Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Завдання

Завдання № 1

Приватний підприємець Паніковський зафрахтував у Чорноморського морського пароплавства (ЧМП) в м. Одесі вантажне судно на один рейс з Одеси до Стамбулу для перевезення вантажу яблук. За договором перед навантаженням трюми судна повинні були бути чисті і вільні від стороннього вантажу. Однак капітан судна до прийняття вантажу Паніковського в один із трюмів завантажив власну тонну слив для їх реалізації у Стамбулі. У зв' язку з цим він не зміг взяти на борт весь вантаж яблук. Паніковський був змушений повернути одну тонну яблук їх продавцеві за зниженою ціною і зазнав збитків.

Після повернення до Одеси Паніковський звернувся до суду з позовом до Чорноморського морського пароплавства про відшкодування збитків, яких він зазнав через некваліфіковане розміщення вантажу. До позовної заяви Паніковський додав розрахунки, згідно з якими весь його вантаж яблук повинен був вільно поміститися в трюмах судна.

Чи повинен суд задовольнити позов фрахтувальника в зазначеній ситуації?

 

Завдання № 2

Підприємець Папондопуло уклав із залізницею договір перевезення з Херсона до Харкова вантажу червоних помідорів та кабачків. Залізниця подала вагони під навантаження із запізненням на три доби. До моменту завантаження вагонів товар почав псуватися.

В результаті при реалізації овочів в Харкові Папондопуло зазнав значних збитків і звернувся до суду з позовом до залізниці про відшкодування збитків, викликаних тридобовою затримкою подачі вагонів. Залізниця відмовилася платити, мотивуючи це тим, що затримка подачі вагонів була викликана розмиттям залізничної колії через тривалі зливи на ділянці, що знаходилася в 100 км від станції навантаження вантажу.

Яке рішення повинен прийняти суд?

Чи зміниться рішення суду у випадку, якщо затримка подачі вагонів відбулася через затримку вивантаження попереднім клієнтом?

 

Завдання № З

Телєгін здав квиток у касу аеропорту, оскільки літак, на якому він мав летіти з Харкова до Києва, затримався на три години і він вже не встигав зробити пересадку на рейс Київ - Каїр в аеропоту Бориспіль, де йому було заброньовано місце. При цьому він вимагав відшкодувати не тільки вартість квитка, але й заплатити штраф, передбачений у транспортному статуті, а також вартість туристич­ної путівки до Єгипту, купленої в туристичній агенції «Гамалія», і відшкодувати моральну шкоду.

Адміністрація аеропорту відмовилася платити, мотивуючи це тим, що затримка вильоту відбулася через страйк заправників палива, а не з вини адміністра­ції аеропорту.




Переглядів: 676

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Вирішіть справу по суті. | Чи підлягає задоволенню вимога пасажира Телєгіна?

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.