Силовий розрахунок тістомісильної машини з підкатними ді- жами
Потужність на приводному валу тістомісильної машини, Вт,
, (150)
де і – потужність яка необхідна для приводу одного або де-кількох місильних робочих органів і діжі; і – ККД приводних механізмів відповідно місильних робочих органів і діжі.
Коефіцієнти і визначають як добуток ККД окремих ланок привод-них механізмів і підшипників відповідних органів машини згідно з її кінематич-ною схемою.
Потужність для приводу одного або декількох робочих органів визна-чають з формули (139), а потужність приводу діжі, Вт,
, (151)
де – кількість місильних робочих органів; і – тангенціальна і осьова складові частини опору (рис. 36) обертанню діжі викликаного місильни-ми робочими органами машини, які визначають з формул (144) і (145), Н; і – середні відстані векторів сил і від вертикальної і горизонтальної осей діжі (рис. 35), м; – кутова швидкість обертання діжі, рад/с.
Якщо відомий кут від-хилення лопаті від важеля і кут відхилення важеля від лінії ОО1 між центрами обертання ва-желя і діжі (рис. 36) то кут між векторами і, рад,
, (152)
а відстані, м,
; (153)
. (154)
Якщо важіль розташований
на осі тоді, як видно з фор-
мули (152), =0, = , а якщо нижче неї то кут стане від’ємним і
.
Кут залежить від горизонтальної складової частини кутової швид-кості важеля, тобто
, (155)
де – час руху місильного робочого органу, с.
Підстановкою виразу (155) у (153) і (154) одержимо
, (156)
. (157)
Із виразів (151), (156) і (157) виходить що потужність , необхідна для приводу діжі, не є постійною величиною і змінюється з часом, тому потрібно брати її середнє значення.