При розрахунку змішаного з'єднання використовуємо формулу закону Ома ( ), вираз, що визначає еквівалентний опір послідовного з'єднання кількох елементів ( ), і вираз, що визначає еквівалентний опір паралельного з'єднання кількох елементів ( ).
Методика розрахунку наступна: шляхом перетворення ділянок паралельного і послідовного з'єднань в еквівалентні опори спрощуємо схему до такої, що дозволяє скористатися формулою закону Ома і визначити величину струму джерела енергії (див. рис. 1) або , якщо за умовами задачі задано джерело е.р.с. з певним внутрішнім опором, як це показано на рис.2.
Після цього визначаємо величину падіння напруги на паралельному з'єднанні і величини струмів у паралельних вітках схеми: і так далі. Швидкість розсіяння теплової енергії (потужність, ) електричного струму певного приймача обраховуємо за формулою (Вт), величина теплової енергії, що виділяється струмом за певний проміжок часу на першому опорі, (Дж), на четвертому - (Дж) тощо. Електричну енергію, що віддається джерелом у навантаження за певний проміжок часу , розраховуємо за формулою , де - напруга на клемах джерела, І – струм джерела, t - час.
Рис.1. Перетворення змішаного з'єднання
Рис 2. Схема ланцюга з опором навантаження і джерелом е.р.с., що має внутрішній опір .