Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Дозатори неперервної дії

Дозатори неперервної дії працюють з використанням принципу об’ємного дозування, тобто дозатор відмірює не масу продукту, а його об’єм. Маса у цьо-му випадку залежить від постійності значення об’ємної маси дозованих компо-нентів.

Схеми дозаторів неперервної дії наведені на рис. 27. Дозатор з поворот-ною трубкою, в якому з бачка постійного рівня 1 вода (або інші рідкі компо-ненти) витікає через поворотну трубку 4, показано на рис. 26, а. Під час пово-роту трубки 4 з вертикального в горизонтальне положення рівень рідини над виливним отвором трубки збільшується , а отже, збільшуються і швидкість її витікання і продуктивність дозатора.

 
 

 
 

а) б) в)

 

Г) д)

 
 

 

Е) і)

Рис.27. Схеми дозаторів рідин неперервної дії: а-з поворотною трубкою; б-пробкоий; в-пнев-матичний; г-черпаковий; д-з обертовою мірною ємністю; е-з нерухомою мірною ємністю; ж-шестерняний; з-барабанний (дисковий); і-плунжерний (поршневий); 1-бачок постійного рів-ня; 2-поплавок; 3-клапан, який регулюється поплавком; 4-поворотна трубка; 5-дозуючий пробковий кран; 6-електромагнітний (або ручний) вентиль; 7-шарнірно-важільний механізм регулювання продуктивності і приводу пробки крана у коливальний рух; 8-бачок; 9-сітчас-тий фільтр; 10-регулюючий кран для повітря; 11-завантажувальний патрубок з герметичною кришкою; 12,13-випускний і дозуючий крани; 14-коливальна ємкість; 15-зливальна трубка; 16-витискувальний балончик; 17-механізм регулювання; 18-корпус; 19-мірний стакан; 20-ру-хомий поршень; 21-ведуча шестерня мірного стакана; 22-мірний стакан; 23-подаюча трубка; 24-трубка для відведення повітря; 25-регулюючий поршень; 26-штоки клапанів; 27,28-випус-кний і впускний клапани; 29-корпус; 30-шестерні; 31-барабан (диск); 32-скребок; 33-лоток; 34-циліндр; 35-плунжер (поршень); 36-всмоктуючий і нагнітаючий клапани

Як видно з рис. 27, б, пробковий дозатор – це пробковий кран, від ступе-ня перекриття отвору якого залежить продуктивність дозування. Регулювання відбувається за рахунок зміни довжини тяги 7 за допомогою гвинтового меха-нізму. Щоб запобігти налипанню речовини, пробка дозатора приводиться в ко-ливальний рух шарнірно-важільним механізмом 7. Підтримання сталої швид-кості витікання рідини в пробковому дозаторі відбувається за рахунок підтри-мання постійного рівня рідини у бачку 1.

Пневматичний дозатор (рис. 27, в) використовується для неперервного дозування малих кількостей рідини (кислот, есенцій). Рідкий компонент зали-вається в бачок 8 через патрубок 11 із сітчастим фільтром, який після цього гер-метично закривається. Рідина дозується через кран 13, а бачок промивається че-рез кран 12. Продуктивність дозатора змінюється за рахунок кількості повітря, яке всмоктується в бачок через сітчастий фільтр 9 і регулюючий кран 10.

Схеми дозаторів з мірними ємностями наведено на рис. 27, г–е. Дозатор (рис. 27, г) з ємністю (черпаком) 14, яка з’єднана з випускною трубкою 15 і ви-конує коливальні рухи за допомогою кривошипно-шатунного приводного меха-нізму 7, працює так. Ємність 14 у вертикальному положенні перебуває нижче рівня рідини в бачку постійного рівня 1 і заповнюється нею. У цей час верхній кінець випускної трубки 15 перебуває вище рівня рідини в ньому. Після запов-нення черпак під дією механізму 7 повертається за рухом годинникової стрілки, верхній кінець його виходить із води (штрихова лінія), трубка 15 набуває гори-зонтального положення і рідина виливається з ємності. Потім черпак знову на-бирає вертикального положення і дозування повторюється. Продуктивність до-затора регулюється зміною положення балончика 16 відносно черпака 14 гвин-товим механізмом 17.

Дозатор з обертальною мірною ємністю (стаканом) (рис. 27, д) відріз-няється від черпакового тим, що стакан 19 виконує обертальний рух навколо горизонтальної осі за допомогою зубчастого колеса приводу 21. Продук-тивність дозатора регулюється поршнем 20, який можна загвинчувати або виг-винчувати, змінюючи таким чином об’єм стакана. Стакан має проріз, при збі-ганні якого з верхнім патрубком відбувається заповнення, а з нижнім – вида-лення з нього рідини. Повітря виходить і заходить у стакан через трубку, яка розташована паралельно верхньому (вхідному) патрубку. Рівень трубки для ви-ведення повітря має розташовуватися вище рівня рідини у бачку, з якого вона подається в дозатор.

До недоліків розглянутих дозаторів з мірними ємностями слід віднести наявність рухомих з’єднань, крізь які може просочуватись дозована рідина при зносі ущільнень. Цей недолік відсутній у дозаторах з нерухомими мірними єм-ностями (стаканами) (рис. 27, е), що входять до складу дозуючих автоматичних станцій ВНИИХП-0-5 і ВНИИХП-0-6. У цих дозаторах мірний стакан запов-нюється за відкритого впускного 28 і закритого випускного 27 клапанів, а вида-лення – за протилежного їх розташування. Клапани переміщуються за допомо-гою штоків 26, а, які керуються кулачковими механізмами. Об’єм мірних стака-нів змінюється переміщенням поршня 25 угору або вниз. Повітря із стакана ви-даляється по трубці 24, верхній рівень якої розташований вище від рівня рі-дини в бачку 1. Рівень води в бачку 1 підтримується за рахунок поплавкового механізму 2, пов’язаного з впускним клапаном 3.

Для дозування рідини, крім описаних, використовуються ще шестерняний з регульованою швидкістю обертання шестерень (рис. 27, ж), дисковий (бара-банний) (рис. 27, з) і плунжерний (рис. 27, і) дозатори. Дисковий дозатор засто-совують для в’язких рідин, здатних налипати на поверхні диска 31 (сироп, мед та ін.), які зчищаються скребком 32. Продуктивність цього дозатора регу-люється зміною відстані скребка 32 до диска 31, а продуктивність плунжерного насоса (дозатора) – зміною довжини ходу плунжера (поршня) 35.

Технічні характеристики деяких дозаторів рідин і автоматичних дозуючих станцій неперервної дії наведено у табл. 9.

 

Таблиця 9

Технічні характеристики дозаторів рідин і автоматичних дозуючих станцій не-перервної дії

Показники Тип і марка дозатора або станції
Дозуючі станції Дозатори агрегату ХТР Дозатор опари І8–ХТА-12/4
ВНИИХП-0-5 ВНИИХП-0-6 Пробковий З обертовою ємністю Черпаковий
Продуктивність дозаторів, л/хв.: води жирів розчину солі розчину цукру дріжджів опари 1–5 0,3–1 0,3–1 0,5–2 0,5–2 – 1–5 0,3–1 0,3–1 0,5–2 – – 0,5–8 0,5–8 0,5–8 0,5–8 0,5–8 – – 0,1–1,5 0,1–1,5 0,1–5,0 – – – – – – – – – – – 7,5–35
Кількість дозаторів
Кількість порцій відмірюваних за 1 хвипину: води жирів і розчинів – –   – –
Допустима похибка дозування від об’єму 5–хвилинної дози, % не більше 0,5 не більше 2 не більше 0,5 не більше 2 не більше 2
Межі регулювання температури води, ˚С 20–60 (±2) 20–60 (±2)
Потужність електродвигуна, кВт 0,18 0,4 0,4 0,4 0,4 1,5
Габаритні розміри, м: довжина ширина висота – – – – – –
Маса, кг



Переглядів: 866

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Дозатори рідких і пластичних компонентів | Дозатори рідини періодичної дії

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.