Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дозатори неперервної дії

Шнекові дозатори, які складаються з корпуса 1 і дозуючого шнека 2, по-казані на рис. 22, а, б. Продуктивність дозаторів регулюється зміною кутової швидкості обертання шнека завдяки використанню в приводі храпового меха-нізму, або варіатора. З погляду плавності роботи дозатора доцільнішим є вико-ристання варіатора, що забезпечує рівномірність обертання дозуючого шнека. Однак варіатор не дає сталості кутової швидкості обертання, що погіршує точ-ність дозування. Храповий механізм забезпечує сталу частоту обертання шнека, але з зупинками, що викликає нерівномірну подачу сипкого компонента у тех-нологічну машину. Шнековий дозатор працює з використанням об’ємного принципу дозування.

Схеми роторних дозаторів, які працюють також за об’ємним методом до-зування, показані на рис. 22, в, г. Принцип роботи і їх будову видно з підрисун-кового напису. Дозування виконується за рахунок обертання барабана 4. Про-дуктивність роторного дозатора регулюється або у такий саме метод, як і шне-кового, тобто зміною кутової швидкості барабана 4, або за рахунок зміни об’є-му комірок дозуючого барабана переміщенням вкладишів 5 (рис. 22, г) при сталій його кутовій швидкості.

Схеми стрічкових дозаторів об’ємного і вагового принципів дозування показані на рис. 22, д, е. Будову стрічкових дозаторів видно із схеми і підри-сункового напису. Борошно, цукор або інший сипкий продукт із приймальної воронки 9 забирається стрічкою 12 і подається у машину. Продуктивність доза-тора регулюється зміною товщини шару продукту на стрічці за рахунок зміни проміжку між засувкою 10 і стрічкою 12 при її сталій швидкості або зміною швидкості стрічки при постійному проміжку між нею і засувкою.

На відміну від розглянутого раніш стрічкового дозатора, ваговий дозатор має зважувальний стрічковий транспортер 15, який підвішено до вагового коро-мисла 17. Борошно або інший сипкий продукт із воронки 9 живильним стрічко-вим транспортером 12 подається на зважувальний транспортер 15 і викликає відхилення коромисла 17, яке за допомогою перетворювача 19 по лінії зво-ротнього зв’язку 20 подає сигнал на електронний прилад САР 21 . Цей прилад регулює швидкість обертання валу електродвигуна 14 приводу стрічкового транспортера 12 так, щоб продуктивність дозатора дорівнювала заданому зна-ченню.

На рис. 22, ж показано вібраційний дозатор, який за принципом дії ана-логічний об’ємному стрічковому дозатору, але замість стрічкового транс-портера в ньому використовується вібраційний лоток 22, закріплений на пруж-них підвісках 23. Вібролоток дістає коливання від вібратора. Продуктивність дозатора регулюється зміною проміжку між засувкою 10 і вібролотком.

Тарілчастий дозатор (рис. 22, з) містить у собі транспортний диск (таріль) 22, який обертається навколо вертикальної осі і з якого борошно зчищається скребком 24 та подається у вивідний патрубок. Продуктивність дозатора регу-люється за допомогою телескопічного патрубка 23, який може підійматися і опускатися відносно нерухомого патрубка, розташованого внизу приймальної воронки 9. Чим більший проміжок між таріллю 22 і патрубком 23, тим вища

 

 

Рис.22. Схеми дозаторів си-пучих компонентів непе-рервної дії:а,б-шнекові; в, г-барабанні; д,е-стрічкові; ж-вібраційний; з-тарільчас-тий; 1-корпус; 2-шнек; 3-розпушувач; 4- барабан з комірками; 5-вкладиш для регулювання об’єму комі-рок барабана; 6-підшипни-ки механізму переміщення вкладишів; 7-гвинт з махо-вичком; 8–тяга механізму переміщення вкладишів; 9-приймальна воронка; 10-за-сувка регулююча; 11-меха-нізм регулювання товщини шару продукту; 12-стрічко-вий транспортер; 13-підтри-муюча площина; 14-елек-тродвигун з регульованою частотою обертання; 15 ва-говий стрічковий транспор-тер; 16-синхронний елек-тродвигун привода транс-портера 15; 17-коромисло; 18-датчики рівня борошна; 19-перетворювач; 20-зво-ротний зв’язок; 21-прилади САР; 22-таріль; 23-телес-копічний патрубок; 24-скребок; 25-пружні підвіс-ки; 26-лоток

 

продуктивність дозатора. Продукт висипається з проміжка і розташовується на диску під динамічним кутом природного укосу, де потрапляє під дію скребка 24, який засипає його у вихідний патрубок дозатора.

Для руйнування динамічних склепінь часток борошна або іншого сипкого продукту в приймальних бункерах або лійках дозаторів використовують роз-пушувачі 3 різної форми (рис. 22, б, е, з).

 




Переглядів: 1206

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дозатори сипких компонентів | Дозатори періодичної дії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.