в офісі та інших приміщеннях, настінні і автомобільні кріплення для кріплення на стіну або в багажнику автомобіля, для всіх моделей вогнегасників.

Рис.4 Підставки і кронштейни



Переглядів: 1171

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Стислий аналіз пожежної небезпеки приміщень, які захищаються. | Технічне обслуговування і перезарядження вогнегасників

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.