Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Вимоги до оформлення КР

ЗМІСТ

     
1. Загальні відомості про виконання курсової роботи (КР)..............  
2. Порядок виконання курсової роботиКР……………......................    
3. Вимоги до оформлення КР........…………………..............................  
4.   Процедура захисту КР........................................................................  
5. 6. 7. Критерії оцінювання КР за кредитно-модульною системою…….. Тематика КР……………………………………………........................ Список рекомендованої літератури ………………………………..    
8. Додатки…………………………………………………...………........  

 

Загальні відомості про виконання курсової роботи (КР)

Навчальна дисципліна «Історія соціології» є складовою програми професійної підготовки бакалаврів і спеціалістів заочного відділення, які навчаються в ДДТУ.

Мета вивчення дисципліни – під час реконструкції історичного становлення соціологічного знання усвідомити процес виникнення, основні етапи розвитку, історичні форми і напрями розвитку соціологічного знання, дослідити процес виокремлення з людського досвіду знання про суспільство і набуття ним форми емпірично обґрунтованої наукової теорії.

Знання, здобуті під час вивчення дисципліни «Історія соціології», є основою для подальшого поглибленого вивчення теоретичної соціології.

Згідно з навчальними планами вищих закладів освіти студенти виконують курсові роботи з дисципліни «Історія соціології».

Мета написання курсової роботи - сприяння поглибленому вивченню навчальної дисципліни, подальшій систематизації, розширенню і закріпленню отриманих знань. В той же час при вдалому виборі тематики (послідовно кожної з них) створюється єдиний цикл наукових досліджень навчального характеру, завершальним етапом якого є випускна робота.

Завдання курсової роботи:

- поглибити, систематизувати і закріпити теоретичні знання з дисципліни;

- відпрацювати навички самостійної роботи з елементами творчого

пошуку ініціативності;

- виробити вміння узагальнювати теоретичні матеріали, аналізувати практичну інформацію, працювати зі спеціальною літературою,

довідковими виданнями тощо;

- розвинути навики чіткої аргументації, обґрунтування та формулювання власних висновків;

- вироблення уміння публічно виступати, представляти напрацьовані

матеріали, вести наукову дискусію.

 

 

Порядок виконання курсової роботи

Процес виконання курсової роботи поділяється на декілька етапів:

1 – вибір теми курсової роботи;

2 – підготовка до написання курсової роботи;

3 – складання плану роботи;

4 – формування тексту курсової роботи;

5 – оформлення роботи;

6 – захист курсової роботи.

 

Вимоги до оформлення КР

Курсова робота повинна бути логічно побудованою і мати характер цілісного і завершеного самостійного дослідження. Традиційно курсова робота має описово-аналітичний характер і складається зі вступу, основної частини та висновків.

Кожна з складових роботи має свою структуру і правила написання.

1. Титульний листвключає: назву вищого навчального закладу, на базі якого виконувалась робота; факультет; кафедра; назва роботи; прізвище, ім’я та по-батькові автора; відомості про наукового керівника; графи підписів студента, наукового керівника, а також місто та рік.

2. Зміст -це перелік розділів або підрозділів у той послідовності, як вони подані у роботі. У змісті вказується номер сторінки, де надруковано початок розділу, або підрозділу.

3. Вступ представляє собою найбільш відповідальну частину роботи, оскільки вміщує у зжатому вигляді всі фундаментальні положення, обґрунтуванню яких присвячена робота.

Вступ починається з невеликої преамбули, де згадується сутність та стан проблеми, що досліджується, її значущість в сучасних умовах, вказується на необхідність наукового дослідження. Структура вступу виглядає таким чином:

1. Актуальність теми;

2. Ступінь наукової розробленості;

3. Мета і завдання дослідження;

4. Об’єкт і предмет дослідження;

5. Методи дослідження;

7. Структура курсової роботи.

Актуальність теми.Шляхом критичного аналізу та порівняння з відомими науковими доробками, обґрунтовують актуальність і доцільність власних наукових пошуків.

Обов’язковою частиною вступу є ступінь наукової розробленості (огляд літератури) за темою дослідження, який складається з найбільш цінних, актуальних праць. Огляд має бути систематизованим аналізом теоретичної, методичної й практичної новизни, значущості, переваг та недоліків розглядуваних робіт. Стисло, критично висвітлюючи роботи попередників, студент повинен назвати ті питання, що залишились невирішеними і, отже, визначити місце своїх наукових пошуків у розв’язанні поставленої мети. Бажано закінчити цю частину вступу коротким резюме стосовно необхідності проведення досліджень у даній галузі.

Мета і завдання дослідження. Формулюють мету роботи і завдання, які необхідно вирішити для досягнення поставленої мети. Не слід формулювати мету як «Дослідження...», «Вивчення...», тому що ці слова вказують на засіб досягнення мети, а не на саму мету.

Обєкт дослідження – це процес або явище, що породжує проблемну ситуацію й обране для вивчення.

Предмет дослідження міститься в межах об’єкта. Об’єкт і предмет дослідження як категорії наукового процесу співвідносяться між собою як загальне і часткове. В об’єкті виділяється та його частина, яка є предметом дослідження. Саме на нього спрямована основна увага студента, оскільки предмет дослідження визначає тему праці, яка визначається на титульному аркуші як її назва.

Методи дослідження. Подають перелік використаних методів дослідження для досягнення поставленої в роботі мети. Це можуть бути як загальнонаукові методи так і суто соціологічні.

Структура роботи. У кінці вступу необхідно привести структуру роботи.

4. Основна частина роботи може складатися з двох або трьох розділів, кожен з яких, як правило, розбивається на декілька підрозділів. Кожний розділ починають з нової сторінки.

5. Висновки повинні бути зроблені насамкінецьроботи. Ця частина роботи невелика за обсягом (приблизно 3–5 сторінок), але вона має особливе значення, оскільки тут у логічній формі повинні бути представлені на суд наукового співтовариства кінцеві результати проведеної роботи. Необхідно співвіднести висновки з цілями та задачами, що були поставленні у вступі.

6. Список використаних джерел.У списку використаної літератури наводиться вся література, на яку автор посилається або цитує при написанні роботи. Використовуються наступні наукові джерела: загальнонаукова література; спеціальна наукова література; матеріали статистики, періодичної літератури, архівні документи; матеріали соціологічних досліджень. тощо.

До списку використаної літератури студенти можуть вносити іншомовні джерела та Інтернет джерела, тільки в разі, якщо конкретно відомий автор публікації і є компетентним науковцем в рамках конкретної проблематики, яка розробляється. Література дається в алфавітному порядку. Бібліографічний опис джерел складають відповідно до чинних стандартів з бібліотечної та видавничої справи (див. додаток 1).

Курсова робота повинна бути оформлена згідно прийнятим стандартам:

§ Текст повинен бути написаний чіткою і ясною мовою без граматичних і стилістичних помилок. Робота пишеться державною мовою;

§ Правильно оформлений титульний лист (додаток 1);

§ Додержання всіх необхідних структурних компонентів у вступі;

§ Робота виконується на комп’ютері на одній стороні стандартного аркуша паперу А4, через 1,5 інтервали, з полями ліворуч – 2,5 cм, праворуч -1,5 см, згори і знизу - по 2 cм; шрифт Time New Roman, розмір шрифту 14; відступ 1,27; вирівнювання тексту по ширині; нумерація сторінок у верхньому правому куті.

▪ Всі сторінки роботи нумеруються від титульної до останньої без пропусків. Першою сторінкою вважається титульний аркуш, на ньому цифра 1 не ставиться, другою вважається сторінка, що містить «зміст», на ній ставиться цифра 2, на наступній сторінці проставляється цифра 3 і далі згідно з порядком. Порядковий номер сторінки проставляється в правому куті верхнього поля. Додатки нумеруються але не входять до загального обсягу роботи;

▪ Кожний розділ починають з нового аркуша. Текст кожної структурної одиниці починають з абзацу;

▪ Заголовки розділів друкують великими літерами грубим шрифтом і розміщують з абзацу;

▪ Заголовки підрозділів друкують малими літерами (крім першої великої) грубим шрифтом і розміщують з абзацу. Підзаголовки відділяються від основного тексту зверху двома, а знизу одним пропущеним інтервалом;

▪ Переноси слів у розділах та підрозділах не дозволяються. Якщо заголовок складається з двох речень, то їх розділяють крапкою. Крапка наприкінці заголовка не ставиться;

▪ Вступ, висновки і список використаних джерел не нумеруються. Номери частин розділів позначають арабськими цифрами і записують перед заголовком розділу без крапки;

▪ Номер підрозділу складається з номера структурної одиниці більш високого рівня і номера даної структурної одиниці, поділених крапкою. В кінці номера крапку не ставлять. Номер структурної одиниці зазначають перед її заголовком, а при його відсутності – перед початком тексту даної структурної одиниці, наприклад:

 

 

ВСТУП

РОЗДІЛ 1 НАЗВА ЗАГАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ

1.1 Заголовок першого підрозділу загальної частини

1.2 Те ж саме - другого підрозділу

РОЗДІЛ 2 НАЗВА СПЕЦІАЛЬНОЇ ЧАСТИНИ

2.1 Заголовок першого підрозділу спеціальної частини

2.2 Те ж саме - другого підрозділу

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

▪ Скорочення слів у тексті, крім загальноприйнятих не допускається;

▪ Цитата, переказ думки автора, запозичення даних, фактів і аргументів з наукової літератури повинні бути забезпечені посиланнями [3, с. 54]. Де 3 – це номер джерела в списку використаної літератури, а 54 – сторінка на яку посилається.

Оформлена у відповідності до встановлених вимог курсова робота повинна бути переплетена (зброшурована) та здана науковому керівнику до захисту.




Переглядів: 491

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Процедура захисту КР

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.